dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
[dżejpi] pod Waszą ocene
Witam
Chwalić zapewne nie mam się czym, ale proszę, oceńcie i skrytykujcie ku mojej przyszłości. Pstrykane Spotmaticem, film kodak BW400CN wołany w labie, skan własny z Epsona V350, zmniejszone i lekko poprawione w PhotoFiltre. Szkło Super-Takumar 55/1.8.
1.
[img][/img]
"zaduma" - pomnik, f-2.8, t-1000 szkło jak wyżej + Vivitar 2x autoteleconverter

2.
[img][/img]
"ku wieczności" - ściana mauzoleum, f-8, t-125
Dzięki za krytyki, rady, podpowiedzi :-B [/b]
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Na moje to 1. troche za duza jest (co do samego obrazka na forum).
A to o na fotce to bardziej niz zadume mi przypomina akcje, jak rycerz przebija lezacego na ziemi sztychem z gory. Te cienie i kadr takiej dynamiki mu nadaly. Chociaz przy tej fotce jest dla mnie troche zbyt ciasny kadr, chyba wolalbym troche szerzej, zeby rece bylo widac. Moze wtedy bardziej na zadume to by wyszlo.

Co do 2. to nie za bardzo - dziura w scianie i tyle. Gdybys nie podpisal, ze to mauzoleum to nie skojarzylbym tego z niczym szczegolnym. Moze tez szerszy kadr tutaj by pomogl?

Pozdrawiam
b.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Bantu dzękuję za uwagi :-B , postaram się następne fotki wstawić w mniejszym rozmiarze. Widzę, że nad kadrem muszę jeszcze pracować.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Nie. Pierwsze zdjęcie jest całkiem ciekawe i "ma potencjał", ale MSZ zostało spaprane. Tym, że się fatalnie światło układa i to co powinno być najważniejsze (czyli gęba) jest niewidzialne. Za to dobrze widać orzełka (ta akurat nie jest do końca źle), który w kadrze ma miejsce takie nijakie.
A drugie zdjęcie jest zwyczajnie nieciekawe. Wygląda wręcz, jakby przypadkiem zostało zrobione.
 

babylock  Dołączył: 23 Maj 2007
Pierwsze nie bardzo mi się podoba.
Drugie wszło by świetnie gdybyś ominął tą dziurę. Cała płaszczyzna marmurowa i odbicie a tak to...
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
matb, babylock dzięki za komentarze :-B ,a z uwag postaram się skorzystać przy następnych fotkach. Wiem, myśleć - focic, myśleć - focić.......
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
dżejpi - też muszę opanować tę sztukę, bo najczęściej latam z aparatem jak kot z pęcherzem a potem w domu mam większość fotek do wywalenia. Po 2 tygodniach to już nawet nie wiem, dlaczego zostawiłem tych kilka zdjęć, które mam na dysku :-/ .
Ale cały czas pracuję nad sobą, może coś ze mnie wyrośnie.

:-B i pozdrawiam
b.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
1. swietne, ekspresyjne swiatlo. wydobycie fragmentu twarzy podkresla dynamike rzezby, kadr rowniez adekwatny.

2. ladne :-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
alkos naprawdę tak to widzisz ??? :oops: :shock: dzięki wielkie :-B :-B :-B
wiem, że jeszcze długa droga przedemną, bym to co widzę swoim okiem zobaczył na swojej fotce. Ale jak mówimy - praktyka i wiedza czynią........
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
alkos naprawdę tak to widzisz ???


Serio. Zakladam, ze to przypadek z tym swiatlem - nie stales 3 godzin i nie czekales tam na nie - ale w koncu skoro wpadlo ci w oko, to sie liczy ;-)

Ten nosowąs ma potencjał ;-)
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Drugie przemowilo do mnie od razu chociaz ja bym to troszke inaczej skadrowal
natomiast na pierwszym wzrok biega po brzegach kadru i doszukuje sie uzupelnienia to wyglada tak jakbys za mocno poobcinal ze wszystkich stron
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
Pierwsze podoba mi sie bardzo, chociaz odnosze wrazenie takie samo jak Bantu, raczej akcja przyszpilania krzyzaka jakowegos do mateczki Ziemi niz zaduma. Moze jak bys wydobyl nieco szczegolow w cieniach, to lepiej mozna byloby oddac zadume. Ale i tak jest super!
Co do drugiego, to raczej mi sie nie podoba. Ale fajnie, ze dzialasz. Ja tez w koncu musze sie za siebie wziac :-/
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Litol napisał/a:
raczej akcja przyszpilania krzyzaka jakowegos do mateczki Ziemi niz zaduma.


Tez odnioslem takie wrazenie. To on nie przyszpila krzyżaka? :-) Heh, to nawet lepiej dla zdjecia ;-)

[ Dodano: 2007-10-13, 23:45 ]
babylock napisał/a:
Drugie wszło by świetnie gdybyś ominął tą dziurę. Cała płaszczyzna marmurowa i odbicie a tak to...


Gdyby ominął tę dziurę to byłaby kupa nie zdjecie - niewiadomo co, niewiadomo jak... A tak w ciągłości pokazał nieciągłość, coś się dzieje, zastanawia...
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Dzięki za komentarze :-B .
1.stojąc koło pomnika dopiąłem teleconverter do supertakumara 1.8/55, przyłożyłem do oka, kadr mi się spodobał - cyknąłem. Pomnik ofiarom Katynia; czemu huzar klęczący - nieznaju :-( , nie moje dzieło.
2. przy mauzoleum zobaczyłem przygotowania do pochówku. Ta dziura skojażyła mi się z taką bramką w zaświaty, to mnie zainteresowało. Odbicia w marmurze zobaczyłem dopiero skanując negatyw.
Jak widzicie, wiele w tym przypadku :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dżejpi napisał/a:
Ta dziura skojażyła mi się z taką bramką w zaświaty, to mnie zainteresowało.


Podoba mi sie twoje podejscie. W tym przypadku brakowalo jednak opisu - wyszlo zbyt niejednoznacznie, abstrakcyjnie...
 

babylock  Dołączył: 23 Maj 2007
alkos napisał
Cytat
Gdyby ominął tę dziurę to byłaby kupa nie zdjecie - niewiadomo co, niewiadomo jak... A tak w ciągłości pokazał nieciągłość, coś się dzieje, zastanawia...


NIe prawda, każdy widzi co innego dla mnie ta dziura to kupa, a odbicie drzew piękne. Kiedyś w muzeum na zamku lubelskim wisiał sobie taki niepozorny obraz (autora nie pamiętam), wszyscy chodzili z nosami przy obrazach ja również aż pewnego dnia kilka miesięcy później coś mniej ruszyło i spojrzałem na ten obraz z odległości około 10 metrów i dopiero zobaczyłem że bezkształtna plama kolorów ułożyła się w pięknego kolorowego ptaka. Czytając obrazy (zdjęcia) kierujemy się własnym "czymś" nie wiemy co spowodowało że ktoś strzelił takie a nie inne ujęcie i co miał na myśli.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
babylock napisał/a:
NIe prawda, każdy widzi co innego dla mnie ta dziura to kupa, a odbicie drzew piękne.


No dobra, a w kontekscie, ze to miejsce pochówku?

Chyba sie tu nasze wrazliwosci rozjezdzaja - odbicie drzew moze byc CO NAJWYZEJ ladne, ale to kontrast (na wielu plaszczyznach!) z grobem czyni zdjecie interesujacym.
 

babylock  Dołączył: 23 Maj 2007
alkos napisał:

Cytat
No dobra, a w kontekscie, ze to miejsce pochówku?


Oglądając pierwszy raz to zdjęcie nie wiedziałem że to miejsce pochówku. Stanął mi przed oczami hotel Victoria i myśl patałachy zrobili byle jak i odpadło. Dlatego skoncentrowałem się na drzewach i pomyślałem o przekadrowaniu tak aby płyty dały jednolitą płaszczyznę z pięknym odbiciem drzew. Jeśli chodzi o przenosiny z pięknych lasów do czarnej niezbyt sympatycznej dziury to nie chcę o tym myśleć przynajmniej narazie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
babylock napisał/a:
Oglądając pierwszy raz to zdjęcie nie wiedziałem że to miejsce pochówku.


Ja tez - dlatego napisalem autorowi, ze w tym przypadku opis wiele by pomogl.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Mówią, kto rano wstaje...

K100D + DA 18-55


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach