Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Tiaaa... no niezle... ciekawe co to jest... Ale z tymi shiftami to niezly pomysl:-)

BTW - cos takiego - troche to przerazajace - co rok, dwa, trzy "przelomy", "nowa jakosc" itp...Jak tutaj nadazyc :?: ;-)

Pzdr
Spinner
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
Yhym to ja dam drugie pytanie... po co nadazac?

Jasne wychodzi nowy sprzet nowe bajery, ale czy dzis zakupione cyfrowe badz analogowe lustro niewystarcza? Gdy ktos jest profesjonalista zarabiajacym pieniazki na fotografii i w dodatku w ramach jego pracy ma wymierne zyski z jak najlepszej jakosci, bo przeciez nie kazdy profi dostaje wiecej $ za wyzsza jakosc, to wtedy moze ciagle szukac naj naj nowszego szpetu z najwyzszej polki. Jest to swego rodzaju inwestycja w sprzet do pracy, ale w innym przypadku ci co gonia za tym wszystkim po prostu slinia sie dzieki marketingowi...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pemigan napisał/a:
Yhym to ja dam drugie pytanie... po co nadazac?


Było coś takiego, o króliczku, czy jakoś tak...
To samo mam ze zdjęciami - gnioty trzaskam straszne, ale bardzo to lubię, samą czynność.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
> To samo mam ze zdjęciami - gnioty trzaskam straszne, ale bardzo to lubię, samą czynność.

...a ja dodakowo fotoszopa ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a ja wymyslilem taki ficzer, zeby byla mozliwosc przestawienia swiatlomierza z 18% szarosci w taki tryb, aby matryca przeniosla caly zakres (mozliwie duzy) fotografowanej sceny. Czyli w skrocie taki automat, ktory naswietla na histogram, a nie na "standardowa szarosc".
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A ja wymyśliłem taki układ optyczny, wysuwany po podniesieniu lustra, ktory konwertuje pole krycia obiektywu na film do rozmiaru matrycy :-D Czyli 20mm=20mm bez FF :-D :-D :-D
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

Dorzucę mój pomysł na to coś:
Duuuuuuuży, noktowizyjny (lub jakaś nowsza techologia) wizjer - jasny nawet w ciemnościach i AF też by przy czymś takim działał w każdych warunkach oświetleniowych :-P

Pozdrawiam
Marucha
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
kiedys ktoś, nie wiem czy nie na osw, pisał o "selektywnych kryształach" - tzn. takiego użył ktoś sformuowania, ale na tym rozmowa sie zakonczyla ii dokladnie nie zostalo to opisane, ale jak sie domyslam mialoby to polegac wlasnie na przyslanianiu pewnych partii zdjecia - wydaje mnie sie, ze skonstuowanie czegos takiego podobnego (nie wiem czy na wspomnianych selektywnych krysztalach, bo sie na tym zupelnie nie znam) mogloby byc mozliwe, ale nie wiem czy o to chodzi w przypadku K10D ;)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Sprzedawca z asterfoto na Grochowskiej testował prototyp K10-tki. Mówił że to aparat jak Nikon D200. Jak ktoś bardzo jest ciekawy to niech tam zadzwoni albo wpadnie i może coś ujawnią.
Jak się tylko nowy Olek pojawi to kumpel fotograf będzie go od razu miał, zdam relację
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
FraZa napisał/a:
Sprzedawca z asterfoto na Grochowskiej testował prototyp K10-tki. Mówił że to aparat jak Nikon D200. Jak ktoś bardzo jest ciekawy to niech tam zadzwoni albo wpadnie i może coś ujawnią.
Jak się tylko nowy Olek pojawi to kumpel fotograf będzie go od razu miał, zdam relację

Piotr z Aster-Foto jest niezlym bajerantem, jego slowa podzielilbym przez 10 ;-) W kazdym razie ciekaw jestem skad mialby prototyp K10D, skoro Apollo jeszcze go nie dostalo? :-D
Anyway, Pentax zlozyl ciekawy patent dotyczacy cyfranki
W skrocie - caly, zaawansowany proces redukcji niechcianych pradow pochadzacych z CCD - a co za tym idzie - nizsze szumy i byc moze wieksza dynamika(!) Rzecz opracowal Japonski inzynier - znany tam z kilku przlomowych patentow. No jesli to okaze sie prawda i BEDZIE DZIALALO - to PEntax mialby cholerna przewage nad konkurencja z matryca 10 MPix APS-C - nizsze szumy przy wysokich ISO. Ale tego pewnie dowiemy sie tak naprawde dopiero jak zobaczymy sample z K10D. Poki co robi sie goraco :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Poki co robi się goraco :-)


Dokładnie - zaczęło się chyba od PDML, poszło już na dpreview - balon rośnie w szybkim tempie, a jeszcze prawie miesiąc został.
Pozostaje tylko wierzyć, że to rzeczywiście będzie coś - bo nic tak nie boli, jak tyłek po upadku z baaaaardzo wysoka.

A jeśli to rzeczywiście będzie szum-killer - w połączeniu z SR to będzie rewelacja.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Eee - ja mimo wszystko obstawiam automatyczne likwidowanie czerwonych oczu przy lampie. Tego chyba żadne lustrzanka nie ma.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No, to by było przełomem w cyfrowych lustrzankach.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam ponownie

sylwiusz napisał/a:
Pentax zlozyl ciekawy patent dotyczacy cyfranki
W skrocie - caly, zaawansowany proces redukcji niechcianych pradow pochadzacych z CCD - a co za tym idzie - nizsze szumy i byc moze wieksza dynamika(!) Rzecz opracowal Japonski inzynier - znany tam z kilku przlomowych patentow. No jesli to okaze się prawda i BEDZIE DZIALALO - to PEntax mialby cholerna przewage nad konkurencja z matryca 10 MPix APS-C - nizsze szumy przy wysokich ISO. Ale tego pewnie dowiemy się tak naprawde dopiero jak zobaczymy sample z K10D. Poki co robi się goraco :-)


Tja - tylko że data tego patentu to 1. sierpnia 2006. Może się okazać, że dopiero w K1D to zobaczymy... Oczywiście chciałbym, aby to było w K10D i już kupiłem parę dużych skarpetek, co by było gdzie kasiorkę odkładać :mrgreen:
No to czekamy...

Pozdrawiam
Marucha

[ Dodano: 2006-08-16, 19:54 ]
Może dlatego Pentax rozpoczął współpracę z Samsungiem? Nie ma co się oszukiwać - Samsung ma zaplecze produkcyjne i konstrukcyjne oraz kasę. Zstanawia mnie jeszcze jedno - dlaczego w tym patencie często pada określenie "full frame" - być może techniczny angielski jest dla mnie za trudny, ale jednak nie daje mi to spokoju...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Tja - tylko że data tego patentu to 1. sierpnia 2006. Może się okazać, że dopiero w K1D to zobaczymy... Oczywiście chciałbym, aby to było w K10D i już kupiłem parę dużych skarpetek, co by było gdzie kasiorkę odkładać :mrgreen:
No to czekamy...

No to dodam tylko, ze patenty na SR pojawily sie dosc niedlugo przed premiera K100D :-P Oprocz wspomnianego patentu pojawil sie tez patent na naped USM do AF w obiektywie ;-)

Cytat
Może dlatego Pentax rozpoczął współpracę z Samsungiem? Nie ma co się oszukiwać - Samsung ma zaplecze produkcyjne i konstrukcyjne oraz kasę. Zstanawia mnie jeszcze jedno - dlaczego w tym patencie często pada określenie "full frame" - być może techniczny angielski jest dla mnie za trudny, ale jednak nie daje mi to spokoju...

Dokladnie "full frame transfer" - taka odmiana sensora CCD, chocby i byl wielkosci malego paznokcia, wiec nie podniecaj sie :-P
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Znowu ja (ale upierdliwy jestem:))

sylwiusz napisał/a:
(...)wiec nie podniecaj się :-P

Jak mam się nie podniecać? Cały miesiąc (co najmniej) czekania...

Pozdrówka
Marucha
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Jak mam się nie podniecać? Cały miesiąc (co najmniej) czekania...

Zrob cos pozytecznego w tym czasie :-P
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Michu napisał/a:
Eee - ja mimo wszystko obstawiam automatyczne likwidowanie czerwonych oczu przy lampie. Tego chyba żadne lustrzanka nie ma.


Automatyczne wydłubywanie czerwonych oczu.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Witam ponownie

sylwiusz napisał/a:
Pentax zlozyl ciekawy patent dotyczacy cyfranki
W skrocie - caly, zaawansowany proces redukcji niechcianych pradow pochadzacych z CCD - a co za tym idzie - nizsze szumy i byc moze wieksza dynamika(!) Rzecz opracowal Japonski inzynier - znany tam z kilku przlomowych patentow. No jesli to okaze się prawda i BEDZIE DZIALALO - to PEntax mialby cholerna przewage nad konkurencja z matryca 10 MPix APS-C - nizsze szumy przy wysokich ISO. Ale tego pewnie dowiemy się tak naprawde dopiero jak zobaczymy sample z K10D. Poki co robi się goraco :-)


Tja - tylko że data tego patentu to 1. sierpnia 2006. Może się okazać, że dopiero w K1D to zobaczymy... Oczywiście chciałbym, aby to było w K10D i już kupiłem parę dużych skarpetek, co by było gdzie kasiorkę odkładać :mrgreen:
No to czekamy...

Pozdrawiam
Marucha

[ Dodano: 2006-08-16, 19:54 ]
Może dlatego Pentax rozpoczął współpracę z Samsungiem? Nie ma co się oszukiwać - Samsung ma zaplecze produkcyjne i konstrukcyjne oraz kasę. Zstanawia mnie jeszcze jedno - dlaczego w tym patencie często pada określenie "full frame" - być może techniczny angielski jest dla mnie za trudny, ale jednak nie daje mi to spokoju...



Faktycznie robi sie b ciekawie....gdyby cos takiego pokazali to spokojnie zalatwia Nikona i Sony w kwestii szumow , plus dobrze dzialajacy SR bedzie kolejnym asem. Oby sie to wszystko sprawdzilo
Alek

[ Dodano: 2006-08-17, 11:10 ]
sylwiusz napisał/a:
marucha napisał/a:
Jak mam się nie podniecać? Cały miesiąc (co najmniej) czekania...

Zrob cos pozytecznego w tym czasie :-P

No jednak sie potwierdza, 999$ za K10D z kitem w Ritz
Alek
 
MariuszR  Dołączył: 14 Sie 2006
może się nie znam ale 10 mln pxl to wojna na pixele - jakim szkłem da się to wykozystać? Do 10 mln to musza być szkła o kosmicznej ostrości, 6mln to już problem bo szkła musza mieć pewnie z 60 linii minimum rozdzielczośc zeby matryca była wykozystana na maxa a to dają takie średniaki dedykowane do cyfry za 1500zeta (nie mniej) i ewentualnie szkła z czasów kiedy jakość optyki była ważniejsza od wodotrysków body (zaissy, takumary itp z lat 70-80, te nadają się już nawet do 8mln matryc) ... szkła nadające się tak naprawdę do 10mln matryc kosztują majątek i jak się podepnie sredniaka za 1500zł to pewnie tak samo można by podpiąc do 6mln matrycy i zinterpolować do 10 i bedzie to samo ... moim zdaniem do matryc wielkosci APS 8mln pxl to max wypas a i 6 mln matryce ciezko zadowlic jakims szkłem

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach