pj1976  Dołączył: 14 Gru 2010
soligor MZ-340 AF
Prosze o pomoc. Jestem uzytkownikiem K200. Chcialbym wykorzystac lampe Soligor MZ-340 AF do Minolty, jako lampe zewnetrzna, nie podlaczana do stopki aparatu, tylko uzywana na statywie.
Jaka fotocele do tego potrzebuje. W ofercie sa rozne rodzaje, a szczerze nie orientuje sie w szczegolach. Jak na razie lampa lezy niewykorzystana.
Jesli jest inne rozwiazanie prosze o podpowiedz.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
pj1976 napisał/a:
Jaka fotocele do tego potrzebuje.

Każdą, która będzie pasowała do tej specyficznej stopki minolty. Rozumiem, że lampion będzie wyzwalany błyskiem innej "błyskotki", zatem rodzaj nie ma znaczenia.
Sugeruję rozważenie wyzwalania kablem, ale wtedy konieczny jest adapter stopki na taką "normalną".
 
pj1976  Dołączył: 14 Gru 2010
Tak bedzie wyzwalany blyskiem lampy wbudowanej. Znalazlem taka fotocele
http://eltec.pl/APARATY-F...del-HYK-31.html

W opisie sa sanki uniwersalne. Czy to wystarczy?
MarWoj czy mozesz mi cos polecic odnosnie fotoceli i tego kabla z adapterem stopki. Nie bardzo jeszcze orientuje sie w temacie :-(
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Fotocela z tego linku wygląda w porządku. Sam posiadam podobną, ale nie zwracałem uwagi na model. Do niej potrzeba tylko w/w adaptera stopki minolty na klasyczną. Hmmm- nie wiem czy przypadkiem nie wyjdzie taniej/optymalniej kupić używkę lampę z podziałem błysku w manualu zamiast tego adaptera, bo ta którą posiadasz błyska tylko pełną mocą.
Na szybko przeleciałem przez oferty lamp do minolty na Alle i nie znalazłem w/w adaptera.
Na razie kończę, bo jestem w pracy.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
pj1976, a jaką stopkę ma twoja lampa? Jeszcze klasyczną "płaską", czy może już udziwnioną przez minoltę taką wywiniętą?
 
pj1976  Dołączył: 14 Gru 2010
Stopka jest taka jak na zdjeciu ze strony
http://www.adverts.ie/cam...z-340-af/530022

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach