5pirit  Dołączył: 11 Wrz 2007
Zdjęcia w studiu nagraniowym. Jak się to robi ??
Witam. Może i głupie pytanie ale czy ma ktoś jakąś receptę jak fajnie można popstrykać fotki w studiu nagraniowym bo właśnie takie zadanie mam przed sobą. Powiem tylko że do dyspozycji jest tylko światło zastane w studiu (nie mam dostępu do lamp studyjnych), osoba której mam foty robić typ muzyki hip-hop i prawdopodobnie fotki będą użyte na okładce płyty. Proszę o jakiekolwiek sugestie na temat i najlepiej okupione jakimiś przykładami. Będę bardzo wdzięczny za wskazówki! Pozdrawiam.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jasny*, szeroki** obiektyw, z bliska** i z dołu**. Wysoka czułość*.


* - ze wzgledu na zastane światło
** - ze wzgledu na dynamike zdjec, ktora moim zdaniem podchodzi pod ten temat. Ja bym np. sprobowal fiszajem... jakims zenitarem albo nawet pelengiem...
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
http://flickr.com/search/?q=cd+cover+hip-hop+ - poprzeglądaj to. Może coś podpatrzysz.
 

5pirit  Dołączył: 11 Wrz 2007
Radzik: dzięki wielkie za stronkę, jest co oglądać :)

Alkos: też dzięki przy czym zapomniałem dodać czym będę robił foty. Ze względu iż nie mam funduszy od dłuższego czasu na szkła do swojej K Dyszki to pożyczam sprzęt od znajomego do tych fotek, więc będzie to Canon 40D + Tamron 17-50/2.8 + Canon 50/1.4 + Canon 85/1.8 + Canon 70-200/4L + Lampa CANON 580 EX II. Przy takiej konfiguracji raczej zostanie mi Tamron 17-50 i ewentualnie Canonowska 50 żeby mieć w miarę szeroki kąt, crop w Canonie to 1.6. Czy taki zestawik styknie czy lepiej się rozglądnąć za czymś szerszym??
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
lampa na statyw, parasolka, i odpalaj wireless ,coś takiego, ustaw ją tam gdzie ci ładnie skontruje czy co zechcesz za słuszne :)

zwłaszcza że studio nagraniowe nie ma zazwyczaj białych ścian o które można by odbijać.

skoro na okładke, to jakość szkła nie jest bardzo istotna w sumie, w takim rozmiarze wszystko wygląda dobrze,nie wspominając o tym że dostanie to solidną dawkę post procesu :)

28mm na szerokim powinno ci wystarczyć, chociaż jeśli możesz-to pożycz od kogoś np jakiś zoom 18-35 ,jeśli studio małe to się bardzo przyda

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach