Fotolatryk  Dołączył: 16 Kwi 2018
Ile zdjęc można zrobić na nowej baterii w K 5 ?
Ile zdjęć można zrobić na nowej baterii Pentaxem K5, bez używania lampy błyskowej i lv ? Dopiero co kupiłem drugą K 5, akumulator jest z 2012 r. i przez tydzień zrobiłem nim 1238 zdjęć, z czego kilkanaście razy błysnąłem lampą i około 20 zdjęć na lv. Ostatnie dwa dni aparat był na czuwaniu i dzisiaj po włączeniu uciekła jedna kreska naładowania.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fotolatryk, no chyba robisz tylko JPG-i na minimalnym wykorzystaniu matrycy.
 

Fotolatryk  Dołączył: 16 Kwi 2018
powalos napisał/a:
Fotolatryk, no chyba robisz tylko JPG-i na minimalnym wykorzystaniu matrycy.


Tylko Rawy i w najlepszej jakości. W sobotę ponad tydzień temu pstrykałem ślub kolegi i przyjęcie. W około trzy godziny zrobiłem 990 zdjęć. Do dzisiaj tak jak pisałem wyżej, łącznie zrobiłem 1238.
Starszym K5 z baterią z 2011 r. jakieś dwa tygodnie temu zrobiłem jednego dnia 899 zdjęć i stan baterii pozostał na sto procent. Nie liczyłem, ile zrobi zdjęć do rozładowania, bo musiałem naładować ją przed fotografowaniem ślubu.
 

Fotolatryk  Dołączył: 16 Kwi 2018
Podsumowując: ilość zdjęć zrobionych K 5 na baterii z 2012 r. wyniosła 1265 Aparat pokazywał jeszcze jedną kreskę naładowania baterii, wiec zrobiłby jeszcze kilkanaście lub kilkadziesiąt fotek. Nie czekałem do pełnego rozładowania baterii, ponieważ wybierałem się na zasiadkę celem fotografowania burzy i potrzebowałem w pełni naładowanych baterii. Dla mnie taki wynik jest rewelacyjny, ponieważ jeśli pamięć mnie nie myli, to użytkownicy nowych K 5 pisali, że na jednej baterii robili od 1100 do 1150 zdjęć.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos napisał/a:
chyba robisz tylko JPG-i na minimalnym wykorzystaniu matrycy
JPG z korekcjami dystorsji, winiety itp. bardziej obciąża procesor - zobacz jak opóźnia się wyświetlenie podglądu, jak się włączy te funkcje.
Obstawiam, że RAW "oszczędza" baterię.
Fotolatryk napisał/a:
wyniosła 1265
No i to jest wynik!
Jeżeli mam grip, to pociągnie ze dwa tysiące??? :-D
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
RAW to po prostu zrzut z matrycy - wymaga najmniej obróbki, wydajność będzie na pewno najlepsza.
Okolice 1200 zdjęć są zupełnie normalnie. Pamiętam, że w swoim K-5 jeśli nie używałem LV i z wyłączonym podglądem zrobionego zdjęcia (to akurat zawsze wyłączam w każdym aparacie) spokojnie miałem podobne :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach