dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Pentax K2 - czym smarowac?
Zanabylem takiego plesniaka na ebayu. Troche sie nacialem, stan jest o kilka oczek gorszy niz opisywal sprzedawca, ale zyc sie da.

Najwiekszym problemem jest chyba calkowity brak smaru - musial wyparowac. Ta dzwigenka przekazujaca wartosc przyslony da sie pchac, ale tak ciezko chodzi, ze sprezyna nie daje rady i czasem nie wraca. K2 ma taki patent do ustawiania czulosci i korekty ekspozycji - dwa pierscienie w bagnecie. Rozkrecilem, wyczyscilem, zlozylem. jest ciut lepiej, i ale i tak zmienic czulosc graniczy z cudem - pomaga lekkie poluzowanie bagnetu, ale wtedy cala ukldanka sie rozsypuje.

Domyslam sie, ze trzeba nasmarowac - tylko czym?

Jesli chodzi o sam aparat to, gdyby dalo sie zalozyc matowke od LX'a, to bylby idealny - ma naprawde prawie wszystko czego mi potrzeba - AV, blokada ekspozycji, czasy w manualu do 8s!!!, synchronizacja 1/125, podnoszenie lustra dedykowanym suwakiem - proste jak cep. Naprawde swietne body.

pozdrawiam

dzerry
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
olejem silikonowym vel precyzyjnym mechanicznym - czyli wszystkim o konsystencji oliwy, byle mineralnym i MALO ;-)

Mialem - cudnie panzerne body, ino powiekszenie w wizjerze niezbyt wielkie, no i wielki i ciezki i glosny niczym, tfu, nikon jakis ;-)

(mam nadzieje ze podczas zmiany czulosci wciskasz taki smieszny prztyczek? szczerze, tez myslalem ze mam zepsutego, poki nie znalazlem takiego chwytu/ulozenia palcow przy ktorym zaczelo dzialac jak bajka. Normalnie jak z kobieta :-P )
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
olejem silikonowym vel precyzyjnym mechanicznym

a gdzie sie takie kupuje? taki bedzie ok?

alkos napisał/a:
mam nadzieje ze podczas zmiany czulosci wciskasz taki smieszny prztyczek?


wciskam, wciskam - wszak go rozkrecalem, wiec nawet wiem jak ten prztyczek dziala. Wlasnie jak wszystko poluzuje, to ten prztyczek wyskakuje ze swojego meijsca.

alkos napisał/a:
poki nie znalazlem takiego chwytu/ulozenia palcow przy ktorym zaczelo dzialac jak bajka. Normalnie jak z kobieta


Ekhm, ekhm. Nie zebym robil Ci jakies prztyki, ale trudno uwierzyc, ze odnalazles ten legendarny prztyczek, ktorego zadnej redaktorce Cosmopolitan jeszcze nie udalo sie znalezc? ;-)

dzerry
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Ekhm, ekhm. Nie zebym robil Ci jakies prztyki, ale trudno uwierzyc, ze odnalazles ten legendarny prztyczek, ktorego zadnej redaktorce Cosmopolitan jeszcze nie udalo się znalezc? ;-)


cholera, chyba skasuje ten watek, bo dostalem od wczoraj trzydziesci siedem listow z pogrozka smierci od organizacji ultrafeministycznych, piec umow o prace in blanco redakcji pism kobiecych i ponad trzysta propozcji matrymonialnych...

:-P :-P :-P

(olej kupisz chyba w sklepie z narzedziami lub marialami samochodowymi. Jakosc nie jest krytyczna w tym miejscu aparatu - byle tylko nie zamarzal. Aha - i doslownie kropelka...)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Za jakies 50-70zl jest u nas zaklad, ktory zdejmie Ci stary smar, nalozy wszedzie nowy, naoliwi i jeszcze czasy oblooka - jakby co to mozesz do mnie paczka wyslac a ja mu zaniose...

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wszedzie te smary wymieni? w calym K2? to naprawde skomplikowana i niestandardowa konstrukcja...

(byc moze bede mial lekkiego trupka na czesci - nie chce ktos? wszystko na chodzie, ino nieuregulowane, a za taki luksus w irlandii to 100e biora...)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Co mu niedomaga? Za? I co to?

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
trupek to wlasnie K2, w okladzinie z czerwonej skory renifera (serio :-) ) , niedomaga mu migawka i ulozenie lustra, za koszty wysylki :-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ja bym sie na niego pisał, jak jeszcze aktualne.
Jak się z trupka nie da zrobić działającego sprzęciku, to przynajmniej na niego będę patrzył... :-)

Ile mnie to bedzie kosztowało?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ok, byles pierwszy. wysylka ok. 10 ojro

w niedziele zjezdzam z paryza do domu, potem dwa dni pracy i w srode moge pojsc do serwisu, gdzie lezy na wycenie i odebrac.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No prosze - a ja sie pierwszy pytalem... :cry: :-/

:lol:

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
No coz, fotonyf sie pierwszy zdeklarował :-P :-P :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach