Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
... ten leje jak z cebra :mrgreen: :-B

a tak przy okazji,... czytając jakąś literaturę dotyczącą fotografii znalazłem info, że podpis do zdjęcia jest często niemal równie ważny, jak samo zdjęcie...
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Litol, chciałbym by zdjęcie mówiło, co chciał pokazać fotografujący. Wiem, że przedemną jeszcze długa droga by to osiągnąć. Teraz fota wymagająca opisu, wiem, kadr nie w/g zasad i balans bieli walnięty. Troszkę podostrzona i zmniejszona dla potrzeb forum.



:-P :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dżejpi, dlaczego kadr centralny :mrgreen:
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
a ja bym dał więcej góry :-P
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
ja bym zrobił hdr-a bo niebo troche wypalone.... ;-)
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
w mieście takiego zdjęcia byś nie zrobił. Zawsze jest odrobina światła.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Dzięki wielkie za pomocne rady, ciemno już było. :-B :evilsmile:
Wiem że trochę skopane. :oops: :oops: :oops: Uczę się dopiero. 8-)
 

Litol  Dołączył: 14 Sie 2007
dżejpi napisał/a:
chciałbym by zdjęcie mówiło, co chciał pokazać fotografujący

Myślę, że Ci się udało. Bo tak właśnie powinno być (przynajmniej moim zdaniem, bo nie zawsze zgadzam się z tym, co gdzieś wyczytam). Tym się różnią dobre zdjęcia, od tych mniej dobrych, że osoba oglądająca widzi właśnie to, co chciał przekazać autor. Podpis może być tylko uzupełnieniem. Oczywiście czasem zdarzają się wyjątki, czego przykładem jest zdjęcie Twojej wsi (bo jak zobaczyłem, to myślałem, że to moja wieś ;-) ) Bardzo ładnie jest/będzie u Ciebie w nadchodzące Boże Narodzenie :-B

[ Dodano: 2007-10-27, 16:32 ]
wkt napisał/a:
w mieście takiego zdjęcia byś nie zrobił. Zawsze jest odrobina światła.

Eeeeeeeeeee tam! Przecież możesz ręcznie pokręcić czasem naświetlania i przysłoną. Możesz sobie jeszcze pomóc szaraczkiem. A jak będzie mało to wrzucasz dwa polarki i odpowiednio ustawiasz względem siebie...
:-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach