Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A ja mam takie pytanko, właśnie idzie do mnie p30t (prawdopodobnie dzisiaj dostarczy go poczta) i przeglądając strony Bożydara i Pentax klubu, nie mogę się doszukać jasno i wyraźnie podanej informacji cyz seria P ma metalową czy plastikową obudowę pryzmatu.
Pytałem Perl'a na PW napisał że plastik a Callistratis mi powiedział, że miał pare aparatów z serii P i były metalowe.

Z drugiej strony taki Me Super wg. Bożydara waży 445gram a p30t 500gram więc skąd taka różnica jeśli p30t by był plastikowy?

[ Dodano: 2008-09-12, 08:46 ]
Strasznie się cieszę z aparatu, który za zupełną darmochę, w ramach imienin wysłał Mi ISNK (to forum, ci Ludzie, nie przestają Mnie zadziwiać, dziękuję Ci jeszcze raz :-) :-B :-B :-B :-B ) a o materiał obudowy pytam tylko z ciekawości bo mi się jakoś te ciężary body nie zgadzają.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Dimitrov podaje, ze tylna scianka w P30n jest metalowa:

dimitrov napisał/a:
The differences between the "n" and "t" bodies are very minimal: the P3n/P30n bodies have a horizontally-split focusing screen and a metal film door; the P30t body has a diagonally-split focusing screen and a plastic film door.


Natomiast w P30t nie liczylbym na nadmierna ilosc metalu ;]
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ale to "film door" a Mi chodzi o obudowę pryzmatu, i skąd ten ciężar w stosunku do serii M??
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mialem takiego w lapce (nie pamietam ktora wersja) - jest dosyc porzadnie zbudowany :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
alkos'ie kochany czy to była ironia czy powaga? :roll:
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Mój P30t ma plastikową obudowę pryzmatu.
alkos napisał/a:
jest dosyc porzadnie zbudowany :-)

Potwierdzam. Mój miał bliskie spotkanie z krakowskim brukiem i jedyne co mu się stało to niewielkie zarysowania na obudowie.

 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Mój Me-Super (model z lustrem bez ściętych narożników) ma całą górną pokrywę z tworzywa, które udaje aluminium. Mam też nowszy model, ale tego nie zamierzam rozkręcać żeby sprawdzić czy ma tak samo :)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wszystkie ME, P, Program A i Super A mają plastykową górę obudowy.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
alkos'ie kochany czy to była ironia czy powaga?


Powaga. Dzisiaj kupilem sobie nikona EM + 50/1.8 E za 30e na pchlim targu - to dopiero plastik ;-)

michal5150 napisał/a:
Mój Me-Super (model z lustrem bez ściętych narożników) ma całą górną pokrywę z tworzywa, które udaje aluminium


Dokladnie, wszystkie ME maja gore z plastiku :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Wczoraj doszedł P30T, jest świetny, mimo iż nie ma metalowej obudowy pryzmatu to odczucia są zdecydowanie pozytywne, ciężki, solidny, niby plastik a chłodny jak metal, dobra mocna zwarta konstrukcja, już w niej siedzi Kodak ProFoto 400 BW (^_^)..

Eh.. przepowiadaliście mi to i sprawdziło się.. Ja pleśnieje!! :shock: ;-) :-B :-B :-B
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Eldred napisał/a:
przepowiadaliście mi to i sprawdziło się.. Ja pleśnieje

Nie myśl,że to koniec. :evilsmile: Jest jeszcze troche fajnych "ciał" pentaxa. ;-)
 
Jacek-aj  Dołączył: 11 Gru 2006
Stan spleśnienia jest całkiem przyjemny, przecudna zgniła zieleń, kożuszek z ciemnym nalotem wspomnień i ten zapaszek, aż chce się wzdychać, miałam Ci ja błonke, miałam.. :-P
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Jacek-aj napisał/a:
Stan spleśnienia jest całkiem przyjemny, przecudna zgniła zieleń, kożuszek z ciemnym nalotem wspomnień i ten zapaszek, aż chce się wzdychać, miałam Ci ja błonke, miałam.. :-P


Przypomniałeś mi, że mam jeszcze w lodówce kawałek sera Lazur, który zaraz spałaszuję. Jako posiadacz i użytkownik SuperPrograma mogę z czystym sumieniem spożywać sery pleśniowe :-D
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Eh.. aż mnie smali żeby sprzedać kasetkę, trzydziestkę i pięćdziesiątkę i kupić skaner do klisz a za resztę kasy m28/2.8 M50/1.4 i m85/2 :roll:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
no jasne, w k100d i tak nie ma autofocusa ;-)

Tyle tylko, ze widzisz zdjecie od razu po zrobieniu ;-)

[ Dodano: 2008-09-15, 02:59 ]
to oczywiscie zart byl.

Nie sprzedawaj cyfry na rzecz analoga.

Po co sie pozbywac czegos, co jest OK i moze sie przydac ;]
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Spooko perl, właśnie po ostatniej prywatnej mini sesyjce kasetką i S30/1.4 mi przeszła chęć na sprzedaż tego zestawu ;-)

Btw weź od kogoś kasetkę i jakieś jasne szkło i pofoć trochę bo uważam, że baardzo przesadzasz z tym ciągłym gadaniem że kasetka nie ma AF'a :-P
 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Eldred
Podoba się, tylko nie mów że robiłeś te zdjęcia w pracy :mrgreen: :evilsmile:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nie no, rezydujemy w starym budownictwie ale nie aż tak.. :-P
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Dokladnie, wszystkie ME maja gore z plastiku :-)
Metalowa obudwa to jakis fetysz. Nawet obudowa pryzmatu w LX nie jest z metalu. Plastik to moze nie jest, ale na pewno nie metal. P30/P30T to bardzo solidnie zbudowane aparaty. P30 to byl moj pierwszy Pentax.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
dzerry napisał/a:
Plastik to moze nie jest, ale na pewno nie metal

dzerry, drewno ? :roll: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach