Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 034
Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc034.pef

Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów - kilka osób już odpowiedziało na mój apel, dziękuję.

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 09.09.2007, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc034_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc034_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc034_nick.zip - załączony zip
Maile prosze tytułować podobnie - rc034_nick.

Miłej zabawy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Są tacy, co nie potrzebują nocy. Ciemność promieniuje z nich.
Stanisław Jerzy Lec.


Dwie uwagi do tego odcinka:
- proszę bez ramek
- proszę bez korekcji perspektywy.


Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc034.html

1. Adam Slawomir


2. Cezarc
Obrabiałem metodą "na czuja", bawiąc się suwaczkami po kolei.
Obróbka w PS CS3, CR4
Temperatura 2500, tint+20, korekcja ekspozycji na plus, wypełnienie światłem, więcej światła, więcej kontrastu, więcej saturacji.
Korekcja krzywej z lekkim plusem w lights i darks, potem zabrałem sporo nasycenia żółtego, dodałem trochę purpury, zwiększyłem sporo luminancji w żółtym.
Korekcja winietowania i parę mniej istotnych drobiazgów. To wszystko w CR. Potem w PS jeszcze trochę usunąłem fioletu w cieniach, małe korekty krzywej i poziomów, lekkie wyostrzenie.
Jeśli miałbym oceniać stopień zadowolenia z efektów – generalnie otrzymałem, co chciałem. Jak zobaczę inne efekt, może stwierdzę, że zupełnie nie o to mi chodziło :-)


3. Deuter


4. Enzo


5. Jarek Dabrowski


6. Kndr
Zrobione w PSP. Balans bieli na koszulkę kobiety stojącej tyłem do lamp plus korekta. Rozjaśnienie, poziomy, poniesienie jaskrawości, zmniejszenie barwy żółtego, wyostrzenie i usunięcie szumów z zachowaniem krawędzi.


7. Mciej
Silkypix:
- ustawienia ogólne: Sepia,
- Exp: +0.9,
- Kontrast: A little strong contrast,
- Wyostrzanie: Emphatic sharp,
- Podprostowane w prawo o 0,7
- Zapis do tifa z USM 200; 0,5; 1

Neatimage:
- Auto profile with Calibration target (jakość profilu 99%),
- Odszumione o 50%,
- Zapis do tifa,

PS:
- Zmniejszenie z wyostrzaniem do 690px akcją ( http://manyk.deviantart.c...shop-29038461),
- Dodanie białej ramki 5px,
- Zapis małego zdjęcia,
- Zapis dużego zdjęcia,


8. Musical box


9. Pawelb
RAW converter: SILKYPIX
Zastosowane ustawienia:
- Exposure bias na auto.
- White balance (na koszulki tych oświetlonych latarnią).
- White balance adjustment (trochę przyżółciłem, żeby nie było zbyt niebieskie).
- Rotation/digital shift dla wyprostowania perspektywy.
- Tone curve dla dodania kontrastu.
- Fine color controller dla dalszego usunięcia żółto-czerwonej dominanty
na piasku.
Wygładzanie i wyostrzanie w SILKYPIX na zero, bo to zrobiłem w NeatImage: profil na auto, ustawienia: redukcja na 50%, wyostrzanie.


10. Tok'Ra
Pierwsze podejscie do CaptureOne 4.0 beta. Co prawda, program moje samsungowe pefy wyswietla o dziwo zle, to ten byl z prawego loza i moglem sie przekonac, ze wyswietlac pefy jednak program potrafi normalnie ;-) C1 ma taka fajna pipete do ustalania WB. Trafilem nia na powierzchnie ktora uznalem ze powinna byc biala - i cala scena zmienila sie diametralnie - niebo zrobilo sie granatowe, piasek zolty, drzewa zielone. Zapisalem wiec do jpg i wyslalem na konkurs;-)


11. Valdis62
Całość obrabiana w PS-ie - większość modyfikacji na etapie wołania w ACR. Podchodziłem do tego zdjęcia trzy razy, próbując oddać jak najwięcej szczegółów sceny, jednocześnie zachowując silne kontrasty typowe dla scen nocnych z silnym światłem - za każdym razem byłem średnio zadowolony z rezultatów.


12. Zdano


13. Zorzyk
 

adrian  Dołączył: 06 Mar 2007
A ja się nie załapałem. Forum ma błąd. Po zalogowaniu i wybraniu opcji - pokaż posty od ostatniej wizyty wyświetla tylko pierwszą stronę, po kliknięciu na drugą (na dole) lub na następną - wyświetla się "nie znaleziono tematów...". może ktoś coś z tym zrobić?
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Ehh.. teraz widze, ze spapralem troche WB. Zorzyk rzadzi..
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Musical box bo tak bym to sam zrobił
Zorzyk bo jak zwykle powyciągał ze zdjęcia rzeczy których wcześniej nie widziałem
czekam jeszcze na autora zdjęcia ,jak było faktycznie bo to zawsze ciekawa informacja
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarosław. Bo tak to musiało wyglądać noca. Praca Żorża w sumie podobna, ale u niego za dużo jest kolorowych koralików.
Samo zdjęcie - to chyba jakaś impreza była. Pomyślałem sobie, że w sumie, to można by ułożyć z tych prac kadry wizualizujące poszczególne stany upojenia.
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
Michu napisał/a:
Samo zdjęcie - to chyba jakaś impreza była.

Tak jest, było to zakończenie odpustu (festy), ludzie zajmowali miejsca do oglądania pokazów sztucznych ognii, na zdjęciu jaby dokończenie prawej strony - tutaj widać jak by wyglądało moje wywołanie RAWa


tutaj widać stare miasto przed rozpoczęciem strzelania :-P


tutaj nieudane kadry ze strzelania



a tutaj po strzelaniu :mrgreen: omal nie spaliło się stare miasto :-P ogień był kikunastometrowy
 

Dancer  Dołączył: 04 Wrz 2006
Enzo oraz Musical box :-] miłe dla oka!
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
teraz widzę że mogło być trochę ciemniej i więcej kontrastu. No ale to był przecież mój pierwszy wywołany RAW w życiu :p
 
pawelb  Dołączył: 20 Lut 2007
No dobra, przyznaję bez bicia, moja wersja jest nieostra i zbyt ciemna. Najbardziej podoba mi się wersja Zorzyka, ale właśnie - Zorzyk, czy mógłbyś zdradzić, jak/w jakim programie zrobiłeś te purpurowo-różowe rozświetlenia/kolory na cegle budynku oraz na murze, na którym gromadzą się ludzie? Starałem się powtórzyć Twoją wersję i mam już bardzo podobnie wyglądające zdjęcie, ale tej purpury niczym uzyskać nie mogę. Inna sprawa, że ona tak trochę dziwnie, jakby w plamy, się układa, więc z bliska wygląda nienaturalnie, natomiast z daleka/na małej wersji nadaje zdjęciu ciekawy wygląd.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdjecie obrobiłem w Lightroomie 1.1. (wieczorem z domu mohę podać szczegółowe dane o wartościach poszczegółnych suwaczków). Ta pewna plamiastość murów (też to zauważyłem) wynikła z algorytmu odszumiania LR (użyłem trochę za dużych wartości odszumiania). Jak teraz poprzestawiałem trochę, to plamiastość murów się zmniejszyła.

Ogólnie przeszkadzało mi niebieskie niebo - uciekałem z nasyceniem/luminancją niebieskiego, oraz purpurowa poświata w blasku lamp - tu uciekałem z nasyceniem/luninancją magenty. Wzmocnienie piasku w jasnych partiach uzyskałem zwiększając luminancję żółtego i pomarańczowego.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdjecie obrobiłem w Lightroomie 1.1. (wieczorem z domu mohę podać szczegółowe dane o wartościach poszczegółnych suwaczków). Ta pewna plamiastość murów (też to zauważyłem) wynikła z algorytmu odszumiania LR (użyłem trochę za dużych wartości odszumiania). Jak teraz poprzestawiałem trochę, to plamiastość murów się zmniejszyła.

Ogólnie przeszkadzało mi niebieskie niebo - uciekałem z nasyceniem/luminancją niebieskiego, oraz purpurowa poświata w blasku lamp - tu uciekałem z nasyceniem/luninancją magenty. Wzmocnienie piasku w jasnych partiach uzyskałem zwiększając luminancję żółtego i pomarańczowego.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mi się spodobały zdjęcia Enzo i Valdisa..głównie z powodu koloru nieba.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach