rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ktoś ma pomysł na to, że widziałem, a nie widzę zdjęć w JA? Tylko w JA.
FF i Edge nie wyświetlają.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Obrazki są zalinkowane po HTTP zamiast HTTPS. Bez zezwolenia w ustawieniach aktualne wersje przeglądarek standardowo blokują HTTP.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
mr.ra66it, mam wyłączoną opcję tylko HTTPS, dodatkowo jako wyjątek wprowadzony pentax.org.pl i nie działa.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Polecam klikać w z opisy zdjęć. Nic wincyj nie poradzę.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
rychu napisał/a:
mr.ra66it, mam wyłączoną opcję tylko HTTPS, dodatkowo jako wyjątek wprowadzony pentax.org.pl i nie działa.


W FF zaznaczyłem opcję 'Don’t enable HTTPS-Only Mode' i obrazki magicznie uwidoczniły się. Nie dodawałem żadnych wyjątków. Bez zaznaczania opcji działa prawie tak jak w Edge. Prawie polega na komunikacie o niezabezpieczonej stronie i konieczności potwierdzenia przejścia na taką stronę.

Dla Edge obrazek można zobaczyć klikając w link z nazwą miesiąca (tak jak napisał jorge.martinez).
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Zostały dwie klateczki z lutego. Dokończę na dniach. W weekend - mam nadzieję - udało się zrobić kilka fajnych kadrów. Jeden raczej zepsułem, bo zapomniałem skrócić czas naświetlania. Albo mityczna elastyczność negatywu mnie uratuje - kto wie? Robiłem też eksperyment; pierwszy raz odkąd fotografuję (2007?) próbowałem wielokrotnej ekspozycji.

Jak Wam idzie?
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Przerażasz mnie - ja do tej pory zrobiłem 1 zdjęcie :mrgreen:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
skaarj, a tam, spijam śmietankę z ograniczenia do 12 klatek na filmie :-D Nie dałbym chyba rady zrobić 24 czy 36 klatek.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Dla mnie największym problemem jest skanowanie... Zrobić to jeszcze spoko, ale zabawa z Canonen 9950 żeby skany wyszły sensowne chyba przerasta moją wytrzymałość nerwową :mrgreen:
Kupiłem jakiegoś baaaardzo budżetowego Mediona. Generalnie padaczka, choć po skanowaniu tego ostatniego filmu nawet wykleiłem go czarnym welurem w środku.
Niedługo przytargam nowy skaner :lol: to mam nadzieję, że wtedy pójdzie jakoś sensownie :)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
O widzisz, a ja dziś pierwszy raz od roku, kiedy to kupiłem obiektyw macro, spróbowałem skanowania aparatem. Na razie na byle jakim podświetleniu (które nawet nie leży płasko, ale z metodą na lusterko nie ma to znaczenia) i z ramkami DigitalIza z Lomo.
Wydaje mi się, że na 35mm nigdy nie udało mi się mieć tak ostrych skanów (miałem Plustek OpticFilm 7500i Ai oraz teraz Epsona V700). Na filmie 120 już różnicy nie zauważam tak znaczącej, jednak czasowo to jest niebo a ziemia! I skan 120 nie waży 500MB tylko 40MB :-)

Teraz leci do mnie lepsze podświetlenie Cinestill od Valoi i za miesiąc chyba kupie te ramki, co były już tu polecane. Essential? Skanuję OM-1 w trybie Hi-Res (80mpix) i wydaje mi się, że dobrze widzę ziarno, a już na pewno lepiej się przebijam przez bardziej naświetlone partie negatywu.

_KRW0432 by bbartlomiej, on Flickr

_KRW0433 by bbartlomiej, on Flickr

PS. jakby ktoś się zastanawiał jak szybko i sprawnie ustawić równolegle płaszczyznę filmu do płaszczyzny matrycy aparatu, to robi się to prosto lusterkiem: https://www.youtube.com/w...ojl4yNjAyMjAyNA
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
https://kamerastore.com/pages/360-system
Gdy ma się miejsce to jest to chyba jeden z lepszych systemów do skanowania negatywów.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Lutowa rolka schnie :evilsmile: na razie nie mam kandydata na zdjęcie miesiąca. Jest kilka ciekawych klatek, ale żadna nie odstaje na plus od innych.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pozwoliłem sobie dodać jeszcze jeden aparat dla siebie. Muszę go też trochę wyprowadzać na świeże powietrze.

01. jorge.martinez | Pentax MX | SMC-M 28mm/3.5 | Kodak TRI-X | X-tol
02. bbartlomiej | Bronica SQ-B | Zenzanon PS/B 80mm/2.8 | Ilford HP5+ | ID-11/X-tol
03. powalos I Super A I SMC K 28/3.5 I Fomapan 100 lub I Pentax 645N I SMC-A 645 35/3.5
04. kojut | PZ-1 | DA40ltd | HP5+ | DD-X
05. skaarj | Pentax MX | 50/1,7 | Ilford Pan 400
06. Ryszard | ME-Super | K 50/1.4 | Foma 200 | Fomadon
07. rrrodrigo | ME | Vivitar Macro MC 100/3.5 | Delta 400 | Microphen
08. Mirek | Bessa R2a | Voigtlander Ultron 35/1.7 | Ilford HP5+ | XTOL; HC-110; TMax
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Poszła też lutowa fotka.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
powalos, ekstra! 35mm na 645 to jaki daje kąt widzenia w porównaniu do FF? Brzmi jak ultra szeroko.

U mnie lutowe też poszło.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
bbartlomiej, wg moich skromnych obliczę i wiadomości to chyba coś ok. 24 mm dla FF
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos, fajne 3D pewnie będzie. Chciałbym kiedyś wziąć w ręce choćby to stare, pierwsze pentaksowe 645, wyobrażam go sobie jako niesamowity sprzęt. Może się przydarzy, kto wie...
Tymczasem lutowy film wylądował w koreksie. Jutro pewnie wybełtam :-) A potem jeszcze zaległe 3 roleczki z 2023, przynajmniej coś się ruszyło :lol:
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
bbartlomiej właśnie testuję Plusteka OpticFilm 7400. Na pewno jest łatwiej niż przy Canonie 9950 (w zasadzie to wymaga montowania na mokro i całej zabawy z tym związanej).
Wielkość zestawu do skanowania aparatem trochęmnie jeszcze przeraża... Niby mam 60 macro do Olka, ale nie pasująmi wymagania co do miejsca. Przynajmniej jeszcze :mrgreen:

Rezultaty wydają siębyć sensowne, jak na razie tylko jedna rolka Pan 400 i FP4+ poszły i to do poprawki, bo przy płukaniu nie pykło i mam sporo paprochów...
Rolka lutowa poczeka pewnie do wtorku - jutro muszękupić wodę destylowaną, przepłukać ponownie w koreksie i wysuszyć ;)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
skaarj, ja płuczę kranówką (na koniec tylko Mirasol w destylowanej). Paprochy i zacieki zniknęły odkąd używam suszarki do sałaty przed powieszeniem.
Co do miejsca na skanowanie - potrzebujesz tylko tyle, żeby rozłożyc statyw. U mnie mieści się spokojnie na małym stole, na podłodze - gdziekolwiek. Oczywiście upierdliwe jest pierwsze ustawienie równoległych płaszczyzn filmu i matrycy, ale z lusterkiem idzie OK. Potem trwa to kilka minut na całą rolkę. Sam RAW to też mniej miejsca niż skan w TIFF.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Też zazwyczaj płuczę kranówką (mam kaskadę do koreksów Jobo) i ostatnie w Miraslolu w destylowanej.
Tylko, że było za małe rozcieńczenie i za długo używany - homeopatia to jednak nie medycyna :lol:
Jest o niebo lepiej, ale z drugiej strony wiadomo jak ciężko się suszy ponownie jużpocięte paski...

Czy podczas używania suszarki klisza nie zlepia się? Czy wsadzasz po prostu szpulę od koreksu do niej?

pz

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach