gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
ME Super czy P30? Co lepsze do obiektywów serii K i w ogóle?
Proszę o radę znawców temetu. Chciałem sobie kupić jakiś starszy korpus Pentaksa, żeby sobie czasami coś cyknąć na kliszy. Najchętniej dobry do ostrzenia manualnego. Z tego co zauważyłem, to ww. korpusy są łatwe do dostania, w niezłym stanie (nawet w tej chwili są na forumowej giełdzie). Z tego co wiem ME Super jest bardzo dobry do opisanych przeze mnie celów, ale nie wiem co w stosunku do tego korpusu ma do zaoferowania P30?

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Nie kupuj. A jak już kupisz, to pamiętaj, żeśmy ostrzegali :evilsmile:
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Koszty znikome, więc najwyżej aparat wyląduje na strychu.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
gin z tonikiem napisał/a:
ale nie wiem co w stosunku do tego korpusu ma do zaoferowania P30?

Mniejszą kultowość, mniejszą miodność i niższy fun factor.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
szpajchel napisał/a:
niższy fun factor.
No dobra, który jest gorszy od Zorki :-) ?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
gin z tonikiem napisał/a:
Koszty znikome, więc najwyżej aparat wyląduje na strychu.

O cyfrówce piszesz?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
matb napisał/a:
O cyfrówce piszesz?
Pewnie tak, tylko jeszcze o tym nie wie. Moja kadyszka już praktycznie z szafy nie wychodzi ;-) Za to Super Program zwiedza świat...
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Cytat
ME Super czy P30? Co lepsze do obiektywów serii K i wogule?

Moim zdaniem program A/program plus za podgląd GO.Reszta raczej pomijalna(np. automatyka programowa w P 30).

[ Dodano: 2008-02-13, 20:56 ]
Albo idż na całośc : super A ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Na całość to chyba MXa?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
matb napisał/a:
Na całość to chyba MXa?

No dobra: całość całości : LX,LX,LX ponad wszystko ! :-P
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
gin z tonikiem napisał/a:
Z tego co wiem ME Super jest bardzo dobry do opisanych przeze mnie celów, ale nie wiem co w stosunku do tego korpusu ma do zaoferowania P30?


Moze zacznijmy od tego: czego oczekujesz od takiego manuala?

Pzdr
Spinner
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
O.K. Chodzi mi o to żeby miał maksymalnie duży wizjer, oraz działał w sposób zbliżony do trybu M w Kadyszce :-) (nie śmiejcie się, ale z analogów używałem tylko Smeny, Zorki i lustrzanki Canona, na której rzadko wychodziłem poza programy tematyczne). W sumie podgląd głębi ostrości, też by mi się przydał (czyli ME i P30 jak rozumiem odpadają). A poza tym ważna dla mnie jest - solidność wykonania, mała awaryjność (ale to w mniejszym lub większym stopniu dotyczy wszystkich manuali). Pytam bo tych aparatów nigdy "na żywo" nie widziałem.
 

Anisz  Dołączył: 31 Sty 2008
Korzystając z okazji, podłącze sie pod temat wątku.

Doświadczeni Użytkownicy, miłośnicy pleśniaków - proszę o radę! Jaki analog na początek? Skłaniam się ku ME Super, jako że na K10D i tak w zasadzie korzystam jedynie z programu M (a wizjer wielkości wrót do stodoły jest argumentem nie do pogardzenia;). Ale może SuperA - tam do wyboru jest i Av i Tv - tak pod kątem nauki, a nuż wykorzysta sie później tą wiedzę w cyfrze?

Przyznaje jednak szczerze, że z tego jak oba prezentują się na zdjęciach, to ME bije na głowę SuperA wyglądem, charakterem, czarem... Sam nie wiem, wydaje się, że ma to coś, a jak jest w praktyce - czy ktoś z Was korzystał z obu modeli i ma jakieś porównanie praktyczne?

No i jeszcze jest LX, który ma podgląd GO, wymienną matówkę, itd. Ale na ebay'u ceny to minimum 200-300 ojro, a to póki co stanowczo za dużo na aparat, którym chcę rozpoznać świat kliszy. Póki co ;-)

Pozdrawiam
M.
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Anisz, ja mam mesupera bo był ekstra mały i ma wizjer jak stodołę a k10d nie chce mi się wszędzie nosić z mes chodzę wszędzie. zależy co chcesz :) mi mes styka ;)

Cytat
gin z tonikiem napisał/a:
Koszty znikome, więc najwyżej aparat wyląduje na strychu.

O cyfrówce piszesz?


U mnie tak to prawie wygląda :/ Nie mogliście mnie przekonać do pleśniaka zanim kupiłem kadyche??? :evilsmile:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Anisz, zdecydowanie super A/super program (ma program,podgląd GO,TTL-flesz,dobry chwyt z przykręconym uchwytem,i jest czarny ;-) ) LX to jedyna prawdziwie profi puszka pentaxa na 35mm.Ma najwięcej "bajerów",z podnoszonym lustrem przed ekspozycją,wielokrotnym naświetlaniem klatki i bardzo dobrym pomiarem światła.Ale tez kosztuje - 1200-1500zł za korpus w dobrym stanie,z wizjerem(bo te tez sa wymienne).
 

Tymeq  Dołączył: 17 Sie 2007
gin z tonikiem napisał/a:
W sumie podgląd głębi ostrości, też by mi się przydał (czyli ME i P30 jak rozumiem odpadają).


W moim P30t podgląd głębi ostrości jak najbardziej się znajduje ;-) W sumie to całkiem przyjemny korpus i chyba faktycznie niedoceniany (o tym zdaje się, że nie tak dawno było). Pieniędzy za jakie "chodzi" na pewno warta :-)
Nie zmienia to faktu, że obecnie przymierzam się do SuperA :mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
MX - ma wszystko co trzeba i nic więcej. No, może spot by się przydał.
A oferta zy - z naleśnikiem - to chyba ciągle aktualna? Jakbym nie miał takiego zestawu, to już by dawno była nieaktualna :-D

[ Dodano: 2008-02-13, 22:32 ]
A tak poza tym - to po co Wam podgląd GO? Ile razy go używacie?
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Cytat
W moim P30t podgląd głębi ostrości jak najbardziej się znajduje
Faktycznie, nie doczytałem :oops: Kto pyta nie błądzi. A jak wypada porównanie wielkości wizjera pomiędzy ME a P30?
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
Cytat
A tak poza tym - to po co Wam podgląd GO? Ile razy go używacie?

no wlasnie tez sie zastanawiam, mam ten bejer w pellixie, ale nie jeszcze mi sie nie przydalo.

gin z tonikiem, ja bym wzial mesuper. j** (<-fajny w sensie) korpus. i wizjer jak telewizor. :-P
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
gin z tonikiem napisał/a:
A jak wypada porównanie wielkości wizjera pomiędzy ME a P30?
gin, zajrzyj do Bożydara - LINK

matb napisał/a:
A tak poza tym - to po co Wam podgląd GO? Ile razy go używacie?
Dokładnie! Bezużyteczny bzdet :).

gin, P30 nie ma Av i ma mniejszy wizjer (jak już zapewne doczytałeś). Na Twoim miejscu kupiłbym ME lub jeżeli Cię stać ME S. Różnice między nimi są pomijalne - tryb M to taki bajer :), a czas 1/2000 (ME S) vs. 1/1000 (ME) można delikatnie mówiąc ... olać :).

P.S.
Dla mnie osobiście MX, LX itp. itd. fajne są, ale są przereklamowane i tyla :).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach