negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Nadpisana SD
Zrobiłem fotki a potem w domu skasowałem karte i zapisałem na to inne fotki, bo myslałem, że tamte już skopiowałem... Cholera... Da się to odzyskać jakimś softem?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli zapisałeś na kartę inne zdjęcia to nie, chyba że zapisałeś dużo mniej niż było wcześniej i coś pozostało nienadpisane.
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
:evil: ale ze mnie debil... :evil: zapisałem całą, dopiero dzisiaj szukam tamtych zdjęc i widze ze 6 z około 30 jest na dysku a reszta w kosmosie :/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja sobie niedawno skasowałem z dysku cały katalog zdjęć przygotowany do nagrania na DVD ale zorientowałem się na tyle szybko, że odzyskałem komplet.
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
a ja przed skasowaniem jeszcze sprawdzałem czy wszystko mam a tu teraz taka niespodzianka :-(
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marna to porada, ale po sesji która ma dużo zdjęć, na wsjaki słuczaj wyjmuje kartę z aparatu, kopiuje na twrdy, karte z opisem wkladam do pudełeczka i jeszcze ten pipsztolec od write-protect przesuwam (fakt, mam kart na tyle, że nie brakuje).
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
zorzyk, no nie zwykłem zostawiać zdjęc na karcie i najczesciej je kopiuje na bieżaco, Tym razem były potrzebne kilka na szybko do gazety i tylko czesc wybrałem z karty i obrobiłem, to nie były akurat te, na których zależało gościowi, które robiłem (bylem na małym wernisażu i robiłem mu zdjecie m.in z rodzicami.) :/ a reszta poleciała jak czyściłem karty na turniej siatkówki kobiet :/ a sprawdzałem karty przed skasowaniem, umknęło mi najwidoczniej. I tak nie mogę się z tym pogodzić.

Widzę że teraz nic się już nie da zrobić po nadpisaniu. Na pewno?>
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
negocjatorek napisał/a:
Na pewno?

Metodami dostępnymi zwykłym śmiertelnikom nie
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
szkoda, bede musiał przełknąć tą porażke (bo co to za fotograf, co nie potrafi zdjęć donieść do domu :/ )
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Grizley, to co pokazujesz działa dopóki nie nagramy nic na wierzch. negocjatorek, niestety już tą kartę nadpisał czyli te metody nic nie dadzą.
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ewentualnie laboratoria które są wstanie odtworzyć poprzedni stan danej komórki pamięci. Przy napędach magnetycznych wiem ze spokojnie sie to da natomiast nie wiem jak jest z magazynem półprzewodnikowym - raczej w nim ślad nie pozostaje po stanie poprzednim :(
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
plwk, a sprawdzałeś nie żebym nie wierzył w to co napisałeś ale ...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tomaszu, ilu masz naśladowców
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
negocjatorek, W CD z numeru 09/2007 Fotografia&aparaty cyfrowe jest w dziale NARZĘDZIA program trialowy pn. Net Spring Data Recovery 3.5.2 ja nim kiedyś odzyskałem kilka fotek jak zrobiłem podobnego babola jak ty. spróbuj może wszystkiego nie nadpisałeś.
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
Digital Image Recovery - darmowy i nadzwyczaj skuteczny...ale jak coś nadpisałeś to żaden nie pomoże...mimo wszystko mi potrafił odnaleźć na karcie zdjęcia sprzed roku - mimo że non stop są na niej robione nowe.. spróbuj
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Negocjatorek, a odzysk, nic nie ruszaj. Kombinowałeś ?
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
miałem nadpisaną do pełna. Wszystko, Jako ze to niemożliwe, żeby cokolwiek tam odzyskać domowymi sposobami zapełniłem kartę po raz drugi i po bezsennej nocy powiedziałem gosciowi ze zostało 7 fotek, a on na to - "spoko". Myslałem ze padne ;P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach