pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Pilot IRDA - samoróbka ?
Witam.
Pamiętam, że gdzieś na tym forum ktoś podawał, jaki sygnał wysyła pilot do Pentaxa, aby wyzwolić migawkę. Niestety nie pamiętam, w której dyskusji się to toczyło i nie mogę tego znaleźć przeszukując forum. Widocznie było to już jakiś czas temu. Czy mógłby ktoś przypomnieć, ewentualnie ponownie podać schemat sygnału?
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Dzięki bardzo :)
:-B
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
pawelek-79, budujesz samodzielnie? Jak skończysz podziel się efektami
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
Re: Pilot IRDA - samoróbka ?
pawelek-79 napisał/a:
Witam.
Pamiętam, że gdzieś na tym forum ktoś podawał, jaki sygnał wysyła pilot do Pentaxa, aby wyzwolić migawkę. Niestety nie pamiętam, w której dyskusji się to toczyło i nie mogę tego znaleźć przeszukując forum. Widocznie było to już jakiś czas temu. Czy mógłby ktoś przypomnieć, ewentualnie ponownie podać schemat sygnału?


na telefony z symbianem można wgrać programik do zdalnej obsługi sprzętu RTV, a że pilot od sony działa z K10, to nie powinno być kłopotu z używaniem komórki jako pilota do aparatu.

o ile mniej noszenia!

Czy ktoś sprawdzał?
 
olq  Dołączył: 11 Wrz 2007
CLE napisał/a:


na telefony z symbianem można wgrać programik do zdalnej obsługi sprzętu RTV, a że pilot od sony działa z K10, to nie powinno być kłopotu z używaniem komórki jako pilota do aparatu.

o ile mniej noszenia!

Czy ktoś sprawdzał?


Na palmtopie (MDA Compact) z Windows Mobile 2003 działa bardzo ładnie (przycisk On/Off z magnetofonu sony). Tylko zasięg mały (ok 1,5 - 2m) bo ten model ma słaby nadajnik irda.
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Ja z ciekawości sprawdziłem czy uda mi się wyzwolić migawkę K100D za pomocą jakiegoś pilota.
Zebrałem wszystkie piloty jakie miałem w domu i co się okazało?? ..... pilot SONY od wieży działa i można nim wyzwolić migawkę. Zasięg na słabych bateriach też jest całkiem niczego sobie bo jakieś 8m.
 

dzidek16  Dołączył: 09 Cze 2007
A u mnie niestety K10D nie odpowiada na zadnego z 4 pilotów do sony :-/ szkoda....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
U mnie odpala z pilota Philipsa, ale tylko z bliskiej odległości. Na latarkę, ołówek i komplet śrubokrętów nie działa.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Moje domowe piloty są jałowe :-(
 
ps1441  Dołączył: 27 Paź 2006
Biorąc pod uwagę to: http://allegro.pl/item279...pus_pentax.html

i to, że działa :-) (Mam) oraz jaka jest cena to podziwiam za chęć budowy we własnym zakresie. Niektórym to się dopiero nudzi :-) .
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Fajne jest w tym to że migawkę można wyzwolić zarówno od frontu jak i od tyłu aparatu.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
::ART::, ale to chyba tylko w K10 tak można? Pozostałe body mają czujnik tylko z przodu.

Czy nie?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mój domowy noname [jakiś zastępnik do pilota Sony] działa, ale MUSI mieć silne baterie - bardzo.
 

Andresito  Dołączył: 02 Lip 2007
PiotruśP napisał/a:
Pozostałe body mają czujnik tylko z przodu.

Wydaje mi się że mój Gx10 ma tylko z przodu.
Pilot philips universal działa jak złoto ;-)
Jak na razie z 5m sprawdzałem i łapie bez problemu.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Andresito napisał/a:
Wydaje mi się że mój Gx10 ma tylko z przodu.
Obmacaj go dobrze :). K10 ma czerwoną szybkę pod przyciskiem korekty ekspozycji/podświetlania LCD.
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
PiotruśP napisał/a:
::ART::, ale to chyba tylko w K10 tak można? Pozostałe body mają czujnik tylko z przodu.

Czy nie?


Najpierw zdziwiłem się gdy migawka została wyzwolona kiedy zasłoniłem czerwone migające światełko w gripie, a potem jescze bardziej się zdziwiłem gdy migawka została wyzwolona nawet wtedy kiedy celowałem pilotem w tylna ściankę aparatu.

Jedyny przypadek kiedy migawka nie była wyzwalana to zasłonięcie wizjera.
 

Andresito  Dołączył: 02 Lip 2007
PiotruśP napisał/a:
Obmacaj go dobrze :).


No i masz racje, aby być naprawdę szczęśliwym to trzeba sobie pomacać :-P

Kłamałem w poście powyżej, GX10 też można wyzwolić i z przodu i z tyłu :mrgreen:

Normalnie bajka, a jak się uruchomi pod fn funkcję remote, to dodatkowo aparat fajnie miga z przodu i z tyłu ;-) Normalnie jak bts.
Ciekawe czy d40 też tak ma :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach