gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Mnie dziwi jedno. Czemu Cię martwi, że RAW-y są mniejsze? :-> Skoro są kompresowane bezstratnie to chyba powinien to być powód do radości. W poprzednich modelach 6Mpix mają około 10MB i ja tam się z tego nie cieszę, bo zamiast 93-ech RAW-ów na 1GB-ej karcie mógłbym mieć np.130 i większą swobodę na dłuższych wypadach, choć do tej pory dwie karty 1GB-owe mi wystarczały. Wiem, wiem zawsze mogę kupić teraz kolejną większą, ale szkoda mi kasy bo na codzień jej nie wykorzystam. (straszne masło maślane ta moja wypowiedź :lol: )
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
PilowBox napisał/a:
3) Aparat jest duży i ciężki ;-)

PilowBox napisał/a:
5) ISO 1600 szumi.
6) PO co tyle pól AF.
a to nie lepiej było wziąć k100d?
 

PilowBox  Dołączył: 09 Lut 2007
To wszystko był żart :-P
(No może po za pkt. 4) - czyli prędkością AF.
Aparat jest super i sprawdza się. A to jest najważniejsze. Szumy mi nie przeszkadzają - jeśli ktoś pamięta analogowe materiały - to przy takim porównaniu - szum nie występuje.
Pozdro :-B :-B :-B :-B :-B
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Cytat
kivirovi: jak ja lubie takie podejscie do photographowania...

Jarek Dabrowski: Zamiast marudzić jak stara baba (jak zwykle zresztą), sam daj przykład i napisz coś interesującego. I zdecyduj się, czy piszesz po polsku, czy wręcz przeciwnie.


Postaram sie nie marudzic, oraz napisac cos interesujacego, jak zwykle zreszta.
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
PilowBox napisał/a:
Cóż AF to rzeczywiście jest słaby punkt aparatu.... Ale jak robiłem znajomym foty na weselu to spawara mi się nie załączyła ani razu - więc nie było najgorzej.

Swoją drogą nie rozumiem dlaczego tej spawarki nie można wyłączyć (?), po prostu durne to makabrycznie.
 

PilowBox  Dołączył: 09 Lut 2007
olgierd napisał/a:
Swoją drogą nie rozumiem dlaczego tej spawarki nie można wyłączyć (?), po prostu durne to makabrycznie.

Gwoli przypomnienia jest, a raczej był, jeszcze jeden system ze spawarą /Ś. P. Konica Minolta/.
Którą zresztą bardzo sobie ceniłem za czasów analoga...... ale to stare czasy......
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Cobretti napisał/a:
- mały wizjer w stosunku do D200, nie LCD chyba...

Wszystkie bodaj dslr-y na rynku mają obecnie wyświetlacze LCD i chyba w każdym przypadku jest to nawet TFT LCD. Różnią się rodzajem matrycy TFT LCD, jej wielkością, rozdzielczością i sposobem podświetlenia, stąd różnice w wyświetlanym obrazie. Wystarczy pamiętać, że wyświetlacz w puszce służy li tylko do podglądu skadrowania i "fazy ruchu" fotografowanego obiektu, jeśli się ruszał. Ekspozycję oceniam na histogramie, zaś ostrość - jeśli muszę - na powiększonym "newralgicznym" fragmencie fotki. Zresztą w moim GX-10 (prawie Kadyszka...) nie mam poważnych problemów z wyświetlaczem, bo nie traktują go jak telewizora...
Balans bieli to rzeczywiście problem, chyba że... focimy w RAW-ach i trochę potem pracujemy nad obróbką pliku, co ja osobiście praktykuję z przyjemnością ;-)

PS. Mój Ś.P. Canon EOS 30 tyż spawał, jak było ciemno... Zatem nie tylko P i K-M...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Apas napisał/a:
Zresztą w moim GX-10 (prawie Kadyszka...)

Pięknie powiedziane :-P :-B
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
PilowBox napisał/a:
Gwoli przypomnienia jest, a raczej był, jeszcze jeden system ze spawarą /Ś. P. Konica Minolta/...

A Canon, to niby czym sobie pomaga?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach