kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
co lepsze M 50/1.7 czy A 50/2
Pytanie jak w temacie. Zastanawiam się, który będzie lepszy dla mnie. Czy A 50/2 robi porównywalne zdjęcia do M 50/1.7 ? Chodzi mi o to czy jest tak samo ostry i czy ma tak samo ładne rozmycie. Widziałem sample z 1.7 i bardzo mi się podobają a nigdzie nie widziałem sampli z 50/2. Z góry dzięki za wszelkie rady w tej kwestii :-)

Pozdrawiam
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
zadałem dokładnie takie samo pytanie wczoraj :P widać interesowały nas podobne aukcje ;P http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=5497 w tym wątku. niestety tego A już nie ma, ktoś kupił
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
http://www.pbase.com/cameras/pentax/smc_pa_50_2 tutaj masz sample z 50/2 A

Moim zdaniem lepiej kupic A 1.7, jest jasniejszy da Ci mniejsza głębię i lepsze rozmycie tła
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Moim zdaniem lepiej kupic A 1.7, jest jasniejszy da Ci mniejsza głębię i lepsze rozmycie tła

To oczywiste, ale:
- różnica w jasności jest malutka, prawie niezauważalna
- pozycja A warta jest IMO tej różnicy w jasności
Na niekorzyść A przemawia to, że nie jest już tak super wykonane, ale do cyfry ja bym się nie zastanawiał, tylko brał.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
bEEf napisał/a:

Na niekorzyść A przemawia to, że nie jest już tak super wykonane, ale do cyfry ja bym się nie zastanawiał, tylko brał.


Jako forumowy koneser 50-tek ;-) , uważam, że różnica w wykonaniu M a A jest niezauważalna.

Sam bym najpierw raczej brał A/f2, oczywiście najlepiej A/f1.7, a dopiero potem M/f1.7 i M/f2.
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Z A jest mniej kłopotów, nie trzeba wciskać żadnego guzika, łatwiej fotografować z lampą. Miałem M, sprzedałem i kupiłem A 1,7, jestem więcej jak zadowolony.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
dzięki za odpowiedzi. :-B

[ Dodano: 2007-08-02, 13:21 ]
Mam pytanie uzupełniające. Jak do starych manualnych 50-tek z serii M i A mają się nowe 50-ki takie jak FA 50mm f/1.4 i f/1.7 Ogladałem zdjęcia na PBase ale jestem ciekaw waszych opinii. Czy nowe 50-ki mają równie dobre parametry optyczne, czy ostrość zdjęć jest na tym samym poziomie, czy rozmycie też takie fajne jak starszych wersjach i czy warte swojej ceny?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
[quote="Samp"]
bEEf napisał/a:
Jako forumowy koneser 50-tek ;-) , uważam, że różnica w wykonaniu M a A jest niezauważalna.

To proponuje Ci pokrecic sobie pierscieniem przeslon w obu szklach i poczuc roznice pod palcami. W dodatku w A 50/2 ten pierscien jest z plastiku, podczas gdy w M-ce z metalu ;-) Niby niewiele, ale jednak w reku czuje sie roznice :-D
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Mam M 1,7 i A 2,0. I jakoś do tej A się nie mogę przekonać. Może dlatego, że nie używam? ;-) Bo do tej M się przyzwyczaiłem i jakoś tak "odruchowo" pakuję tę eMkę.

Następnym razem zabiorę A i ją lepiej przećwiczę. Może jednak to "A" na pierścieniu mnie przekona? Bo przełączanie między trybami mnie trochę irytuje, zwłaszcza w cyfrze, jak zapomnę światła zmierzyć :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach