Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Hmm... a jak taką przejściówkę się wyciąga?
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Kluczem, który zwykle jest w zestawie.
 
Lumix  Dołączył: 17 Sie 2007
Witam
Klucz, który był w zestawie nie na wiele się zdał, przecież pisałem, że męczyłem się z tym cholernym adapterem bardzo długo. W tym adapterze jest jakaś sprężynująca blaszka, która wszystko mi blokowała, adapter obracał się o kilkanaście stopni w te albo w tamtą stronę i za Chiny nie chciał wyjść, a klucz się powyginał. Ciekawy jestem czy PENTAX produkuje takie adaptery od nich to bym kupił.
P.S. niedługo dam link na którym będzie można pobrać moje FF/BF.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Lumix napisał/a:
niedługo dam link na którym będzie można pobrać moje FF/BF.
Już nie możemy się doczekać.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Lumix napisał/a:
Ciekawy jestem czy PENTAX produkuje takie adaptery od nich to bym kupił.
Produkuje, nawet Milo miał na sprzedaż. Przynajmniej zaczepiał nachalnie wszystkich na SPD :mrgreen:

 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Lumix, przejściówkę to masz pewnie dobrą, tylko najpierw trzeba delikatnie udsunąć blaszkę w stronę przejściówki, przytrzymać i dopiero przekręcić przejściówkę, a następnie ją wyjąć.

 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Lumix napisał/a:
Wpadłem wtedy na szatański pomysł wykręciłem śrubki na mocowaniu obiektywu do body i dostałem się do adaptera z drugiej strony


:-| :-| :-? :-? :-/ :-/ :-) :-) :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :roll: :roll: 8-)
:-B :-B :-B :-B :-B :-B za pomysł.
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Jest takie przysłowie ... "Jak nie uważałeś jak robisz to rób jak uważasz" ... i Tobie się udało zwłaszcza z tym drucikiem. Wygląda mi to na połączenie z jakąś sondą oporową - przesłona lub zasilanie tego "ultradźwiękowego napędu"- styki obiektywu ?
 
Lumix  Dołączył: 17 Sie 2007
Witam
Teraz dokładnie poznałem przysłowie "Mądry Polak po szkodzie" myślę że mając nauczkę nie będę parafrazował przysłowia "I po szkodzie głupi" zastanowię się kilka........... razy nad tym co chcę zrobić.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Lumix napisał/a:
zastanowię się kilka........... razy nad tym co chcę zrobić.
albo po prostu spytaj na forum, bo czasami spełnia ono również funkcję informacyjno-poradnikową :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach