fanmario  Dołączył: 22.10.2007
Jozef napisał/a:
CS230 jednak przekracza moje możliwości finansowe, zwłaszcza z dodatkami.

To wstrzymałbym się z zakupem i zbierał kasę dalej.
Tym bardziej, że już zdążyłem ten błąd popełnić.

lukaszszcz  Dołączył: 03.10.2014
A co myślicie o ASUS PA238Q?

Cena to koło 1k, 24", IPS, niski czas reakcji jak na IPS.

Do tej pory korzystałem z TV SONY 40" niskiej półki. Bawiłem się zdjęciami na nim i graniem.

Teraz chcę wrócić do czasów biurka i potrzebuję niedrogi monitor, wybór padł na ww. Oprócz zabawy ze zdjęciami (5% czasu) to miałby to być uniwersalny do wszystkiego.

Myślicie, że będzie ok?

wanakamura  Dołączył: 03.07.2009
Ja tam polecam każdemu jako monitor TV 4K
Ja mam chińszczyznę 4K na 6 bitowej matrycy. Nie ma wszystkich kolorów, czasem posteryzuje okrutnie ale na mniejszą rozdzielczość bym nie zmienił. Kolor mam ustawione na wydruk, czyli zrobiłem dobrego tiffa puściłem do druku na dużym formacie w dobrej drukarni a potem tak ustawiłem monitor aby się mniej wiecej zgadzało. Zrobiłem poprawki i wydrukowałem ponownie.

Ostatnio byłem na szkoleniu z zarządzania barwą, wziąłem swoje pliki i oglądałem je na Eizo za 5-7K i z jednej strony fajnie było zobaczyć nowe kolory (których mój monitor nie wyświetla) z drugiej strony rozdzielczość niższa i to też widać. Zaś ogólnie zdjęcia miałem przygotowane poprawnie.
Dodatkowy plus, ponieważ mamy wielką powierzchnie, idzie do nas wiele światła ergo nasze oczy nawet wieczorem nie wejdą w nocne widzenie :).

40 cali do 4K to minimum (mam plamkę na poziomie 19cali FHD). Nie radzę bawić się w 4K na 27 calowych potworkach bo to jest jakaś masakra (plamka jak 12 calach FHD).
Natomiast TV jako monitor nie jest taki oczywisty i nie jest to takie też proste.
Jak ktoś chce iść w wypas, to w cenie EIZO można mieć 55 cali.
bardzo dobrze opisany wątek na hardforum polecam
Link

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
Dla mnie moje 24" to już max jeśli chodzi ruchy głową by to ogarnąć. Chyba nie wyobrażam sobie siedzieć pół metra przed 40" a z większej odległości umykają szczegóły. Ale jak widać, co kto lubi.
No i przy takiej rozdzielczości strony fixed-width na fullscreenie muszą zabawnie wyglądać.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
http://www.fotopolis.pl/n...dla-fotografow/ Znam przynajmniej jednego zaawansowanego użytkownika tego monitora. Chyba trudno o lepszy monitor w kategorii jakość/cena.
http://wzorniki.eu/monitor-benq-sw2700pt

Galus81  Dołączył: 16.07.2008
espresso, ale w tej cenie z 27 jest juz fajny NEC EA275WMi :roll:

Galus81 napisał/a:

Ma kalibrację sprzętową, bo nie doczytałem?

Cena na Benq jest atrakcyjna za monitor 27" dla fotografa ...
Jak sprawdzi się w praktyce?
Zobaczymy za kilka lat.
Mam/miałem lapka Benq kupionego jeszcze z XP i działa do dziś u mojej mamy z Linuxem i przeglądarką internetową, skype i czymś do filmow bo nic więcej jej nie potrzeba...

Mam od paru lat projektor Bene. Daje radę. Jakością obrazka monitor mnie zaskoczył.

przemi  Dołączył: 03.12.2010
a co sądzicie o czymś takim:
DELL Ultrasharp 2209WAF 22, się to nada?

Dell robi świetne monitory do codziennej pracy.
Do fotografii niestety nie robi.
Tu jest Eizo, Nec i ostatnio dołączył Benq.
To nie są zwykłe monitory
Marki też się nie kupuje.
Monitor dla fotografa powinien mieć możliwość kalibracji sprzętowej.

przemi  Dołączył: 03.12.2010
Dla osoby nie czerpiącej z tego zysków, a jedynie parającej się obróbką dla siebie, rodziny i kręgu przyjaciół wydatek ponad 2kzł za monitor nie znajduje u mnie, a zwłaszcza u mojej lepszej połówki zrozumienia. :mrgreen: Więc poszukuję sprzętu w trochę innym przedziale cenowym.

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
przemi napisał/a:
DELL Ultrasharp 2209WAF 22, się to nada?

Nie jest zły. Używam podobnego LG (W2220P) i po skalibrowaniu jest całkiem w porządku.

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
ja też mam jakiegoś della na ipsie w pracy i nie narzekam na odwzorowanie kolorów i kąty (mamy kilka różnych modeli)

Galus81  Dołączył: 16.07.2008
espresso napisał/a:
Galus81 napisał/a:

Ma kalibrację sprzętową, bo nie doczytałem?

trzeba dokupic SpectraView II

Ja kiedys w promocji dorwalem Benq M2400HD - coz dziala do dzis (7lat chyba)

ps1984  Dołączył: 19.08.2014
Cześć,

nie będę zakładał nowego tematu, więc piszę tu:

chciałem kupić monitor do amatorskiej obróbki zdjęć, bo na moim BenQ 19" za 400 zł już nic nie widać. Chciałem 24" i lepiej by był 16:10.

Rozważam:

EIZO EV2450, sRGB, niestety 16:9,

EIZO EV2436W, sRGB, 16:10, brak HDMI (dlaczego??),

Nec MultiSync EA244 WMi, sRGB, 16:10,

Droższe:

Eizo CS240, Adobe RGB, 16:10

Eizo CS230, Adobe RGB, 16:9 (tańszy od Cs240 ale 16:9),

Eizo CS to już droższa seria i zastanawiam się czy potrzebne mi są Adobe RGB, tabele LUT, kalibracja sprzętowa, etc. Czy taki Nec EA244 nie wystarczy?

Pozdrawiam

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
Brak HDMI jak jest DisplayPort nic nie znaczy. Z praktyki IMHO wtyczki DP sa lepsze.
Sadze, ze lepiej zrobisz kupujac tanszy monitor plus kalibrator.
Uzywam Iiyame E2607ws od juz nie pamietam kiedy, starszego spydera do pary z dispCalem i jak do tej pory efekty na papierze pokrywaly sie z tym co widac na monitorze :)

pz

pawelsko  Dołączył: 04.03.2015
Witajcie !
Proszę o radę na jaki model Eizo zmienić mój wysłużony FlexScan L768.
Zależy mi na cenie do 1300 zł, możliwości dobrego skalibrowania do pracy na Lightroomie oraz proporcji 16*9 i ok 22-23 calach.

Skocz do: