jaad75  Dołączył: 07.10.2006
sycamor napisał/a:
Proszę bardzo w wersji FULL :-D
Jakościowo - tragedia. Oświetleniowo równie źle, niestety.
janek_wu napisał/a:
Co do zdjęcia, jak dla mnie nie jest płasko oświetlone, uważam że w sposób naturalny są podkreślone rysy twarzy dziewczyny.
Dobre... :lol: :-P

sycamor  Dołączył: 10.02.2011
Tragedia ?

Wiadomo, było wysokie ISO, na światło nie miałem zupełnie wpływu poza lekkim dopaleniem lampą i to na sankach ...

Przy tak mieszanych warunkach uważam, że jest przyzwoicie, to nie jest zdjęcie do CKM czy innego Playboya ;-)

S.

sycamor napisał/a:
Tragedia ?
Jak na ISO6400? Tak.
sycamor napisał/a:
na światło nie miałem zupełnie wpływu poza lekkim dopaleniem lampą i to na sankach ...
Więc tym bardziej jakość powinna być lepsza niż zazwyczaj na takiej czułości.

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
jaad75 napisał/a:
Jak na ISO6400? Tak.

Żeby daleko nie szukać - poczciwe, stare K-5 lepiej sobie radzi na tej czułości. A ten tutaj X-T1 kosztuje więcej od K-3...

tomek_j  Dołączył: 04.11.2010
Enzo napisał/a:
jaad75 napisał/a:
Jak na ISO6400? Tak.

Żeby daleko nie szukać - poczciwe, stare K-5 lepiej sobie radzi na tej czułości. A ten tutaj X-T1 kosztuje więcej od K-3...

no co wy - wszyscy chcą Fuji - ludzie rezygnują z wypasionych luster Canona i Nikona i kupują Fuji. Fuji ma wszystko najlepsze: korpusy vintage, matryce, JPEGi, szkła. A przecież Pentaxa nikt nie chce (podobno).

Mnie się ogólnie Fuji jako system bardzo podoba, ale nazywajmy rzeczy po imieniu - w przypadku tego zdjęcia jakość jest fatalna.
Tyle, że niekoniecznie winiłbym za to jedynie aparat...

janek_wu  Dołączył: 26.05.2008
Żeście się tej czułości czepili. ;-) Widać wyraźnie błędy w obróbce, które spotęgowały szumy w cieniach. Ale nie o to chodziło, tylko o ogólne wrażenie z wykorzystania małej, chińskiej lampy za 80$. Ze stwierdzeniem że jest tragedia się nie zgodzę, tragedia by była gdyby zdjęcie zostało wykonane na niskiej czułości. ISO6400 też zostało tutaj zastosowane niefortunnie, można było spokojnie użyć ISO3200, byłoby znacznie lepiej. Zdjęcie wymaga troszeczkę zabawy na krzywych w PS i usunięcia czerwonej dominanty, ale to są takie oczywistości że nie warto wspominać. Byłoby dobrze zacząć od ponownej obróbki pliku który został zarejestrowany na karcie SD. Ale i z tego, który tutaj kolega sycamor zamieścił, można po małym retuszu, przyzwoite zdjęcie do albumu naświetlić. Do formatu A4 szum jest praktycznie niewidoczny, ale i tak pixel-peeperowcom będzie doskwierać sama świadomość jego istnienia. :-)

janek_wu napisał/a:
Ale nie o to chodziło, tylko o ogólne wrażenie z wykorzystania małej, chińskiej lampy za 80$.
Mała chińska lampka, przy ISO6400 staje się całkiem mocnym źródłem światła, ale tu problemem jest przede wszystkim brak szczegółów i różowy budyń na twarzy (czyli w okolicach tonów średnich), plus szumy, nie tylko w najgłębszych cieniach (gdzie można dopatrzeć się śladów bandingu), ale w całym ich zakresie. Dodatkowo szum ten ma brzydką gruboziarnistą strukturę, której spodziewałbym się raczej działkę wyżej.

berd  Dołączył: 08.01.2010
Czołem, i ja dałem się nabrać na marketing Fuji.

zobaczymy co dalej, gdyż ostatnio przesadziłem z waga i z ilością szpeja, dlatego teraz mega lajtowo bo sama pucha i KIT :) 18-55.

Benek  Dołączył: 18.09.2008
Teraz jakaś promocja jest, prawda? Ile dałeś?

Benek,

Jest, np. tu.

S.

Benek  Dołączył: 18.09.2008
Jakoś promocji na X-T1 + 18-55 nie widzę. Dostępny jest tylko tercet X-T1 + 18-55 +35.

No to musisz poczekać ;-)

Może jeszcze coś nowego ogłoszą przed Gwiazdką ...

S.

Benek, mnie pytałeś?

Kupiłem nierozpieczętowaną nówkę ale z drugiej ręki.
Jak na razie szału niema z przewagą w kierunku daje radę, AF czasem się pomyli, albo ja dup... jestem.
Kolory OK choć nie widzę tych legendarnych czad-kolorów w Fudżikowych JPG prosto z puszki.

Symulacja Classic Chrome za mdły, choć może się podobać, Velvia za bardzo j**... Astia czyli base profil w JPG daje najbardziej naturalne.

Generalnie gdy ktoś miał doczynienia już z DSLR i jego "dwoma kółkami" np. w C lub N (w Oly myślę, iż działa to podobnie) to niech się zastanowi 5 razy czy aby ten "old skool" to nie będzie strzał w kolano ;) niby działa ale dla mnie to przesiadka o 180 st., wszystko w druga stronę ;) od zooma po pierścień przysłony.

I sam X-trans sprawia wrażenie, iż od razu daje to co w C jest jeszcze do wyciągnięcia ALBO nie ma czego wyciągać bo dupna matryca z tego X-transa ;).

Do moich pstryków daje radę ;).

denvi  Dołączył: 09.11.2008
berd napisał/a:
I sam X-trans sprawia wrażenie, iż od razu daje to co w C jest jeszcze do wyciągnięcia ALBO nie ma czego wyciągać bo dupna matryca z tego X-transa ;).

Faktycznie X-trans odbiera przyjemność zabawy z LR. Jak już to tylko balans bieli, predefinionane symulacje Fuji i drobne ruchy kontrastem itp. Co bym nie kombinował to i tak Fujkowi wychodzi lepiej. Pojedyncze fotki "obrabiam" w puszce. Tylko przy większych sesjach odpalam kompa.
Pora wrócić do lustrzanki bo mi się tablet z biedronki kurzy :-P

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
berd a nie tęsknisz za Pentaxem i jego dwoma kółkami? :-D

berd napisał/a:
niby działa ale dla mnie to przesiadka o 180 st., wszystko w druga stronę ;) od zooma po pierścień przysłony.
Kierunek zooma i kierunek przysłon jest jak najbardziej słuszny, czyli taki jak w Pentaksie. :evilsmile:

Szanowne Pany :) ja tęsknie za kółkami w swych poprzednich FuFu (5DmkII oraz 6D), z Pentaxa wyszedłem kilka lat temu ;) x4rd obojętnie gdzie kółka to wypas, te gałki fudżikowe to jak na razie +1 do splendoru i tyle :mrgreen: .

W X-T1 są również kółka, ale nie wiem jak z nich korzystać, te górne na razie mam oba ustawione na A :) i kręcę gałką przysłony, a nawet gdy ustawię przełącznik przysłony na A, to zauważyłem, iż pucha przymyka bardzo "skąpo", a czasem nie przymyka. Nauka na nowo.

Pomijając już wspomniane gałki i ich odwrotność w kręceniu, to dla mnie inny world ;)

Z tą matrycą, to taka właśnie dziwna sprawa

albo ona jest taka super,

albo sam nie wiem.

Za dnia i z zacienionej sceny z elementami oświetlonych słońcem ścian w tle to z jasnych to już nic się nie wyciągnie bo one tam są ;), z ciemnych też już wpada w nicość, kontrastu troszkę ale też skąpo bo inaczej za bardzo obraz kontrastowy, lekko clarity bo lubię (ustawiam zdecydowanie mniej niż w 6D), kontrast to można w puszce, WB raczej OK - metering jest taki troszkę narowisty ;), potrafi zaskoczyć, czasem da lekko ciała, moje wnioski wyciągnięte ze skromnych 500 szotów. Jednak chyba po kręceniu w LR z 6D wychodziło to bardziej charakterystycznie, z XT1 to taki poprawny techniczny, czysty obraz - ładny ale bez tego czegoś.

Aha no i brak mi w LR (mam w chmurze) profili na 18-55, ogólnie te RAF to takie dziwne są, jakby na prawdę tam już dużo siedziało i sam wprowadzał wiele parametrów z automatu. Ale co ja tam wiem, swieżak jestem w tej materii.

Brakuje mi tylko "FuFowej" głębi, wiadomo to oczywiste, lecz po zanabyciu 23 lub 35/56/90 myślę, iż będzie już bliżej do FuFowej plastyki z przewagą większej głębi w pomieszeniach przy niższych przysłonach, co uważam za plus cropa.

rey  Dołączył: 12.10.2009
I jak ten X-T1 wypada po latach? B)

rey napisał/a:
I jak ten X-T1 wypada po latach? B)
Zależy jakie kto ma oczekiwania. AF, szczególnie śledzący do wybitnych podobno nie należy, ale na moje potrzeby jest wystarczający. Myślę że nie odbiega od tego w K-5, który był moją ostatnią lustrzanką. Obraz z matrycy x-trans mi odpowiada, choć są osoby z odmiennym zdaniem, niektórzy wolą tradycyjny filtr Bayera. Nie każdemu też pasuje specyfika pokręteł z manualnej lustrzanki, dla mnie to akurat zaleta. Trzeba też się przyzwyczaić do EVF. Początkowo nie jest łatwo, ale z czasem przestaje to robić różnicę. Niektórzy krytykują wysokie ceny obiektywów XF, szczególnie gdy się spogląda na ceny w pre-orderze. Faktycznie, tanio nie jest, ale są częste promocje i cashback-i, a ceny używanych obiektywów są znacznie niższe niż w sklepach. Ja nie narzekam na x-t1 i nie myślę o zmianie korpusu ani systemu. Trafiłem na kompromis gabarytowo-jakościowo-cenowy i tak na razie pozostanie. Matryce 24 mpx mnie nie zupełnie nie przyciagają.

Skocz do: