piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Bogdan napisał/a:
możesz mi rozjaśnić jak wrzucasz?
Wyjaśnił parę postów wyżej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Metodologia wstawiania z google była wielokrotnie opisywana na forum przez Dadę i przeze mnie.
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
chyba się udało, dzięki
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Chyba nic nie widac

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Było wielokrotnie pisane, ze link musi się kończyć .jpg
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
Dzięki Tref, pogrzebałem w Fotosiku i znalazłem kod do zdjęcia 620 pikseli z jpg na końcu, edycja i się udało. Jeszcze raz dzięki, bo chciałem zobaczyć jak wygląda mój pierwszy zrobiony RAW
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
Jakie serwisy do publikowania fotek polecacie? Chomik nie jest zbyt przyjazny do przeglądania obrazków, a flickr, z którego kiedyś korzystałem, kompresuje fotki, więc nie może służyć jednocześnie za kopię na wypadek Godziny W. Chciałbym ładne, łatwe przeglądanie zdjęć, darmowe, jak na flickr i bez kompresji, jak na chomiku.

W sumie to nie wiem, gdzie wrzucić moje pytanie, ale że się wiąże z tym tematem (najpierw trzeba zdjęcia gdzieś wrzucić, żeby je do forum podlinkować), więc puściłem tutaj. Jeśli jest gdzieś lepsza lokalizacja, proszę o przeniesienie :)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
magradaw napisał/a:
Chciałbym ładne, łatwe przeglądanie zdjęć, darmowe, jak na flickr i bez kompresji, jak na chomiku.
Duże wymagania :-) Do przechowywania najlepiej zewnętrzny twardy dysk, a do prezentacji Flickr (bardzo łatwo wstawia się zdjęcia na forum).
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
Chyba nie takie duże - w końcu chomik nie kompresuje i jest darmowy. Po prostu nie mam czasu rejestrować się w kolejnych serwisach foto i sprawdzać, który kompresuje, a który nie. Może ktoś od razu podrzuci jakieś typy :)
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
DeviantArt, na przykład.
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
Dzięki - faktycznie, nie kompresuje, ale może coś mniej ambitnego? Jakoś nie czuję się artystą :)
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
magradaw napisał/a:
Jakoś nie czuję się artystą :)

Przymusu nie ma, to tylko nazwa. :-D Ale, jak rozumiem, to dewiantem już się czujesz? :evilsmile:
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
Odkąd pamięcią sięgam ;)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
plwk napisał/a:
Pokazywanie zdjęć z Google+ rozpracowane przez Dadę
Cytat
1. Album musi być udostępniony
2. Działają tylko linki pełnej długości-kopiuj adres obrazka- brane z otwartego obrazka w albumie prawym klawiszem myszy.
3. Niezależnie od tego, trzeba użyć googlowego przycisku - udostępnij - na obrazku i pobierz link, ale tego linku nie pobierasz, natomiast wtedy pokazuje się przycisk -Gotowe-, który trzeba kliknąć.
Od czasów Picasy wiele się zmieniło. Google+ też już umarło. Ten przepis nie działa na Google Drive - mimo udostępnienia całego albumu publicznie (wolałbym dla ludzi mających link prawdę mówiąc), linki bezpośrednie do zdjęć (by działały z tagiem IMG) wygasają po kilku minutach.

A pół wieczoru siedziałem by pokazać historyjkę z XV PPD i klops. Ktoś ma działający przepis?
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Marooned - otwieram album, z którego chcę pobrać zdjęcie.
Otwieram zdjęcie i na otwartym zdjęciu klikam prawym klawiszem myszki. Otwiera się okienko.
W okienku wybieram "Kopiuj adres obrazu" i pobrany link wstawiam w wiadomy sposób na Forum. :-)
 

Konrad G.  Dołączył: 31 Mar 2009
A nie można wprowadzić zmiany w sposobie publikacji zdjęć na forum, tak aby po prostu można było je zwyczajnie wkleić a nie "bawić" się serwerami, linkami, zastanawiać czy ma być rozszerzenie jpg, czy inne, itp., itd. ? Żeby nie nadwyrężać serwera obsługującego forum wystarczyłoby wprowadzić limit "objętości" dla zdjęć. Myślę, że większość z nas już przywykła do tego jak się wrzuca zdjęcia na portale społecznościowe, gdzie jest bardzo proste.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Konrad G., to by było super, taka prostota. Nie wiem tylko, czy z dobrowolnych i nieregularnych składek na serwer byłoby nas na coś takiego stać. Może tref się tutaj wypowie w tym temacie. Możemy też pomyśleć o rozwiązaniach chmurowych, takich jak Azure lub AWS od Amazonu.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ale to wymagałoby 146x większej przestrzeni dyskowej na naszym serwerze, co wiązałoby się z częstszym dokarmianiem owcy. Coś mi dzwoni, że temat pojawiał się wielokrotnie i tyle samo razy znikał.
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Ale może w obecnych czasach, kiedy hostingi coraz tańsze, podobnie jak przestrzeń dyskowa, a większość hostingów ma transfer unlimited lub coś koło tego, to faktycznie dało by się dorobić opcję załączników? Ciężko powiedzieć tak szczerze, ile te załączniki mogą w sumie ważyć, ale zakładając, że jest 100 postów dziennie i do co drugiego jest obrazek 2MB taje to 100MB dziennie, czyli jakieś 4GB rocznie, choć myślę, że moje obliczenia są ze sporą górką, więc to nie powinno być aż tak drogie.
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
matkus napisał/a:
ale zakładając, że jest 100 postów dziennie i do co drugiego jest obrazek 2MB taje to 100MB dziennie, czyli jakieś 4GB rocznie, choć myślę, że moje obliczenia są ze sporą górką, więc to nie powinno być aż tak drogie.

No chyba nie Chcesz zostać drugim Bilem, co to twierdził, że 640 kB każdemu starczy.
Znam na tym forum kilku facetów, którzy by te 4 GB zapchali w 5 sek.
I nie byłyby to zdjęcia cioci Frani z ogródka działkowego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach