BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
matb napisał/a:
Dada napisał/a:
Pentax Digital Utility 4
on jest darmowy? Można skądś pobrać?

Na płycie z aparatem,
ze strony Pentaxa tylko upgrade
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
zamach napisał/a:
ze strony Pentaxa tylko upgrade
i tak da się zainstalować, nie bez problemów ale się da.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
matb napisał/a:
on jest darmowy? Można skądś pobrać?


zobacz na stronie http://www.pentax.jp/
w dziale : Top > Support & Service > Software Downloads > PENTAX Digital Camera Utility 4 Update for Windows

pozdrawiam
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
arQ napisał/a:
matb napisał/a:
on jest darmowy? Można skądś pobrać?


zobacz na stronie http://www.pentax.jp/
w dziale : Top > Support & Service > Software Downloads > PENTAX Digital Camera Utility 4 Update for Windows


Lubie korzystać z porad,ale takie niewyraźne jak Twoje są mało użyteczne.
Zamiast skkorzystać z linku zainteresowany musi podążać Twoim tokiem myslenia ....
1/link do Utlity 4
http://www.pentax.jp/engl...ad_digital.html
2/potwierdzasz to co jest jasne-to UPGRADE
btw
wersja najnowsza 4.32 jest z K-5

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
To już było wałkowane - PPL można używać tylko zakupiwszy puszkę, do której jest dołączony. Tak więc ja, mając kasetkę, jestem skazany na PPL 3 i żadne upgrade'y nie pomogą. Na wszelki wypadek: proszę nie zapędzać się w rejony, których na forum nie chcemy, czyli tutoriale, jak ominąć zabezpieczenia by zainstalować to, co się nie powinno dać zainstalować. Pentax zdecydował, jak zdecydował i musimy z tym żyć.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Przepraszam kolegów za , bo ktos tu pisał o Lightroomie - jeśli dobrze zapisałem nazwę - co to za program i do czego służy? Gdzie go można znaleźć (i za ile?)? Czy jest do pryw. użytku czy również komercyjnego?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
MAX581 napisał/a:
co to za program

Bardzo dobry program ale dość drogi http://www.adobe.com/pl/p...oshoplightroom/
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Zdano napisał/a:
dość drogi

Jeśli porównać jego cenę z fotoszopem, to powiedziałbym że bardzo tani. Tym bardziej, że jeśli chodzi o obróbkę fotografii jest od Ps znacznie wygodniejszy.

Obiektywnie rzecz biorąc, kosztuje tyle co amatorski, ciemny telezoom, więc też tragedii nie ma.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
romeoad napisał/a:
Obiektywnie rzecz biorąc, kosztuje tyle co amatorski, ciemny telezoom

obiektywnie byłoby, gdybyś napisał - tyle, co dwa amatorskie, ciemne telezoom'y...
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
romeoad napisał/a:
kosztuje tyle co amatorski, ciemny telezoom
i nie ma polskiej wersji językowej :-/
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
pyciar napisał/a:
nie ma polskiej wersji językowej

Jest "spolszczenie", nie oficjalne ale działające.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Coś dyskusja niezgodna z tytułem wątku chyba że każdy inaczej rozumie słowo "darmowy" :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niecałe 400 zł kosztuje Adobe Photoshop Elements 9 PL, za połowę tej kwoty można znaleźć wersję 8 OEM.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Od dłuższego czasu używam Adobe Photoshop Elements 7 i jakoś nie czuję potrzeby zastępowania tego programu jakimś innym bardziej rozbudowanym i wypasionym softem. Do podstawowej korekty i obróbki w zupełności wystarcza... ;-)
 

Perkoz_1  Dołączył: 16 Lut 2011
Ja pożałowałem 399,00 zł. na PS Elements 9 i kupiłem za 199,00 zł. Corela PaintShop Photo Pro X3 w wersji Vobisowej czyli z dodatkowym Painter Photo Essentials 4 i pomimo dosyć złych opinii w sieci na temat oprogramowania Corela jak na dzień dzisiejszy nie żałuję zakupu. Program akuratny dla typowej fotografii amatorskiej, stabilny,szybki, o dużych możliwościach ( w niektórych recenzjach w sieci jest określany jako bardziej rozbudowany od PS Elements 9). Po zainstalowaniu zaktualizował się automatycznie o kilka bardzo ciekawych filtrów KPT. Czyli jak za dwie stówki jest na razie OK.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Żeby pozostac w temacie , kiedyś pusciłem kilka $ na RT , w tym roku chętnie dorzuciłbym grosz na Darktable ... tylko nie bardzo wiem komu i gdzie .
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Tu macie darmowy jeszcze przez 21 godz. program do tworzenia panoram :
http://www.giveawayoftheday.com/download/?id=20637
 

gorky  Dołączył: 25 Kwi 2006
gezeb napisał/a:
Żeby pozostac w temacie , kiedyś pusciłem kilka $ na RT , w tym roku chętnie dorzuciłbym grosz na Darktable ... tylko nie bardzo wiem komu i gdzie .

No rzeczywiście nie podają...
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Znalazłem , nie znam angielskiego , ale autorzy chyba zastanawiają sie na co mogliby wydac ewentualne datki , gdybym mógl to bym im napisał zeby zbierali ... bez bólu głowy na co ;-)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Re: Darmowy soft do obrabiania naszych koszmarnych obrazkow
Fafniak napisał/a:
Prosze bez dyskusji ....
Wpisywac TYLKO soft - strone www z ktorej mozna pobrac
oraz inne ciekawe linki do oprogramowania FREEWARE

Programy do wywolywania plikow RAW:


Programy "graficzne" :


Programy "efektowe" :


Programy "albumowe" :

Że powrócę do pierwszego posta - szkoda że autorzy wg. tych kryteriów linków nie podali - było by łatwiej coś wybrać... ;-)

[ Dodano: 2011-05-03, 10:24 ]
Co do programów RAW - ten dołączany do lustrzanek Pentaxa - to w pełni profesjonalny doskonały program nawet z obróbką seryjną...
A Corel - na którym niejednego psa powieszono - do zmiany laptopa używałem Corela 8 - teraz już niestety mi nie służy bo kiedyś wywaliłem kartę rejestracyjną przez nieuwagę i klucz licencyjny diabli wzięli... Zresztą nie wiem czy na W7 by poszedł - choć instalacja postępowała... Cóż , pudło z dyskami i 2księgami instrukcji oraz różnymi dodatkami na szafie kurz zbiera... Przyznać muszę że Corel duże postępy zrobił, choć kiedyś miał problem z poprawnym wyświetlaniem zdjęć (przekłamywał kolory nawet z ustawionym profilem).
Ale myślę że teraz już tego nie ma.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach