modrzew  Dołączył: 07.12.2008
dybon napisał/a:
Ja w kieszeni noszę Samsunga ex-1.

To jest nas dwóch ;-)

Towarzyszy mi na wszelkich wypadach w górach i lasach oraz w innych sytuacjach gdzie zdjęcia robi się "przy okazji". Choć ostatnio coraz częściej wygrywa z nim telefon... :oops:

tref  Dołączył: 05.09.2006
Małe, tanie, kompaktowe, z RAWami do kieszeni - lumia 1020.

X20 przejęty został przez Izę. Mnie w nim najbardziej podoba się wygląd. Upierdliwe są rawy Fuji dla starego CS5, ale dng converter załatwia sprawę.

mirekin  Dołączył: 03.12.2008
A może coś z matrycą APS - polecam - Nikon coolpix A.

Acer  Dołączył: 08.05.2008
Generic, zapytam nieśmiało jak tam DS? ;-)
Wracając do tematu
Generic napisał/a:
nie większe niż MX+50/1.7

MX-a nie posiadam, ale mój NX3000 + 16-50 :evilsmile: jest mniejszy niż P30 + 50/2, choć do kieszeni się i tak średnio nadaje i czasem kusi jeszcze coś mniejszego, tylko po co :)

Generic  Dołączył: 09.11.2007
Acer, ledwo dycha o-)
Zaraz na początku chciałem lampę naprawić, ale poległem. Ostatnio okazało się, że przestał też wyzwalać ze stopki - choć wtedy, po złożeniu wyzwalał! Sprawdzałem specjalnie, przez sklejeniem pęknięć klejem cyjanoakrylowym... No i pomiar światła kłamie i jest jakiś rozjazd między ostrością na matówce a układem AF a matrycą...
Ale ogólnie no to działa o-)
Acer napisał/a:
mój NX3000 + 16-50 jest mniejszy niż P30 + 50/2

Ale to wygląda jak i w Nexach. Jakie tuby na przyklejone do paletek od ping-ponga.
tref napisał/a:
Małe, tanie, kompaktowe, z RAWami do kieszeni - lumia 1020.

Telefony powyżej 4" nie są kompaktowe o-P Z resztą nie trawie bez klawiatury
tref napisał/a:
X20 przejęty został przez Izę. Mnie w nim najbardziej podoba się wygląd

Wygląd przecież jest najważniejszy! Tzn zdjęć... ale to aparat robi zdjęcia! A nie, niby fotograf. E to ja skazany na porażkę jestem, kupię pralkę.

Robur  Dołączył: 12.06.2011
Sony DCS-RX100. Używkę (ver 1) wyrwałem za 500 PLN, i jest to najlepiej wydane 5 stów w moim życiu. Nowe wersje idą w kosmos, ale można poszukać nowych "jedynek" w rozsądnych pieniądzach.

Generic  Dołączył: 09.11.2007
Robur, za 500 to faktycznie okazja. Allegro nie zdradza zakończonch poniżej 700zł.
RX100 pod względem matrycy na prawdę nie mają konkurencji. Ale są takie... Sony o-)

[ Dodano: 2018-02-22, 14:47 ]
Trafił się s90 za 150zł to się okaże czy wystarczy taki kieszonkowy staruszek. Faktycznie tylne pokrętło za luźno chodzi i nie klika w dodatku o-\

Skocz do: