alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Nienawidze papierosow!


Ja teraz dopiero wiem, jak bardzo je kocham. Tough shit.

[ Dodano: 2007-12-24, 10:34 ]
Istreed napisał/a:
A po cholere Ci to
.

Odpowiedź:

Istreed napisał/a:
dość specyficzną GO
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Ale w średnim masz lepsiejszą, bez wyginania obrazu i przy zachowaniu lepszej ostrości tonalności i plastyki więc trochę nie rozumiem twojego porównania. Ja wiem że wygodniejsze jest 5D i 50/1.2 albo 1.0 ale trochę ceny nie teges nie uważasz :?:
5500 za nowe 5D + 5500 $ za 50/1.0 :-/
Albo 12k za 200/1.8 :lol:
Jak kto woli, mnie bardziej leży 67 z 105 za 1500 :roll:

Tak poza tym jak chcesz jechać po całości to polecam to
http://www.mir.com.my/rb/...non7faceupD.jpg

Albo leikowskiego 1.0 a nie zabawkową cyfrę ;-)

Był bym zapomniał o 90/1.0

http://photo.nynews.gov.c...10323432936.jpg

P.s. Czy was forum tez co chwile ''zrzuca'' i musicie się logować :?:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Istreed napisał/a:
Ale w średnim masz lepsiejszą, bez wyginania obrazu i przy zachowaniu lepszej ostrości tonalności i plastyki



Co to jest wyginanie obrazu?

A z ta ostroscia... plastyka... to ja tam przekonany nie jestem...
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Widać mało się tym bawiłeś ;-)

Chodzi mi o zmianę proporcji wybacz. Poza tym ona jest strasznie miękka na pełnej dziurze. Domkniesz ją jest ok ale już masz Go większe :-| No i walcz tu.
Cyfra daje ci szaloną wygodę małe lekkie poręczne, efekt widać od razu i ma dobry pomiar do tego.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Cytat
dan napisał/a:
Nienawidze papierosow!


Ja teraz dopiero wiem, jak bardzo je kocham. Tough shit.

Mi generalnie są obojętne. Ale całowanie z chłopakiem, który pali jest dość, hmmm..., specyficzne :-)
Nie mówię, że złe, bynajmniej.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
mygosia napisał/a:
Mi generalnie są obojętne.

Papierosy smierdza. Calowanie sie z kobieta, ktora pali bywa przyjemne, jesli nie miala w buzi peta przez ostatnie 2 godziny. Chyba ze porzadnie umyla zeby. Sad but true.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Czasami dobrą techniką można nadrobić złe wrażenia estetyczne ;-)

Ale żyć z palaczem bym nie mogła.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Ale całowanie z chłopakiem, który pali jest dość, hmmm..., specyficzne :-)


Dla mnie dosc specyficzne jest calowanie z chlopakiem nawet, gdy nie pali.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Mam tego Epsona od wczoraj :-)

Kilka pierwszych spostrzezen:
  • Fajny dizajn; zgrabny - nie zawala calego biurka. Pokrywe porysowalem przy pierwszym przetarciu kurzu (nie da sie tego nie zrobic - bardzo delikatny lakier!) :mrgreen:
  • Srednio-glosny - halas nie jest specjalnie uciazliwy.
  • Szybki, jesli nie korzysta sie z ICE. Fajne jest to, ze nie musi sie nagrzewac.
  • Ramki dupne.
  • Soft Epsona jest calkiem w porzadku, poza jednym szczegolem: jesli wybierzemy opcje automatycznego rozpoznawania klatek, to w przypadku filmu 120 przycina je do obszaru 52x52mm i nie mozna tego zmienic. Z tego powodu obszar skanowania trzeba ustawiac recznie.

    Jakosc skanow:
  • Kolory sa przyzwoite, gestosc optyczna takze (porownywalna z LS-2000).
  • Ostrosc - wiem ze nie powinienem porownywac dedykowanego do plaszczaka, ale takie porownanie samo mi sie nasuwa, a poza tym moze komos pomoc.
    Espon nie ma startu do mojego poprzedniego Nikona. V500 daje takie rozciapciane plamki, zamiast ziarna, ktore produkowal LS-2000. W przypadku sredniego jest lepiej - przynajmniej widze, jak malo precyzyjne jest ustawianie ostrosci w Lubitelu ;-)

Wnioski? Do 35mm, jesli myslimy o odbitkach/wydrukach - tylko dedykowany. Do zabawy ze srednim V500 powinien byc wystarczajacy, do malego obrazka tez - pod warunkiem ze nie potrzeba nam niczego wiecej ponad dobrej jakosci wgladowki do netu.

Sample dolacze jak zrobie pierwszy film Kievem.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
alkos napisał/a:
dan napisał/a:
Nienawidze papierosow!


Ja teraz dopiero wiem, jak bardzo je kocham.


Kurna... Dobra fajka przy piwku czy kawce nie jest zla... :evilsmile:

Pzdr
Spinner
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Spinner napisał/a:
Kurna... Dobra fajka przy piwku czy kawce nie jest zla..

Spinner, na czym polega ta przyjemnosc? Palilem jako gnojek, z ciekawosci i dla towarzystwa. Szybko przestalem, bo nie mialem z tego zdanej przyjemnosci :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
Spinner, na czym polega ta przyjemnosc?
A na czym polega fun factor dalmierza za 10 dolarow? Tego nie da sie wytlumaczyc.

Ja popalam. Ostatnio niebieskie Camele i mimo, ze rozsadek mowi mi cos zupelnie innego, nie moge sie powstrzymac. Rzucaniem nie moge tego nazwac, bo pale paczke na 1-2 tygodnie, a czasami przez miesiac ani jednego.

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
A na czym polega fun factor dalmierza za 10 dolarow? Tego nie da sie wytlumaczyc.

Ok, to mi wystarczy :-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dan napisał/a:
na czym polega ta przyjemnosc?
smak tytoniu, ale nie każdy to lubi. Za Spinerem Dobra fajka przy piwku czy kawce nie jest zla... a nawet jest bardzo dobra.
dzerry, zazdroszczę, ja na całe szczęście 3 lata temu rzuciłem palenie papierosów, ale ja to miałem paczkę dziennie i to już niestety nie było palenie dla samej przyjemności palenia :-( .

PS polecam greckie papierosy świetny tytoń. Takie to bym chętnie zapalił :!:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
dan napisał/a:
Wnioski? Do 35mm, jesli myslimy o odbitkach/wydrukach - tylko dedykowany. Do zabawy ze srednim V500 powinien byc wystarczajacy, do malego obrazka tez - pod warunkiem ze nie potrzeba nam niczego wiecej ponad dobrej jakosci wgladowki do netu.

Sample dolacze jak zrobie pierwszy film Kievem.


kurka, trochę mnie zmartwiłeś, przymierzałem się z wolna do tego epsona, jako uniwersalnej zabawki, ale jednak zależy mi najbardziej na skanach z małego obrazka i to nieco lepszych niż wglądówki do netu (żeby dało się np. wydrukować tak do A4 ). I zafundowałeś mi kropkę, i to wcale nie nad "i". W tej plus minus cenie mam do wyboru dedykowany plustek 7300 do filmów, ale czy to rzeczywiście będzie lepsze od płastugi? straszne jest to bicie się z myślami i ograniczonym budżetem... :-?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cypis, a nie wolałbyś zapolować na dedykowane Nikona/Minoltę ewentualnie Umaksa/Benqa z drugiej ręki?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
cypis napisał/a:
W tej plus minus cenie mam do wyboru dedykowany plustek 7300 do filmów, ale czy to rzeczywiście będzie lepsze od płastugi?

Z pewnoscia bedzie. W testach wypada niezle. Mysle ze wprawny operator moze z tego Plustka wyciagnac calkiem sporo. I ja bym skanowal w nim w 3200dpi. Wiecej nie ma sensu.

[ Dodano: 2008-01-04, 20:15 ]
Probka kolorow z V500, wsio na automacie:





To bylo robione jakims tanim kompaktem Nikona, na Superii 200 przy zarowym swietle, na dziale damskim w H&M ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
FAjne zdjecia robisz, dan :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
FAjne zdjecia robisz, dan :-P

fakju :-P Takie zdjecia powstaja jak sie pojdzie z baba na zakupy, a ochrona nie pozwala wygodnie kadrowac :-P
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
a ochrona nie pozwala wygodnie kadrowac
I co? Przez to przeszkadzanie nagle majtki ci w kadr weszly czy temat wyszedl z kadru? :-P

dz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach