RPM  Dołączył: 28.07.2010
Pajda napisał/a:
niestety ja mam cały czas problemy z korekcją winietowania - ciągle widzę zaciemnienie w rogach zdjęcia- uprzedzając, mam ściągnięte profile obiektywów. Możliwe, że to inna przyczyna.

A jak usuwasz winietowanie? Tylko tak jak fabryka dała? Czy poprawiasz ręcznie? Używasz także midfield amplification?

galex  Dołączył: 02.06.2006
A mi w darmowym DXO 11 przestał działać przycisk 'Export" :-( .
Ponowna instalacja nic nie zmieniła...

powalos  Dołączył: 20.04.2006
galex, A z zakładki "FILE" możesz wysłać ? Może tam coś odznaczyłeś ? Pzdr.

galex  Dołączył: 02.06.2006
powalos, Nie, żaden 'export' z File (czyli np. 'to Application', "to Lightroom" etc) również nie działa.

Nic tam nie ustawiałem.

Na szczęście ma jeszcze starszą '9' Elite ;-)

Pajda  Dołączył: 13.09.2016
M.K napisał/a:
Pajda, w czym fotografujesz? Jpg czy raw?

Zawsze RAW.
pszczołowaty, uchwycił to co miałem na myśli. Nasycenie.

[ Dodano: 2017-11-20, 09:53 ]
RPM napisał/a:
A jak usuwasz winietowanie? Tylko tak jak fabryka dała? Czy poprawiasz ręcznie? Używasz także midfield amplification?

Faktycznie, to co fabryka dała.
Dzięki za info.

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Zabrałem się za przygotowywanie zdjęć do druku - kiedyś trzeba było, i zaczęły się schody. To jest ta część fotografii cyfrowej, której nie lubię. DxO 9 w opcjach wyboru profilu ma do wyboru 1. ustawienia monitora, 2. sRGB, 3. Adobe RGB. W opcjach sterowania NVidia mam ustawione ustawienia profilu przez inne aplikacje. Pozostały więc ustawienia monitora. Wybrałem opcję właściwego profilu ICC. Brak widocznych zmian w wyświetlaniu kolorów. Win7 prof. Robię coś nie tak? Jak zapisać przekonwertowane zdjęcie z profilem dla labu?

M.K  Dołączył: 26.08.2007
Z właściwym profilem ICC to może być różnie odczytane przez konkretny lab. Ja bym proponował najprostszy sRGB, ewentualnie rozszerzony Adobe RGB dający więcej informacji w cieniach.

[ Dodano: 2017-12-11, 07:18 ]
Podeślij mi plik taki i taki, zrobię Ci mini proof na małym kawałku papieru i opiszę co i jak, czy w ogóle jest jakaś różnica ;)

rychu  Dołączył: 08.10.2006
M.K, dziękuję za szybką odpowiedź. Testy muszę przeprowadzić sam dla papierów jakimi dysponuje lab. Dziękuję za chęci pomocy :-B

komtur  Dołączył: 04.06.2008
No to się wykazałem refleksem. Wrrr... Niech mnie drzwi ścisną! Muszę czekać, aż w DXO zrobią kolejną promocję. Teraz 199 Euro. Niby nie straszna cena, ale 149 wyglądało o wiele przyjemniej. Niemniej jednak eksperymenty doprowadziły mnie do przekonania, że to będzie dobry wybór. Ktoś z Was może się orientuje jak tam u nich potem z cenami upgrade-ów?

M.K  Dołączył: 26.08.2007
Upgrade zawsze taniej i możesz skoczyć o kilka wersji, nie musisz kupować kolejnych, żeby móc upgradować. Nie wiem jak teraz, ale mi zaproponowali 69 euro za wersję elite najnowszego dzieła od dxo.

Skocz do: