starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
[starymada] Kilka fotek z Majorki
Od jakiegos czasu staram sie czasami napisac cos na forum (choc glownie czytam), ale nie dzielilem sie jeszcze z Wami moimi zmaganiami z kadrem.
A wiec zapraszam po raz pierwszy i czekam na opinie/komentarze/uwagi:

http://strony.aster.pl/starymada
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
osobiście lubię Majorkę m.in. za kolor skał, szkoda, że nie wziąłeś ze sobą kolorowego aparatu... :->
Większość zdjęć jest szara, zamiast czarno-biała ... na razie tyle....
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ja rozumiem, ze chciales taka konwencje, ale do tego przydalyby sie troche inne zdjecia. Jaki sens ma zdesaturowane, pozbawione kontrastu zdjecie oliwek?

dz.
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
Ganz, jakbym chcial piekne zachowac kolorowe "widoczki" to kupilbym sobie kilka pocztowek ;-) Wydaje mi sie ze fotografia polega na tym, by szukac wlasnego srodka wyrazu i dlatego tez staram sie troszke inaczej podejsc do "oklepanego" tematu z pieknym widoczkiem moza, sloneczka i piasku. To juz bylo zrobione tysiace razy ...

Ale ok, dorzuce cos kolorowego wieczorkiem.

dzerry, te oliwki to bardziej "forma" miala byc, niz "tresc".
Chcialem zrobic cos w rodzaju starej fotografii, ale jak widze po Waszych komentarzach to chyba mi nie wyszlo ...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
starymada napisał/a:
Chcialem zrobic cos w rodzaju starej fotografii, ale jak widze po Waszych komentarzach to chyba mi nie wyszlo ...
A czy miales taki zamysl w momencie robienia zdjec? Bo pomysl bardzo fajny, tylko tematy jakby nie bardzo. Ja bym na twoim miejscu poszedl w klasyczyny czarno-bialy. Jak chce sie miec niesztampowe zdjecia z takich miejsc, trzeba zacisnac zeby i unikac robienia pocztowek. Nawet przerobiona pocztowka bedzie zawsze pocztowka.

dz.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
starymada napisał/a:
fotografia polega na tym, by szukac wlasnego srodka wyrazu

powodzenia w szukaniu, ja już swój środek znalazłem : pocztówki :mrgreen:
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Według mnie całość jako seria zdjęc jest bardzo fajna. Lubię takie klimaty zepsutego aparatu. Parę zdjęć jest skopanych ale całościowo fajne.
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
Widze, ze pomysl z ograniczeniem koloru sie nie spodobal, w takim razie jedziemy z kolorem...

Z targu w Pollency:











ten uklad kolorow tez mnie zaintrygowal


oraz wycinek z okolic sanktuarium Lluc



na koniec forma z Parc Naturell de Mondrago


poprosze o opinie, pozdr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach