olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
Tak sobie myślę cały czas o czymś dość szerokim, ostatnio myślałem o 14 f/2,8 ale może jednak pomyślę i o tej Sigmie?
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
dwa z góry fajne,
na trzecim za dużo piachu na dole,
ale to tylko moje zdanie

szara to cokin?
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
Na tym ostatnim, gdzie za dużo piachu ;) najfajniejsze kolory za to. Przyciąłbym je na panoramkę i trochę wyprostował, o tak:




Gringo - oczywiście jeżeli nie lubisz jak się dotyka Twoich zdjęć, to powiedz, i usunę :)
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
olgierd napisał/a:
Tak sobie myślę cały czas o czymś dość szerokim, ostatnio myślałem o 14 f/2,8 ale może jednak pomyślę i o tej Sigmie?

mysl mysl, wszakze swiatło to przy takim kacie widzenia do niczego nie jest potrzebne. te zdjecia robione na 1/13 i sa ostre na cropach
konopiatak szara to cokin
cheshirecat75, nie zapomnij tylko, ze zdjecie prostujemy nie do llinii piachu z woda, tylko do horyzontu ;-) tam po lewo to lasek na górce rośnie, to jeszcze fajniej jest ustalic jak to prosto jest :P
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
Gringo, święte słowa :) ale patrzyłem akurat czy mi się jajecznica nie przypala... :D A tak poza tym to chyba wiemy o co nam chodzi? ;)

 
kruku  Dołączył: 09 Sie 2007
fajne foteczki, fajne, fajne...ale osobiscie wole w wersji niepanoramicznej:)
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
cheshirecat75, o o o czymś takim właśnie pomyślałem
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
[Gringo] III Wojna Światowa
to zdjecie to mi (i koledze jeszcze) taki wojenny klimat przypomina



jak bede miał wiecej to cos jeszcze dorzucę

Robione sigma 70-200
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Ja wojny tu zupełnie nie zwęszyłam, aczkolwiek barrdzo mi się ono podoba (może dlatego, że tak przekombinowana obróbka?). Dorzuć jeszcze, dorzuć.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
hdr, czyż nie?
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
malyglod napisał/a:
hdr, czyż nie?

czyż tak, ale czy dla samego odbioru ma to jakiekolwiek znaczenie ?
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
mieć może.

odbiór? dymy robią klimat. cała reszta pozostaje jednak zwykłym widoczkiem ;-) możliwe, że tylko jak dla mnie.
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
pytanie z innej beczki- gdzie zostało zrobione zdjecie?, ładny kościół w tle
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
koscioł w lubartowie. Na mojej stronie klasyczne ujecia mozna zobaczyc
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Gringo napisał/a:
malyglod napisał/a:
hdr, czyż nie?

czyż tak, ale czy dla samego odbioru ma to jakiekolwiek znaczenie ?

Zasadnicze, bo jest słabo zrobiony. Ta poświatka nad drzewami nad horyzontem sucks. Tym bardziej wydaje się sztuczna, że jasno oświetlony jest pas trawy na pierwszym planie. Dwóch Słońc niestety nie mamy :-) Ale jak mówiłam, jest tak pojechany z suwaczkami, że aż mi się podoba.
No to będzie coś jeszcze? :->
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
vesper, w fotomatixie nawet nie zmieniałem opcji; jak wywołało tak zapisałem. Mi sie taka poswiata poboba. A dodawać nie mam siły. Moze poźniej
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ta poswiata jest tutaj bardzo ok..... jest taka "analogowa" ....
te cyfrowe dopalenia co do pixela moze komus sie podobaja.... ja wole raczej takie efekty....ale to przy plenerku....
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
Gringo, Ładne, ale tu zacierają się granice pomiędzy fotografią, a grafią. HDR, sztuka której jeszcze nie zgłębiłem :-( , raczej jest cyfrowym malarstwem, któremu daleko do real foto. Ale podoba mi się bardzo i czekam na dalszą twórczość.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
..................... /autocenzura/
:-B
/po namyśle/
:-B :-B
/po dłuższym namyśle/
Gringo, zrobiłem sobie z tego zdjęcia rozpraszacz dyżurny przed oczami. I mimo, że ono ma zafarb przeokropny :evilsmile: to mi się tak podoba, że nie będę polemizował z P.T. Przedpiszcami. A na koniec szósteczka :-B dla Ciebie :mrgreen:
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
Fafniak napisał/a:
ta poswiata jest tutaj bardzo ok..... jest taka "analogowa" ....
te cyfrowe dopalenia co do pixela moze komus sie podobaja.... ja wole raczej takie efekty....ale to przy plenerku....


Bardzo się cieszę, że Ci się spodobało. Mi tez sie wydaje, ze takie dopalone co do piksela by brzydko wygladało...

zorzyk, ten zafarb to tylko fotomatix, ktory wg swojego gustuustawił WB. NIe miałem w to ingerencji niestety. Obiecuje, ze jeszcze dodam

dyptam, jak zgłębisz ( co proponuje, bo czemuż by nie) to wtedy stwierdzisz, co to tak naprawde jest. Dla mnie jest to narzędzie pozwalajace uzyskac efekty rozpietosci tonalnej rzedu 11-14 EV co jest niemożliwe bezingerencji w obraz ( no chyba, że doczekamy sie przetworników rejstrujacych rozpiętość tonalna ludzkiego oka (około 17 ev)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach