Lenin  Dołączył: 08.02.2007
bakulik napisał/a:

Może napiszę tak. Programy do wołania RAWów ciągle są rozwijane i wzbogacane o nowe funkcje.

A mogę tu wrzucić parę przykładów? Chodzi mi takie: HDR z programu do HDR i dla porównania obróbka jednego RAW.

izbkp  Dołączył: 15.12.2008
Lenin, Może sobie załóż nowy temat "HDR Challenge" ;) albo zgłoś się do reaktywacji "Free RAW Challenge" - czyli takiej wersji tego tematu, w której wszystko było dozwolone - vide: http://pentax.org.pl/viewforum.php?f=85 - od siebie dodam, że Free RAW Challenge umarł z powodu właśnie zbyt dużej potrzeby poprawności... ;P

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Lenin, HDR nie stosujemy.

Sens zabawy jest taki, że sprawdzamy, co da się wyciągnąć z RAWów z naszych puszek bez uciekania się do różnych sztuczek. Można też traktować ją jako porównanie umiejętności różnych osób w obróbce tego samego zdjęcia. A jeśli ktoś ma obrazek, z którym nie może sobie poradzić lub jest niezadowolony z własnej obróbki, to może go podesłać jako propozycję i zobaczyć, co inni dają radę z niego wyczarować. W ten sposób można się czegoś nauczyć, można się dowartościować, jeśli innym też się nie powiedzie lub załamać, gdy ktoś inny przy użyciu dwóch suwaczków wyciągnie z problematycznego RAWa cudny obrazek. :-)

Dla porządku i tu dodaję, żeby każdy mógł znaleźć: od edycji 413 zmieniamy rozmiar małego pliku na 900 px na dłuższym boku dostosowując go do obecnych zapisów regulaminu forum.

gezeb  Dołączył: 26.05.2007
Czy ftp przyjmie trochę większy plik (154 MB)?

Z tego co wiem, nie ma ograniczeń. Ale to musiałby potwierdzić ktoś z administracji. Spróbuj wrzucić.

gezeb  Dołączył: 26.05.2007
Coś nie idzie, tzn. wysyła 100% pliku a potem mówi że rozłączylo i nie da się. Pewnie zepsułem P@PL bo teraz próbuję wysłać normalny mały DNG i nie mogę się zalogować.

Skocz do: