tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Bierz KP, wiem co mówię. Fajna puszka.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Najrozsądniejsza propozycja - bierz K-3II, to naprawdę doskonała puszka, o lata świetlne przed tym, co masz: dużo lepszy AF, dużo lepsza matryca, dużo szybszy tryb seryjny, GPS, lepsza stabilizacja, doskonała ergonomia, filmy (kiepskie, ale... są, na upartego coś ambitnego nakręcisz) etc. Cenowo - korzystniej od KP, która ma nieco lepszą jakosć obrazka, ale IMHOtraci nieco na ergonomii (choć nadal wygodna) i zdecydowanie jest za drogi.
Najsympatyczniejsza propozycja - bierz K-1 i nie martw się o resztę, wliczając rachunek za prąd w przyszłym miesiacu :-D .
Najlogiczniejsza propozycja - bierz K-70, wciąż kawał sensownej puchy w porównaniu z tym, co masz, a finansowo stracisz (wydasz) najmniej.

Teraz oceń poziom własnego szaleństwa i dostosuj wybór do tegoż :evilsmile:
 

Andy_X  Dołączył: 09 Sie 2012
Dam Ci świetną radę: Ty rób co chcesz.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy najlogiczniejszą, a najrozsądniejszą propozycją ;-)
 

majtek  Dołączył: 16 Cze 2011
Jeśli się nie śpieszysz, poczekaj na następcę K-3 (ponoć pojawi się w tym roku) i wtedy podejmuj decyzję.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Tylko, ze cena oficjalnego następcy K-3 II będzie zapewne mniej przyjazna niż KP i K-1, bo trafi gdzieś po środku. A wtedy pojawia się dylemat, czy nie doliczyć do K-1... i tak w nieskończoność. Następca K-1, następca KP, następca następcy K-3II...
 

Andy_X  Dołączył: 09 Sie 2012
Kup K200D - tanio kupisz tanio sprzedasz :lol: a sprawdzisz czego Ci brakuje albo i nie w stosunku do k20 i wtedy jeszcze raz przeczytaj wszystkie ww. propozycje.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
lordmk napisał/a:
Od września 2009 jest posiadaczem Pentax K20D

A ja jestem nosicielem GX-1S ale kiedyś sobie w końcu kupię Pentaxa a wtedy zrobię takie foty, że wam spadną kapcie z butów! Ale na razie mi się nie chce :mrgreen:
lordmk napisał/a:
Kusi mnie pełna klatka (wreście się pojawiła) ale to duży wydatek.

Coś mi mówi, że tutaj trzeba olać koszty i zaaplikować K-1 inaczej zawsze będziesz w klatce. A że K-1 lepsze od KP to przecież każdy wie :-P
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Marooned napisał/a:
Zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy najlogiczniejszą, a najrozsądniejszą propozycją ;-)

Przeca to proste - logiczny opiera się na zasadach wnioskowania - wiesz, te wszystkie reguły odrywania, podstawiania, zastępownia, tabela zerojedynkowa, ewentualnie aksjomaty, które prowadzą cię od interpersonalnie weryfikowalnych przesłanek do logicznego wniosku, z którym się nie dyskutuje. Tak jak z Sokratesem - wyciągnął chłopina oparty o żelazną logike wniosek, że najbardziej dokopie wrogom, jeśli da się skazać na śmierć i do tego doprowadził, zostawiając nam masę intelektualnej pożywki i ośmieszając swoich przeciwników.
Gdyby jednak Sokrates kierował się rozsądkiem... Rozsądek to nieco więcej, to logika, ale ograniczana przez bezpiecznik w mózgu: żona odeszła z córką sąsiada, własny pies cię pogryzł, chomik uciekł przegryzając uprzednio kabel zarówno od TV, jak i od Netu, a wieczorem jest finał Ligi Mistrzów, K-3 nie chce robić zdjęć takich, jak Nikod D40 kolegi, frank, w którym masz 4 kredyty (w tym trzy na szkła do Pentaxa) podrożał sześciokrotnie a szef okazał się gejem i wyrzucił cię z pracy, bo nie chciałeś z nim jechać na weekend do Paryża, zaś rodzice, do których sie zgłosiłeś po pożyczkę poinformowali, że wpłacili wszystkie oszczędności na odwiert geotermalne, natomiast ich dom, który miałeś dziedziczyć, przepisali redemptorystom... Widzisz - w takiej sytuacji logika podpowiada, żeby się powiesić. Jednak zdrowy rozsądek nakazuje kupić piwo i iść obejrzeć mecz u kumpla, który ma fajną i aktualnie wolną siostrę, o której słyszałeś, że jest nieśmiała (od 'nie śmiem odmówić') oraz porządna (od pożądać) :-D
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
W takim świetle to rzeczywiście brzmi logicznie i rozsądnie :-B
 
lordmk  Dołączył: 22 Kwi 2011
Bardzo dziękuję za rady, czytałem to wszystko kilka razy i powiem.......mam jeszcze większy w głowie mętlik.......
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
K70 + DA 50 za 1 zł i po mętliku ;-)

ps. Selenoid na razie daję radę a go nie oszczędzam...
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Też miałem niedawno podobny problem. Zdecydowałem się na K3II + HD 16-85 i lampę Yangnuo YN585EX + FLUCARD i niczego nie żałuję
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mógłbyś chociaż flucard pożałować ? :evilsmile:
Przecież te rozwiązanie to przerost formy na treścią ? ;-)
W K-70 jest prosta aplikacja i łączność wifi bez konieczności zakupu niszowych kart SD....
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
W K3II flucard zastępuje mi gibany ekranik jak brzuch w schylaniu mi przeszkadza, tylko tyle
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jeśli chodzi o ekranik to K-70 ma go lepszego od "kapusia" (Pentax KP) ;-)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Markus napisał/a:
Jeśli chodzi o ekranik to K-70 ma go lepszego od "kapusia" (Pentax KP)

A w czym jest lepszy ten z K-70?
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
Akurat uważam odwrotnie
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
komtur napisał/a:
A w czym jest lepszy ten z K-70?


W możliwości ustawień i ruchu we wszystkich kierunkach...
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Wg mnie to musisz się zastanowić czy chcesz robić zdjęcia czy też mieć nowszy aparat. K20 masz już kilka ładnych lat. Jakie zdjęcia przez ten czas robiłeś czego Ci brakuje? Kupno którego z nowych aparatów pozwoli Ci na wykonywanie satysfakcjonujących zdjęć. Zdjęć nie robi aparat tylko ten kto zanim stoi. Jeżeli fotografujesz obiekty statyczne swobodnie dają radę aparaty począwszy od K5 ,k5 IIs byłby lepszy. Jeżeli fotografujesz obiekty dynamiczne najlepiej byłoby zacząć od K3II.Dobrze sprawuje się tryb śledzący w K1. Każdy nowsz aparat i obiektyw przede wszystkim oszczędza czas iwysiłek zarówno intelektualny jak i fizyczny. Do kompletu obiektywów za niezbyt wygórowaną cenę musiałbyś poszukać obiektywu Pentaxa 24-90/3.5-4.5. Oczywiście należałoby go wysłać do serwisu do Pana Piotra Rendaszki.
Większość użytkowników tego forum chciałoby swoje marzenia sprzętowe przekazać na inne osoby.Tak jest najłatwiej.Powodzenia w zrealizowaniu dążeń.

[ Dodano: 2017-06-13, 11:43 ]
Uważam też że bardzo dobry obiektyw jest ważniejszy od najnowszego aparatu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach