vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Warszawa z góry
Pomóżcie Warszawiacy i wy, którzy ze stolycą za pan brat.

Szukam miejsca innego niż pajac kultury, gdzie możnaby wysoko wyleźć i zrobić ładny widoczek stolicy, na któym dużo się dzieje. I nie wiem gdzie. Jakaś wieża, wieżowiec, cokolwiek, gdzie mogłabym spędzić z pół godziny spokojnie?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
jupiter na Łazienkowskiej 3?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
taras Pasty, basen w Intercontinentalu..
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mój balkon. Daleko od ścisłego centrum, ale jaki widok :-D
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
perl czy ten Jupiter to jakiś biurowiec i czy można tam swobodnie wleźć?

dan co to jest Pasta i gdzie to? Bo Intercontinental to nie problem.

tref chętnie skorzystam, ale co u Ciebie widać? W sensie czy to się będzie nadawało na fototapetę?
 

pape  Dołączył: 11 Lis 2006
vesper napisał/a:
co to jest Pasta i gdzie to? Bo Intercontinental to nie problem.


Ulica Zielna, obok Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej - fajne widoczki na Centrum i Wolę. Podobnie w paru budynkach Osiedla za Żelazną Bramą.
Także budynek przy górnej części stacji Powiśle.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Dobra, dzięki. Kombinejszyn.
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
Wszystko fajnie,mozna by jeszcze parę miejsc dodać ,tylko że z przejrzystością niezbyt dobrze ,a ostatnio to prawie nic nie widać .
Tak naprawdę dobra przejrzystość -widoczność,występuje dość rzadko w sumie,a na pewno nie o tej porze roku :-( .
Pozostaje sledzić serisy meteo nieco uważniej.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Cytat
jupiter na Łazienkowskiej 3?

:lol: :lol:
Nie, vesper, nawet nie próbuj :-)
Najwyższe punkty przy Łazienkowskiej to jupitery stadionu Legii.

To jeszcze dorzucę restaurację na szczycie Intraco, Stawki 2. Pewnie trzeba będzie kupić jakąś kawę, ale fajny widok na centrum od północnej strony (trochę odległy). Oraz Starówka i Wisła po lewej stronie.
Pracowałem 6 lat w Intraco.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
pape napisał/a:
Także budynek przy górnej części stacji Powiśle.

Swietna miejscowka, tak mi sie wydaje, bo nigdy bylem na gorze. Mysle, ze ma b. duzy potencjal.

mumonzan napisał/a:
To jeszcze dorzucę restaurację na szczycie Intraco, Stawki 2. Pewnie trzeba będzie kupić jakąś kawę, ale fajny widok na centrum od północnej strony (trochę odległy)

Ta tez jest warta sprawdzenia. Pewnie ladnie widac warszawskie "city" czyli biurowce w okolicach Grzybowskiej, Swietokrzyskiej, Jana Pawla.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Dzięki, złote chłopce jesteście :mrgreen:
Przetestuję na początek Intraco i stację Powiśle, z tego co czytam najbardziej mi pasują. No i tam trafię bez pudła.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gdzieś na kompie powinienem mieć jeszcze fotki z dachu Intraco.
Dosć ciekawy był widok, z hotelu ZNP przy Wiśle, nie pamiętam adresu.
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
ja proponuje wieze kosciola, tuz kolo Zamku Krolewskiego, ale nie pamietam nazwy; jest tam 10 razy taniej niz na palacu kultury, nieco nizej, i trzeba wychodzic po schodach :)
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
darius_Er,
to kosciół św. Anny ,rzeczywiście warto się tam wdrapać.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
vesper, jak zrobisz jakieś fajne fotki to wrzuć do pooglądania.
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
W zeszłym tygodniu, od środy do piątku do południa można było (znaczy ja mogłem kogoś zabrać ze sobą) wjechać na 44metrowy słup oświetlenia stadionu Zagłębia Sosnowiec, ten ze zdjęcia perla. Na galeryjce można było nawet statyw postawić, ale bardziej potrzebny był antyszejk ze względu na lekkie bujanie od wiatru.
Pogoda była niezła, widoki przyzwoite, choć Beskidów nie dostrzegłem. U stóp leżała niekompletna murawa, widać było dachy pobliskich wieżowców, a w oddali wieża wodna w Szopienicach. Tylko %$%^^$ aparat został w pracy :-(
Jeśli masz ochotę na takie widoki (niekoniecznie w Sosnowcu) wiosną, to przypomnij się.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
TLu, i Ty dopiero teraz mówisz, że masz takie możliwości? :evil:
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Na tym forum jest pełno takich cichociemnych :) Takie propozycje zawsze mile widziane, ale to zdjęcie, to specjalne zdjęcie, musi być w miarę szybko.

Cześ jak będzie co, to pokażę.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
TLu, dlaczego masz domalowane różki ?
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Cześ napisał/a:
TLu, i Ty dopiero teraz mówisz, że masz takie możliwości? :evil:

Bo zarobiony byłem, ledwo perla miałem czas naciągnąć na stadion, na próby oświetlenia.
A poza tym macie odwagę na wjazd w ażurowym koszu wciąganym linką ok 8-9mm średnicy, po lekko nachylonym słupie o wysokości 44m i średnicy u podstawy ok 1,7m i zmniejszającej się do 1m?
W tym tygodniu będą jeszcze wjazdy, ale ja jestem na zsyłce w Warszawie, więc trzeba poczekać do wiosny.

[ Dodano: 2007-11-26, 23:55 ]
perl napisał/a:
TLu, dlaczego masz domalowane różki ?

Bo jestem demonem zła 11 kategorii

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach