ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Ja tylko taką spotkałem. :roll:
 
jareksto  Dołączył: 10 Sty 2012
Dzień dobry.

Czy osłona na K-7 bedzie pasowała do K-50 ?

Jarek
 
slawekc76  Dołączył: 15 Lis 2013
Moja K-30 ma osłonę GGS z K-5/K-7 i pasuje jak ulał :-)
K-50 ma taki sam wyświetlacz.
 
jareksto  Dołączył: 10 Sty 2012
slawekc76 napisał/a:
Moja K-30 ma osłonę GGS z K-5/K-7 i pasuje jak ulał :-)
K-50 ma taki sam wyświetlacz.


dzięki
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Widzę, że jesteś aktywny gdzie się da :-)

Odpisałem Ci tu o specjalizowanych osłonkach na wyświetlacz.

Czytałeś ?

S.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
ADestroyer napisał/a:
Czy osłonę na LCD GGS do Pentax'a K-5 II S to się gdzieś zanabędzie metodą kupna? :oops:


Atimis napisał/a:
Narado napisał/a:
Co prawda nie GGS ale też niezła http://www.aliexpress.com...1520537635.html


http://allegro.pl/oslona-...4011598775.html to ejst chyba to samo nie ?
Widział ktoś coś może jeszcze podobnego do K-5 II w sklepach w Polsce ?


Tych bezklejowych to ja nie polecam. Niby ze szkła optycznego, ale wygląda jak tworzywo sztuczne. Ciężko to przykleić na ekran, tak żeby nie było widać plam i pęcherzy powietrza.
Do K-5 w wersji II kupiłem szklaną GGS:
http://www.cyfrowe.pl/apa...go-30-cala.html

Osłona prawie wchodzi w to zagłębienie dookoła wyświetlacza. Gdyby wymiary (na co liczyłem ;) były ciut mniejsze to weszła by idealnie. Trzeba ją dosyć precyzyjnie przykleić, żeby nie zasłaniała ekranu.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
michal5150 napisał/a:
Osłona prawie wchodzi

Prawie, czyli nie wchodzi? :oops:
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Chodziło mi o to że osłona nie jest na tyle zagłębiona aby utworzyć jedną powierzchnię z korpusem, a na to liczyłem. Chociaż wystaje ciut mniej ponad korpus niż w starej K-5.
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Kiedyś odpuściłem temat ale wakacje idą i trzeba działać - http://allegro.pl/commlit...4307185712.html - użytkuje ktoś ? Rzeczywiście pasuje ?
 
bodzio239  Dołączył: 10 Gru 2010
Osłona LCD
Witam.
Czy ktoś z użytkowników Pentax k-5 lub K-7 zechciał by zmierzyć ekran LCD (obszar aktywny i nieaktywny) i podać mi te wymiary w celu porównania z ekranem mojego k-500 . Chodzi o zakup osłony . Będę wdzięczny za takie informacje. (nie mogę namierzyć szklanej osłony dedykowanej do k-500). Pozdrawiam
 
verc  Dołączył: 06 Sie 2012
K-5
całość 5,35cm x szer 6,7cm
wyświetlacz 4,5cm x 6cm
oczywiście rogi zaokrąglone
 
malero  Dołączył: 28 Lut 2012
bodzio239 napisał/a:
nie mogę namierzyć szklanej osłony dedykowanej do k-500

Zdaje się, że ekran jest taki sam jak w K-50. Szkła dedykowanego też nie znalazłem, jest na ebayu jedno ale za ponad 70zł. Mam za to folie dobrej jakości do K-50 gdybyś chciał:)
W K-x używałem szybki do K-5 i mimo różnych rozmiarów wyświetlaczy pasowało całkiem nieźle, wystawało tylko 1mm od góry, a ramka szybki była przyklejona do korpusu, bo wyświetlacz jest prawie na równi z body. W K-50 jest podobnie.
 

yazon  Dołączył: 27 Lut 2013
Do K-3 polecam zestaw ACMAXX 3.2" dostępny na ebay. Osłona jest na obydwa wyświetlacze, jest dopasowany idealnie, dobrze przylega. Niestety przesyłka z USA (do mnie szło 5 dni) i cena dość wysoka, ale już raz się nadziałem na badziewie więc lepiej wydać raz i spać spokojnie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
yazon napisał/a:
Do K-3 polecam zestaw ACMAXX 3.2" dostępny na ebay

Ma to jakiś sens? W K-5II ekran jest nierysujący się więc w K-3 raczej gorszy nie będzie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie ma nierysujących się ekranów czego dowodzą wszystkie moje dotychczasowe telefony z Gorilla Glass ;-)
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
ACMAXX 3.2" do K3 mam od początku (najpierw kupiłem zabezpieczenie a potem body). Idealnie pasuje na obydwa wyświetlacze. Wysokiej klasy tworzywo węglowe bardzo estetycznie wykonane. Jakość zastosowanych powłok powoduje idealny odbiór emitowanego przez wyświetlacz obrazu.
 
dzidzi  Dołączył: 21 Lis 2011
Ja w swoim K-3 założyłem na główny wyświetlacz osłonę LCD Commlite Pentax K-3, która to czasowo jest teraz niedostępna do tego modelu aparatu.
Miałem różne LCD Screen Protector w K10D w K20D w K-5, przeważnie GGS i YCC, wszystkie miały czarną obramówkę lub wiejski napis For K-7/K-5.
Ta osłona COMMLITE do K-3 nie dość, że ma powłoki AR to jest cała przeźroczysta bez żadnej obramówki i tych żenujących napisów do czego jest niby dedykowana, pasuje dosłownie idealnie w zagłębienie LCD/Korpus
Jak komuś wcześniej nie powiem, że jest naklejona osłona na LCD to nie ma bata co by się poznał, że czymś zabezpieczyłem wyświetlacz. Przejrzystość 99.8 rewelacja.

Wszystkim Polecam tę firmę osłon na wyświetlacze LCD, nie mam w tym żadnego interesu, żadnej prowizji itp itd, po prostu miałem 41zł na stanie i zaryzykowałem, postanowiłem spróbować czegoś nowego, innego i jestem mega zadowolony.

PS. Podobno maję je jeszcze mieć w SystemBanku, tylko jest ponoć straszny popyt na nie i dostawa się przedłuża.

A to jest, coś takiego, tylko do K-5:
http://allegro.pl/szklana...5022591539.html
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
dzidzi napisał/a:
GGS i YCC, wszystkie miały czarną obramówkę lub wiejski napis For K-7/K-5

A jak wygląda taki napis w formie "wielkomiastowej", a może nawet "stołecznej" :?:
U mnie obramówka ani napis nie wpływa na cechy użytkowe, ale faktycznie już trochę wsiór jestem... na szczęście. :-?
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Ja osobiście wolę delikatną obramówkę ale w zamian za to komplet na obydwa wyświetlacze ... W K10D napisy kompletnie mi nie przeszkadzały, no ale są ludzie dla których przy wyborze nowego samochodu istotne jest to, żeby kolor pasował do ich oczu... Kwestia gustu, a o tym ponoć się nie dyskutuje ;-)
 
dzidzi  Dołączył: 21 Lis 2011
greentrek napisał/a:
A jak wygląda taki napis w formie "wielkomiastowej", a może nawet "stołecznej" :?:
U mnie obramówka ani napis nie wpływa na cechy użytkowe, ale faktycznie już trochę wsiór jestem... na szczęście. :-?


Podejrzyj sobie zdjęcia w linku, który podałem dla przykładu, zobaczysz jakie napisy
są umieszczone na tej osłonie Commlite.
Jeżeli kogoś uraziłem wyrażeniem, że dla mnie napisy na osłonie LCD to wieś to przepraszam, ale je osobiście takie odbieram odbieram za festyn, jest to moje subiektywne odczucie. Innemu użytkownikowi, może się to nawet bardzo podobać, rzecz gustu.

Narado napisał/a:
no ale są ludzie dla których przy wyborze nowego samochodu istotne jest to, żeby kolor pasował do ich oczu... Kwestia gustu, a o tym ponoć się nie dyskutuje ;-)


Więc, jak kolega wyżej napisał.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach