Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
guerilla napisał/a:
SQ6GIT - prawdopodobnie bede sprzedawal Minolte Dual Scan IV, w twojej stopce nie widze niczego wiekszego niz 35mm, bylbys chetny ?

No, można pogadać... Ale to ICE chyba nie ma?
PS. W stopce jest średniak. Ukryty jako Arax. :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
SQ6GIT napisał/a:
guerilla napisał/a:
SQ6GIT - prawdopodobnie bede sprzedawal Minolte Dual Scan IV, w twojej stopce nie widze niczego wiekszego niz 35mm, bylbys chetny ?

No, można pogadać... Ale to ICE chyba nie ma?
PS. W stopce jest średniak. Ukryty jako Arax. :-)


jednak zmieniłem zdanie, zamiast sprzedawać zostawię sobie minoltę i dokupię V500 do 6x7 mojego ;-)
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
A w tzw. międzyczasie:
"Epson V300 pojawi się październiku i kosztować będzie ok. 100 dolarów."
http://www.epson.com/cgi-...es&oid=63077159
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Nie wiem jak on dziala, ale ma Mi tam sie wydaje, ze taka zwykla ramka od Espona 2450 jest lepsza od takiej wciagarki

Akurat ta wciągarka to jest bardzo spoko pomysł, naprawdę. Odpada z połowa roboty.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
bEEf napisał/a:
Cytat
Nie wiem jak on dziala, ale ma Mi tam sie wydaje, ze taka zwykla ramka od Espona 2450 jest lepsza od takiej wciagarki

Akurat ta wciągarka to jest bardzo spoko pomysł, naprawdę. Odpada z połowa roboty.

Zgadzam się, ale... Jak już zrobią jakiś model z wciąganiem bez ograniczenia długości paska filmu to chętnie kupię. 6 klatek nie zawsze wystarcza, najlepiej 36 (albo i 39) :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
ebelbeb napisał/a:
Jak już zrobią jakiś model z wciąganiem bez ograniczenia długości paska filmu to chętnie kupię.

Coolscan 5000 + SA-30, lyka cala rolke.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Sobie zakupiłem. Na urodziny, a co. Stary wolny był okrutnie i okrutnie stary na dodatek był on. /tak, napisałem pół zdania, ugryzłem polską białą bułkę krejzerkę i dopisałem drugie pół, śliczny twór/, więc i reszta familii się zainteresowała. Poszła ściepa i jutro odbiorę. Aż papcio wyciągnął swoje czarno-białe negatywy ze Smieny.
*puf*

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
j+ napisał/a:
Aż papcio wyciągnął swoje czarno-białe negatywy ze Smieny
No to klops. Pewnie prześwietlił.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
Pewnie prześwietlił.
:-D
Szkoda, że tej Smieny nie możemy już zlokalizować. A klops jest taki, że tego będzie z 40 filmów przynajmniej, na start.
*puf*

 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Odgrzeję temat..

Kupuję skaner, tzn. chcę, pragnę i nawet mam jakiś fundusz. Czy do 500zł jest cokolwiek lepszego od V350 na rynku? Potrzebuję go do digitalizacji domowego archiwum + swoje analogowe focenie. Generalnie kolor, b&w i slajd.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Z nowych? Chyba raczej nie.
*puf*

 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Tak, najchętniej z nowych. Chyba, że ktoś z forumowiczów chciałby mnie wspomóc czymś niezabitym w dobrej cenie to mógłbym rozważyć. Na alledrogo używki w ciemno nie kupię.

Cenowo to jeszcze widzę HP SCANJET G4010 i CANON LIDE 600F łapią się w widełki cenowe. Canon jest podświetlany LEDami i ma siakiś egzotyczny element światłoczuły, ale jakiej jakości skany z tego są? Testów brak :-(

No dobra, już doczytałem, że CIS przy CCD wymięka ;-)

Tak więc zapewne wjedzie V350 :roll:
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
matth, jeśli do małego obrazka tylko to jeszcze Plustek 7200 się załapie.
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Czy mając na uwadze względy finansowe lepiej kupić V200 niż V350? Jest jakaś różnica jakościowa pomiędzy nimi ?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PrzemoWu napisał/a:
Czy mając na uwadze względy finansowe lepiej kupić V200 niż V350?


Mając na uwadze względy finansowe warto kupić V200, bo jest tańszy.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
To jeszcze pytanko czy da radę skanować średni format takim V350? Kurde pierwszy skaner kupić to misja jest :-| Już się wyleczyłem ze średniego, ale wczoraj koleżanka do ciemni przyniosła negatywy z lubitela i ech nooo... Choroby reaktywacja :-P

I jeszcze pytanko o Epsona 4490 - jeśli ktoś może jakoś porównać go do V350 to byłbym wdzięczny. Wiem, że defaultowo skanuje średni i chyba więcej klatek 35mm na raz można założyć, ale co jeszcze? Cenowo sporo więcej, ale używkę da się dostać za bardziej ludzkie pieniądze..
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
V350 nie ma podświetlenia dla średniego formatu - można coś kombinować ze skanowaniem z mocnym zewnętrznym źródłem światła przy otwartej klapie ale to taka trochę partyzantka ;-) .
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Mhm, tak to działa :->
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do średniego chyba najtańszy to V500
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
matth napisał/a:
I jeszcze pytanko o Epsona 4490

4490 to poprzednik V500.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach