polo  Dołączył: 06 Sie 2007
[polo] K10D - probka foto
Witam Wszystkich!

chcialbym was zapytac o opinie nt. zalaczonego zdjecia
spojrzcie na niebo, czy to normalne? co myslicie o szumie
oraz wertykalnych ciemnych smugach?

parametry foty:

t=1/6s
F=3.5
ISO=1600

zdjecie zrobione z reki.

co powiecie?

ZDJECIE

poprawilem link - lepiej jest teraz?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
403 forbidden.
 
polo  Dołączył: 06 Sie 2007
nie mozesz zapisac pliku? sprawdzalem w firefoksie i IE i mozna zalacznik zapisac.
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
da sie zapisac poprzez prawy klawisz zapisz jako, niebo jest normalne, ta matryca tak ma - to nie jest nic nadzywczajnego - ewentualna rada (sprawdz czy odszumianie masz wlaczone) , przy wysokim iso +400 takie szumy sie czesto pojawiaja
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a mozna prosic ta fote w jakims ludzkim serwisie....bo mi wyskakuje to samo co u lipalipski,
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
u mnie też "forbidden" - zero zdjęcia :-?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bo to jest prawidłowy link
Ale można tylko zapisać.
 
polo  Dołączył: 06 Sie 2007
i co obejrzeliscie juz? :) te smugi sa ok?
 

mariusz  Dołączył: 06 Maj 2007
U mnie też zero zdjęcia
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mariusz, ściągnij zdjęcie z tego linka, co podałem.
 
gezeb
takie szumy to nie szumy , jak na 1600 nie ma się czym przejmować ,polo jakim obiektywem
robiłeś ?
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
polo Nie wiem o co chodzi bo na zdjęciu jest jakaś uliczka a nieba jest niewiele i w żaden sposób nie mogę się dopatrzeć tego o czym piszesz
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
polo, szumi bo musi bo to 1600. a co do smug: po dlugim wpatrywaniu sie w 400% powiekszenie moze i mozna sie czegos dopatrzec, ale... no sam sobie odpowiedz


wg mnie wszystko w porzadku
 
polo  Dołączył: 06 Sie 2007
zmienilem linka - na wycinek - widzice go?
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Widzimy. Szumy niczym z kosmosu i właściwie to nie wiadomo, o co chodzi na tym zdjęciu.
 
polo
no... jest to wycinek fotografii pokazujacy szumy ktore ukladaja sie w pionowe smugi i chcialem was zapytac czy w waszych k10d tez wystepuja takie pionowe smugi? przy iso 1600?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
polo, prosta sprawa. Cudów nie ma. ISO 1600 to ISO 1600 i szumek być musi. Pasy to tzw "banding" i jest to cecha tej matrycy. Czy przeszkadza to w oglądaniu zdjęć?* Nie przeszkadza. Więc należy to olać.

*oglądanie cropów 100 i więcej % to nie jest oglądanie zdjęć.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
bEEf napisał/a:
oglądanie cropów 100 i więcej % to nie jest oglądanie zdjęć


Dodałbym:
"Minister Zdrowia ostrzega,że oglądanie cropów 100 i więcej % jest szkodliwe dla zdrowia , szczególnie psychicznego oglądających".
 
polo
jesli minister zdrowia - Religa - to olewam to ostrzezenie :) ... dzieki za lukniecie - bo tak szczerze mowiac najczesciej robie zdjecia przy 100 ISO :) pozdrawiam
 
polo
a sie dziwie ze umiescili mi ten post w tym dziale, przeciez ja pytam o szum a nie ocenie foto :) ach Ci admini...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach