Malki  Dołączył: 13 Sie 2007
[malki] Pierwsze zabawy z lustrem i RAW - panoramka
Jak mnie już na tym forum poinstruowano poddaje pierwszego gniota pod ocenę. Lusterko - k100d super - od 2 tygodni ( jednak mało eksploatowane ze wzgledu na kochaną pracę...).

Z góry pragnę nadmienić, iz zieloność jest dodana celowo. Ahhh... jakie fotografowanie było ubogie bez RAW...

Czekam na wszelkie uwagi i komentarze....

http://www.digart.pl/praca/1044125/staw.html
 
szpajchel
Mnie się podoba. Całkiem, całkiem. Jeśli to pierwsze zabawy, to co będzie, gdy się rozgrzejesz? :mrgreen: Korzystałeś z jakiegoś filtra? Muszę poćwiczyć panoramki, będą mi potrzebne. Zdopingowałeś mnie, by się żwawiej za to zabrać.
Jednym słowem -tak trzymać!
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
czy mnie sie wydaje czy słowo gniot miało być zdelegalizowane ? a panoramka przyjemna :-)
 
Malki  Dołączył: 13 Sie 2007
szpajchel napisał/a:
Mnie się podoba. Całkiem, całkiem. Jeśli to pierwsze zabawy, to co będzie, gdy się rozgrzejesz? Korzystałeś z jakiegoś filtra? Muszę poćwiczyć panoramki, będą mi potrzebne. Zdopingowałeś mnie, by się żwawiej za to zabrać.
Jednym słowem -tak trzymać!


Pierwsze zabawy na lustrze. Wcześniej męczyłem 5600 Fuji, tak więc nie jestem taką fotogrtaficzną dziewicą.

Odnośnie zdjęcia to robiłem na nagim 18-55 mm. Dalsze zabawy w RAW i potem sklejenie w szopie...

Polecam zabawę z panoramami. W brew pozorom banalnie proste od strony technicznej.

regis napisał/a:
czy mnie sie wydaje czy słowo gniot miało być zdelegalizowane ? a panoramka przyjemna


Mnie nic o takowej delegalizacji nie wiadomo :mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
regis napisał/a:
czy mnie sie wydaje czy słowo gniot miało być zdelegalizowane ? a panoramka przyjemna :-)

Boże, regis po co przypominasz ten straszny pomysł :-? Jeśli ktoś chce się sam poniżać, bojaźliwie asekurować, przepraszać, że żyje, niech to robi, żadna delegalizacja tu nie pomoże. Zakażesz "gniota", to będą pisali "knot", "zbuk", "gówno"... Ale zgadzam się, że pisanie o własnych zdjęciach "gnioty" jest irytujące. :evil:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
cypis, a nie możesz po prostu potraktować tego jako językowej, żartobliwej konwencji, odpowiadającej mniej więcej nazywaniu przyjaciela "starym koniem"? Co w takiej sytuacji widzisz w tym irytującego?

Natomiast wmawianie do kogoś, że się poniża używając słowa "gniot" jest, najdelikatniej mówiąc, niegrzeczne :evil: Ja używałem i sobie wypraszam, bo to odbiorca nie zrozumiał mesydżu, a nie ja chciałem się poniżyć.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
bEEf przejrzyj sobie większość postów z "gniotami" - jestem pewien, że 90 proc. piszących nie bawiło się językiem, tylko asekurowało - na wypadek, gdyby forumowi znawcy ;-) źle ocenili foty zawsze można sobie samemu powiedzieć: "sam wiedziałem, że to był gniot", a jak znawcy pochwalą, to i tak jest miło... Nie obrażaj się stary koniu ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
cypis, spoko, ale wiesz, słówko spalone i już nie użyję, bo jak. Muszę wymyślić coś innego :-) Hm...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Malki napisał/a:
nie jestem taką fotogrtaficzną dziewicą
Fotograficzną dziewicą jest się do momentu, kiedy Zenit pierwszy raz błonę porwie.
 
Malki  Dołączył: 13 Sie 2007
Gniot - 5 literek a tyle emocji. Kto by powiedział.

cypis napisał/a:
Boże, regis po co przypominasz ten straszny pomysł Jeśli ktoś chce się sam poniżać, bojaźliwie asekurować, przepraszać, że żyje, niech to robi, żadna delegalizacja tu nie pomoże. Zakażesz "gniota", to będą pisali "knot", "zbuk", "gówno"... Ale zgadzam się, że pisanie o własnych zdjęciach "gnioty" jest irytujące.


Autoponiżenia nie stosuję nawet w najdzikszych łóżkowych porywach. Uwierz mi.

Każdy ma prawo do krytycznego podejścia odnośnie wytworów własnych. Cz czujesz się już spełniony jako fotograf? Ja nie... Mam przeczucie, że długa droga przedemną, a to co powstaje teraz satysfakcjonuje mnie, ale za szczyt moich możliwości tego nie uważam. Ot i tyle....

Wiem, że mogę więcej ale jeszcze wiele ujęć przedemną zanim dojdę do punktu który mnie interesuje.

I nie bój... swojego potrafię bronić...
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
cypis napisał/a:
Boże, regis po co przypominasz ten straszny pomysł :-?

chodziło mi bardziej o zwrócenie uwagi ze słowo gniot ma wewnętrzne fuj i taka asekuracja też ;-) ( o może właśnie zabrakło tego ;-) na końcu zdania), sam jestem przeciwko wszelkim zakazom i delegalizacjom.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Malki napisał/a:
poddaje pierwszego gniota pod ocenę

tylko nie "gniota". :evil:
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Fotograficzną dziewicą jest się do momentu, kiedy Zenit pierwszy raz błonę porwie.

... albo do czasu jak zerwie roletke migawki, co tez mu sie zdarza (wiem z autopsji)
Malki Dla mnie jest super :-B . Przede mna jeszcze dluga droga, zebu osiagnac Twoj poziom.
Pozdrawiam
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Fotograficzną dziewicą jest się do momentu, kiedy Zenit pierwszy raz błonę porwie.


Litol napisał/a:
albo do czasu jak zerwie roletke migawki


No popatrz pan, to ja cały czas dziewicą jestem ??
...Na młotek cię przerobię, Zenicie wredny !!!
 
Malki  Dołączył: 13 Sie 2007
  [Malki] Galeria... czyli różne tematy w jednym miejscu...
Witam,

Jako, że wróciłem z wakacji, a przed urlopem poznałem to forum i pierwsze wypociny przedstawiłem, postanowiłem iść za ciosem.

Oto pierwsze zdjęcie ze wstępu do urlopu...

http://www.digart.pl/praca/1093520/na_scenie_.html

Cą o tym sądzicie ?

K100D Super + 18-55
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
bardzo fajne, mnie sie podoba


widac, ze bylo kadrowane- czy gitara byla tez ucieta na oryginalnym kadrze ?
 
Malki  Dołączył: 13 Sie 2007
niestety tak... jutro może dorzucę pełny kadr...

kapela jest trochę wredna pod kątem fotograficznym, bo mnóstwo fajnych ujęć można zobaczyć ale poruszają się tak nieprzewidywalnie, że wymagają super tempa reakcji...

[ Dodano: 2007-09-09, 15:52 ]
Moderatorów przepraszam za post pod postem...

Może następna próbka moich doświadczeń z lustrem...

Podobnie jak powyżej Off Festival 2007 Mysłowice - tym razem podczas koncertu Pink Freud...

http://www.digart.pl/zoom/1103185/saksofon.html

Będę wdzięczny za uwagi...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach