sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
NaiR napisał/a:
Przecież jako polski dystrybutor Apollo musi przetłumaczyć instrukcję, pudełko itp. a to trwa. Chyba, że pójdą na odwal i tylko in english będzie.


Myślisz, że instrukcję dostaną razem z pierwszym aparatem i wtedy dadzą ją do tłumaczenia?
Bo jednak sprzęt i instrukcja dostępne są od bardzo dawna i byliby chyba jedynym dystrybutorem tak działającym.
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
sp7foy napisał/a:
Bo jednak sprzęt i instrukcja dostępne są od bardzo dawna


Może z miesiąc ogólnodostępne, może nawet nie. Może dla Apollo wcześniej.
A wiesz jakie to wyzwalnie logistyczne dla polskiej firmy przetłumaczyć, wydrukować, zapłacić, przywieźć, zapakować .....??? :mrgreen: :mrgreen:

Jak to by było takie proste to w Polsce premiery byłyby równo z światowymi, a zobacz jak jest. Nie radzą sobie, albo mają nas w d****.
 
jacek  Dołączył: 08 Lip 2006
Wygląda na to, że Pentax K100D to bardzo poszukiwany produkt. Kupujmy i nie czekajmy na niższą cene bo może być wyższa a potem wycofają z produkcji i znowu Samsung zostanie;-) . Fabryki Pentaxa pracują pełną parą.
Przeczytajcie proszę co jest napisane Tu: http://ok1000.blogspot.com/ "According to Izumi Taniguchi's website, the Bisha-Kasha Blog, The Pentax K100D is actually so popular in Japan right now, Pentax has to keep production running 24hrs a day and is still facing a waiting list of over a week for some back order deliveries.

Taniguchi says that after speaking with a Pentax Sales Support Manager, it seems Pentax is running at full steam to supply the camera that is more popular than they first anticipated. His contact also speculates that the high demand is likely due to the low price and the success of their Anti-Shake mechanism that competes favorably against new cameras, such as the more expensive Sony Alpha, and pricey lenses with vibration reduction from Canon and Nikon. This is especially important given the attitude of point-and-shoot customers moving up to an entry level DSLR who expect a camera to have this feature.

Although I can't substantiate much of what is said in Taniguchi's blog because Pentax hasn't made a public statement regarding K100D sales in Japan, it stands to reason that it's entirely true."
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
jacek napisał/a:
Wygląda na to, że Pentax K100D to bardzo poszukiwany produkt. [...]

... trzecie miejscie w sprzedaży, wśród DSLR, w Japonii.
http://www.dslrphoto.com/...-to-aug-13-2006
 
MariuszR  Dołączył: 14 Sie 2006
Jakoś w Stanach nie drożeje ale tanieje ... ja juz znajduję oferty sklepowe tańsz o 30-dolarów od niedawnej przeciez premiery ... nie dam sobie zrobić gorącej głowy ... nie wierzę w takie coś że wyprzedadzą wszystko za coraz droższą cenę ... garstka "napaleńców" się nakręca tutaj. Bez obrazy bo też jestem napalony na k100d, ale jak mi nie opuszczą ceny do końca wrzesnia to kupię bez żalu sobie 350d a szuflade zapełnię szklami na m42. A Pentax straci klienta. Jeżeli w Stanach teraz można kupić w wielu sklepach k100D kit za 2000 zł to bez przesady ale cena 2700 świadcz tylko o pazerności dystrybutora i sklepów i moga nie zarobić tyle ile planua i i le im wyszło w sondzie rynkowej. Za 2400 biorę w Polsce z kitem bo gwarancja jest ... Jak nie będzie za 2400 (premiera sklepowa dopiero pokaże jaka bedzie cena bo na razie to jakas sciema ogolna w tych 2-3 sklepach jest) to papa apollo i bez żalu wybieram 350d ...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
MariuszR napisał/a:
to papa apollo i bez żalu wybieram 350d


Po co czekać
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
MariuszR napisał/a:
Jakoś w Stanach nie drożeje ale tanieje ... ja juz znajduję oferty sklepowe tańsz o 30-dolarów od niedawnej przeciez premiery


Dlatego u nas trzeba poczekać aż to będzie w każdym sklepie i nie podniecać się przesadnie.

MariuszR napisał/a:
Jak nie będzie za 2400 to papa apollo i bez żalu wybieram 350d ...


Do Apollo to napisz. Może się przejmą, bo tu raczej nikt się nie rozpłacze.
No i zmień podpis ;)
 
MariuszR  Dołączył: 14 Sie 2006
Pawle, nie pali się ... zawsze warto poczekać ... miałem różne aparaciki już, poczynając od manualnego systemu yashica (mam straszny sentyment do tej marki do dzisiaj) a kończąc na canonie EF (którego wspominam mniej czule)... jakoś tak pentaxa jeszcze nie było ... wiem jedno że nic nie jest doskonałe ... tak samo i pentax ... k100d jest ciekawą propozycją i skusił mnie stabilizacją i kompatybilnością obiektywów ... ale ;o) czyż to nie wygląda równie apetycznie ? http://galactinus.net/vil...akumar5014.html ... cenowo też ciekawie, matryca lepsza, body bardzo amatorskie ale optyki M42 kilkakrotnie więcej wiecej niż do pentaxa... Filozoficznie kończąc: poczeka się i zobaczy bo wiekszosc spraw w zyciu się sama rozwiązuję ...
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Lustrzanki Pentax nie sa dla przypadkowych pstrykaczy. Dla mas sa 350D, D50, jakies tam Fuji, Kodaki, Casio, Sony itp. Kto chce Pentaxa, to i tak kupi, nawet jak bedzie drozszy niz konkurencja, bo wie co to jest. Jak komus nie pasuje cena, to nic prostrzego jak isc do najblizszego Auchan, i nabyc droga kupna kita 350D, lub Sony.
Mysle tylko, ze sa marki nie dla wszystkich, i nie tylko w aparatch.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
MariuszR napisał/a:
Pawle, nie pali się ... zawsze warto poczekać ... miałem różne aparaciki już, poczynając od manualnego systemu yashica (mam straszny sentyment do tej marki do dzisiaj) a kończąc na canonie EF (którego wspominam mniej czule)... jakoś tak pentaxa jeszcze nie było ... wiem jedno że nic nie jest doskonałe ... tak samo i pentax ... k100d jest ciekawą propozycją i skusił mnie stabilizacją i kompatybilnością obiektywów ... ale ;o) czyż to nie wygląda równie apetycznie ? http://galactinus.net/vil...akumar5014.html ... cenowo też ciekawie, matryca lepsza, body bardzo amatorskie ale optyki M42 kilkakrotnie więcej wiecej niż do pentaxa... Filozoficznie kończąc: poczeka się i zobaczy bo wiekszosc spraw w zyciu się sama rozwiązuję ...

Czy ja wiem, czy cenowo tak ciekawie? W sklepach nowy EOS-350D jest przynajmniej o 100 zl drozszy za korpus, a jest juz na rynku od co najmniej roku... A za najtansze szklo ze stabilizacja do 350D zaplacisz slono, oj slono. Przypominam tez, ze z gow.....mi wizjerami w Canonie bedziesz mial spore problemy z ostrzeniem m42, tym bardziej ze potwierdzenie ustawienia ostrosci nie bardzo dziala w przeciwienstwie do Pentaxa...

[ Dodano: 2006-08-18, 08:36 ]
jacekzom napisał/a:
Lustrzanki Pentax nie sa dla przypadkowych pstrykaczy. Dla mas sa 350D, D50, jakies tam Fuji, Kodaki, Casio, Sony itp. Kto chce Pentaxa, to i tak kupi, nawet jak bedzie drozszy niz konkurencja, bo wie co to jest. Jak komus nie pasuje cena, to nic prostrzego jak isc do najblizszego Auchan, i nabyc droga kupna kita 350D, lub Sony.
Mysle tylko, ze sa marki nie dla wszystkich, i nie tylko w aparatch.

Wlasnie. Niektorzy wola jezdzic Fiatem czy Oplem, niektorzy wola jednak rzadzsze Subaru ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
MariuszR napisał/a:
body bardzo amatorskie ale optyki M42 kilkakrotnie więcej wiecej niż do pentaxa...


:mrgreen: :mrgreen: No to teraz dowaliles... :-P

Pzdr
Spinner
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MariuszR napisał/a: Jak nie będzie za 2400 to papa apollo i bez żalu wybieram 350d ...

---

bardzo zdrowe podejście. Przemyślałbym natomiast model - jeśli mogę coś zasugerować, to jednak Nikon D70s. Tylko, że nie za 2400 z kitem 18-70 (całkiem niezłym według doniesień)...
 
MariuszR  Dołączył: 14 Sie 2006
Zorzyk - zgadzam się w 100%, 18-70 nikona to najlepszy kit jaki wyszedł z lustrzankami cyfrowymi to w 350d jest zatyczka do body a nie nawet "kit", kit pentaxa jest gdzieś pomiędzy nimi ... Spinner - chodziło mi nie systematykę szkieł ale o dostępność w praktyce chociażby na allegro
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
MariuszR napisał/a:
18-70 nikona to najlepszy kit jaki wyszedł z lustrzankami cyfrowymi


Ostry ale slaby pod swiatlo - wiem bo uzywalem...

MariuszR napisał/a:
Spinner - chodziło mi nie systematykę szkieł ale o dostępność w praktyce chociażby na allegro


To co - Canon ma dostep do wiekszej ilosci optyki M42 niz Pentax :?: :mrgreen: Pewnie jeszcze oryginalnej Canonowskiej... i pewnie latwo sie nimi w 350D ostrzy, nie wspominajac o potwierdzaniu ostrosci :?: :-P

Niestety - wydmuszki w stylu 350D wogole mnie nie ruszaja - moze i optyki kupa ale dostalbym chyba wysypki uzywajac czegos takiego...

Pzdr
Spinner
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Cytat
Spinner - chodziło mi nie systematykę szkieł ale o dostępność w praktyce chociażby na allegro

Jeśli mogę wytłumaczyć Spinnera (choć pewnie zaraz sam odpowie) to jemu chodziło o to, że napisałeś o dostępności obiektywów M42 tak jakby można było ją podpiąć tylko do Canona :-D a przejściówki z potwierdzeniem ostrości do Canona chodzą na Allegro po 300zł, więc może warto jednak poczekać na K100D bo zaraz ucieknie nam różnica w cenie :mrgreen:
Z praktyki dowiedziałem się jednak (choć inni mówili o tym wcześniej) że najlepszym potwierdzeniem ostrości jest wizjer w Pentax-ach a nie pikanie korpusu ;-) a Canon po prostu nie pasuje mi do ręki, zaś jego wizjer i wyświetlacz to tragedia :lol:

 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
MariuszR napisał/a:
Jeżeli w Stanach teraz można kupić w wielu sklepach k100D kit za 2000 zł to bez przesady ale cena 2700 świadcz tylko o pazerności dystrybutora i sklepów i moga nie zarobić tyle ile planua i i le im wyszło w sondzie rynkowej.

Podejrzewam, że gdyby nawet Pentax produkowany był w Polsce, to i tak za oceanem byłby tańszy i nie świadczy to wcale o pazerności dystrybutora i sklepów, ale wynika raczej z faktu, że "tanie państwo" niestety trochę kosztuje...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
mklnet napisał/a:
Podejrzewam, że gdyby nawet Pentax produkowany był w Polsce, to i tak za oceanem byłby tańszy i nie świadczy to wcale o pazerności dystrybutora i sklepów, ale wynika raczej z faktu, że "tanie państwo" niestety trochę kosztuje...

To wynika z faktu "taniej", socjalistycznej UE. Nasz dystrybutor, podobnie jak wszyscy inni w UE, sa w 100% zalezni od Pentax Europe z siedziba w Niemczech, nie wolno im ich pomijac przy sprowadzaniu sprzetu (normalna praktyka na calym swiecie - chyba, ze sklep jest tak wielki jak nowojorskie BH Photo i urzadza sobie prywatny import - patrz rzeczy "imported" na jego stronie). Chcialem zauwazyc, ze poki co i tak ceny K100D w Polsce wygladaja na jedne z najnizszych w UE i uwazam, ze jak na premiere sa zupelnie niezle ;-)
 
MariuszR  Dołączył: 14 Sie 2006
Wszystko się zgadza Panowie (i Panie?) ... dlatego powtarzam, K100D jest bardzo ciekawą propozycją i jestem tego świadomy ... Mam zamiar w końcu kupić pierwszą lustrzanke cyfrową a k100D chodzi mi po głowie od pierwszego posta, który przeczytalem w necie parę miesięcy temu ... Poczekam, poprzygladam się cenom po premierze ... pozdro all
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
MariuszR napisał/a:
Pawle, nie pali się ... zawsze warto poczekać ... miałem różne aparaciki już, poczynając od manualnego systemu yashica (mam straszny sentyment do tej marki do dzisiaj) a kończąc na canonie EF (którego wspominam mniej czule)... jakoś tak pentaxa jeszcze nie było ... wiem jedno że nic nie jest doskonałe ... tak samo i pentax ... k100d jest ciekawą propozycją i skusił mnie stabilizacją i kompatybilnością obiektywów ... ale ;o) czyż to nie wygląda równie apetycznie ? http://galactinus.net/vil...akumar5014.html ... cenowo też ciekawie, matryca lepsza, body bardzo amatorskie ale optyki M42 kilkakrotnie więcej wiecej niż do pentaxa... Filozoficznie kończąc: poczeka się i zobaczy bo wiekszosc spraw w zyciu się sama rozwiązuję ...

Czy ja wiem, czy cenowo tak ciekawie? W sklepach nowy EOS-350D jest przynajmniej o 100 zl drozszy za korpus, a jest juz na rynku od co najmniej roku... A za najtansze szklo ze stabilizacja do 350D zaplacisz slono, oj slono. Przypominam tez, ze z gow.....mi wizjerami w Canonie bedziesz mial spore problemy z ostrzeniem m42, tym bardziej ze potwierdzenie ustawienia ostrosci nie bardzo dziala w przeciwienstwie do Pentaxa...

[ Dodano: 2006-08-18, 08:36 ]
jacekzom napisał/a:
Lustrzanki Pentax nie sa dla przypadkowych pstrykaczy. Dla mas sa 350D, D50, jakies tam Fuji, Kodaki, Casio, Sony itp. Kto chce Pentaxa, to i tak kupi, nawet jak bedzie drozszy niz konkurencja, bo wie co to jest. Jak komus nie pasuje cena, to nic prostrzego jak isc do najblizszego Auchan, i nabyc droga kupna kita 350D, lub Sony.
Mysle tylko, ze sa marki nie dla wszystkich, i nie tylko w aparatch.

Wlasnie. Niektorzy wola jezdzic Fiatem czy Oplem, niektorzy wola jednak rzadzsze Subaru ;-)


Sylwiusz ma racje, wizjer w 350D to koszmar, brak potwierdzenia wiec kupujac M42 to jak dla mnie troche smiesze, zreszta w czasach analoga tez tak bylo, kupowali ludzie 50e Canona i szukali cos na M42....paranoia, to po co kupowac Canona?rozumie ze kupisz EF stale ale M42 do 350D? nie ma porownania z DS np dzialaniem K szkiel, cos pieknego a z K100D jeszcze stabilizacja..
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
Mariusz - zapominasz o czymś innym - generalnie wsio w USrAju jest znacznie tańsze. Tam się na ilości a nie cenie zarabia - primo, a secundo - podatki mają trochę mądrzejsze.
A tertio (z ostrym akcentem na wymówione T jak to Boguś w Quo Vadis zapodał) - oni nie mają komisji europejskiej i innych popieprzonych odgórnych ustaleń z Brukseli (-;

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach