thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
[thrackan] moje drogi
Mam wrażenie, że przedstawienie się na forum nie jest pełne bez założenia własnego tematu w tym dziale. Wstawiam zatem efekty wałęsania się z aparatem w świąteczno-noworocznym okresie.

1. "Kto wyżej!" - jedno zdjęcie z powstającej serii obiektów próbujących dorównać Pałacowi



2. "Nieśmiało..."



3. "Nagi Nowy Rock" - jegomość szedł szybko z "elektrykiem" bez pokrowca na kilkustopniowym mrozie. Jasna chmura wokół głowy to ślad oddechu. Żałuję braku koloru. Gitara miała piękną, czerwoną barwę.



4. "Co Państwo sądzą o oświetleniu Marszałkowskiej?" - czyli polowanie TVP3 na spacerowiczów.



5. "Jesteśmy zachwyceni! :)"



6. "Nieznajoma" - dziewczyna sfotografowana z zaskoczenia po krótkich podchodach na Dw. Centralnym. Miała w dłoni Sonego A100 i chyba też bawiła się w street. A ja głupi odszedłem i nawet nie podziękowałem :oops: :-( ... :cry:



7 "Jestem Królem Tego Miasta. Mów mi Sfora" - jego wzrok mówił wiele. Tylko szkoda, że zwiał przed drugim, bliższym ujęciem. Jak to gołąb.



8. "Witaj w krainie, w której obcy ginie" - Czyli zapraszamy. Tyle że w negatywie.



9. Tegoroczne fajerwerki. Kolory proszę sobie wyobrazić. :)



Używany sprzęt to Zenit TTL + Helios-44M 2/58mm + Ilford Delta 3200. Proszę o ocenę i uwagi, co mogłem zrobić przed zwolnieniem migawki i co mogę zrobić teraz w tiffach, żeby było lepiej?

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam. ;-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Fajne opisy.

Trzecia fotka IMHO najfajniejsza.

Ale co robić lepiej powiedzą Ci mądrzejsi ode mnie.
 

SpliFF  Dołączył: 14 Lip 2007
lipalipski napisał/a:
Trzecia fotka IMHO najfajniejsza.


Też tak mi się wydaje,ale ta nieznajoma też fajnie wyszła.
P.S.Goń na centralny może gdzieś tam się jeszcze kręci :)
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
fajne zdjecia, za fajerwerkami nie przepadam;)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Uwaga, będe marudził ;-) Jak dla mnie są za ciemne, stąd brak szczegółów. Kontrast też mi nie pasuje. No sam nie wiem..... Coś mi nie pasuje w tych zdjęciach i przeszkadza w odbiorze..... ale zdjęcie nr 3. jest OK.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Technicznie nedza, ale 6 mi sie podoba.

W czym i jak wolales te delte?
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Dziękuję za odzew :)

zorzyk napisał/a:
Jak dla mnie są za ciemne, stąd brak szczegółów. Kontrast też mi nie pasuje.


No cóż, ekspozycja była mocno "na oko". Światłomierz Zenita obsługuje tylko filmy do 400ISO. Musiałem sobie wyobrazić poprawne czas i przesłonę dla założonej delty 3200. Kontrast podbijałem dosyć brutalnie PSem. Muszę się jeszcze wiele nauczyć. I zmienić aparat. 65% kadru w wizjerze skutkuje niespodziankami...

dan napisał/a:
Technicznie nedza, ale 6 mi sie podoba.


Akurat to jest mocno przekadrowana klatka, prawie crop skanu. W oryginale była o wiele większa. Oryginał obrócony, pomniejszony i zrzucony do .jpg wygląda tak:

6. Pełna klatka


dan napisał/a:
W czym i jak wolales te delte?


W labie Kodaka na Nowym Świecie niedaleko skrzyżowania ze Świętokrzyską... :oops: :-P Niestety nie dorobiłem się jeszcze własnej ciemni i wiedzy potrzebnej do pracy w niej. Nad tym drugim jednak staram się pracować.

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
thrackan napisał/a:
ekspozycja była mocno "na oko"
thrackan napisał/a:
Kontrast podbijałem dosyć brutalnie PSem
thrackan napisał/a:
65% kadru w wizjerze skutkuje niespodziankami
thrackan napisał/a:
W labie Kodaka na Nowym Świecie niedaleko skrzyżowania ze Świętokrzyską

I masz efekt :-P

Sprzet i chemia do wolania do jakies 150-200 zl. Wiedze zdobywa sie przez kilka godzin na naszym forum. Zenita zamien na ME Super.

[ Dodano: 2008-01-04, 19:10 ]
thrackan napisał/a:
Akurat to jest mocno przekadrowana klatka, prawie crop skanu. W oryginale była o wiele większa. (oryginał obrócony, pomniejszony i zrzucony do .jpg wygląda tak)

Oryginal jest lepszy niz ten crop.

To zdjecie jest dla mnie ciekawe, bo nawiazales kontakt wzrokowy z obca osoba i zrobiles jej zdjecie :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Faktycznie, ujęcie 6. w oryginale jest znacznie lepsze niz 6. powyzej.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Podoba mi się 3. i niewykadrowana wersja 6. Ale spróbowałbym jeszcze powalczyć z kontrastem na tej 6. bo teraz są mdłe szarości a nie kontrast.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
dan napisał/a:
Sprzet i chemia do wolania do jakies 150-200 zl.


Tylko? :shock: Ubzdurałem sobie, że to co najmniej 1500zł... W sumie nie wiem, skąd u mnie to przekonanie... łał. To może nawet uda mi się ruszyć z tym całkiem niedługo :) A ile kosztuje w miarę opłacalny, używany skaner do filmów? Jaka to półka cenowa (przeglądałem sieć i ceny nówek mnie mocno zniechęciły)?

No cóż, ME Super tak ja ciemnia jest obiektem moich marzeń na razie. Gotówka nie chce usiedzieć w miejscu :-P

Dziękuję za uświadomienie :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Np. tu zobacz. Ten temat jest mocno rozpracowany na Forum.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Zorzyk, późno, ale dziękuję za link. :)

Jako że odwiedzam różne dziwne miejsca, to postanowiłem wrzucić tu kilka kadrów...
"Bo wyrosłem"


"Hi-tech - pięć lat później"


I coś z innych miejsc...



"Karawana"
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
Karawana super, świtenie uchwycone, bardzo fajna tonacja kolorystyczna. Przeszkadza tylko niebieska czapeczka dziecka.
 

Nusydnas  Dołączyła: 21 Sty 2008
"High-tech" przypomina mi parę scen z "Pana Kleksa w kosmosie", takie wspomnienia z dzieciństwa ;) Podziwiam determinację w spacerach po takich dziwnych miejscach, ale "Karawanę" wolałabym nieco szerzej, pani z dzieckiem zaraz wyjdzie z kadru! ;)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Nusydnas, dzięki! Jakoś wcześniej nie zauważyłem tego wpisu O.o

"Kocie! Powstanie!"
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ostatnie mi się podoba. W sumie zdjęcie nic specjalnie szczególnego, głównie miejsce zaciekawia. Ale to nic złego - jest OK, MSZ. Próbowałeś jakoś tego kota wyciągnąć z okna - żeby go widać było? Bo to mogłoby być ciekawe.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Wiem, że cała uroda zdjęcia to miejsce, ale mnie zauroczyło - zwłaszcza w tym świetle. Jako, że cyfrankę mam od poniedziałku, to jeszcze nawet nie umiem "wyciągać" i manipulować przy plikach zbytnio. Ja to tylko pomniejszyłem.

Chyba, że pod "wyciąganie" kota podpada też to:

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
thrackan, ja miałem na myśli raczej próby przed wciśnięciem migawki, a nie po ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Yyyy... a zmianę ogniskowej i podreptanie bliżej da się zrobić "po"? :-P
A na tego kocura musiałem szczekać, żeby chociaż raczył na mnie spojrzeć. Taki leń. ;-)

[ Dodano: 2008-11-02, 03:23 ]

Eksperyment z cyklu "najt strit foto":



kit, 1/4 sek, f/8, 6400ISO, bez statywu (opierałem się o drzewo)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach