wiosna77  Dołączył: 04 Lut 2007
Chinon CP7 -M lub Revue AC5-instr.obsł.polska
Kupiłem takie body a do tego SMC 1.4/50 .W internecie znalazłem instrukcje tylko po angielsku a za mojej młodości to wiodacym/drugim językiem ojczystym/był ...rosyjski.Może ktoś z koleąnek i kolegów posiada w naszym ojczystm języku lub jakieś wlasne tłumaczenie i zechce się podzieliż to bedę b.wdzięczny.Pozdrawiam wszystkich Henryk. :roll:
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Wątpię by ktoś tłumaczył tą instrukcję, bo aparat prosty jak budowa cepa :-)
Ma on jednak kilka własności takich jakie nie mają żadne inne aparaty, to jest możliwość robienia zdjęć sekwencyjnych oraz ustawienie czasu naświetlania do 99 minut, także samowyzwalacz można ustawić w zakresie 1 sek - 99 minut. Jeśli tego nie "rozgryzłeś", to napisz, służę wyjaśnieniami, reszta naprawdę widoczna gołym okiem. Aha, ten aparat jako jedyny zapewnia pracę w trybie "program" dla zwykych obiektywów "K", należy tylko ustawić na nich najmniejszą wartość przysłony. Nie wiem jak, ale to funkcjonuje!
Bardzo sobie cenię to body, jedyny brak, to brak podglądu głębi ostrości, ale można się bez tego obejść. Zauważ także że lustro w tym aparacie nie "wali", bo jest podnoszone silniczkiem elektrycznym!
 
wiosna77  Dołączył: 04 Lut 2007
Yeti, Szanowny Kolego.Serdeczne dzięki za odpowiedz a zarazem pomoc.Spotkalem sie w soim życiu z takimi osobami-egoistami kóre wiedza co o jak ale ;albo nic za darmo albo wiem nie pomoge.Jak jestem odmiennego zachowania.Dziele sie wiedza jaka posiadam.Jak założe obiektyw -jutro ma przyjść paczka i zwrócę sie z problemem jak będęmiał.Jesze raz dziękuje.Mam na koniec pytanie.Może pproblem z mojej strony wysłać na pryw emeil do kolegi? mój emeil neocahir3@o2.pl
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
wiosna77, tradycyjnie apeluję o rozbijanie adresu, np tak:
neocahir3 [małpa] o2 [kropka] pl
Podając prawdziwy adres ryzykujesz (baaardzo mocno, praktycznie masz to jak w banku), że zostaniesz zasypany spamem.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Wiosna 77, pisz śmiało na priv jeśli będą jakieś problemy z CP-7m, forum jest przecież po to by sobie pomagać ! Mail jest dostępny w profilu, a uwaga bEEf`a jak najbardziej słuszna !
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Yeti napisał/a:
ten aparat jako jedyny zapewnia pracę w trybie "program" dla zwykych obiektywów "K", należy tylko ustawić na nich najmniejszą wartość przysłony. Nie wiem jak, ale to funkcjonuje!
Nie jedyny. Inne Chinony też tak potrafią, choćby CP-5 i CP-6. Inna sprawa, że obu programów nigdy nie używałem. Jakoś nie chciało mi się poświęcać klatki na sprawdzenie czy działają równie ja automatyka czasu.

[ Dodano: 2007-07-21, 23:46 ]
Po raz pierwszy użyłem tego Chinonowskiego programu i działa z DA 18-55. Z jakim skutkiem to się okaże po zeskanowaniu slajdu. Na razie tylko widziałem wywołany.
 
wiosna77  Dołączył: 04 Lut 2007
Yeti, Proszę o kontakt w sprawie obsługi Revue AC 5 vel Chinon CP-M mój nik to wiosna 77.Proszę o odpowiedz mój em.neocahir3@wp.pl
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
wiosna77 napisał/a:
Yeti, Proszę o kontakt w sprawie obsługi Revue AC 5 vel Chinon CP-M mój nik to wiosna 77.Proszę o odpowiedz mój em.neocahir3@wp.pl
Dobrze, że Yeti zagląda na forum (ostatnia wizyta w sierpniu 2018) :-)
Wiosna77, czy przez te 11 lat od ostatniego postu w tym wątku robiłeś tym AC 5 zdjęcia, czy przyczaiłeś się na instrukcję? ;-)

Swoją drogą ja miałem kiedyś Revue AC 3s i chętnie bym teraz sobie nabył coś podobnego, np AC 4 lub wyższy model.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach