jedrus68  Dołączył: 03.07.2008
Kuba Nowak napisał/a:
Moim zdaniem albo wizjer optyczny, albo żaden, szkoda się męczyć.

...tiaa

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Cytat
ten cholerny EVF,

Myślę, że w XT2 może być jeszcze lepiej, bo w x30 jest rewelacyjnie, łącznie z podglądem wszystkich parametrów.

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
obrzydliwy napisał/a:
No i ten cholerny EVF, który napawa mnie lekiem :)

Jak mówią farmaceuci - dobry lek nie jest zły ;-) Mój kolega przerzucił się z Nikona D700 na Fuji XT-10 i nie narzeka. Wręcz przeciwnie. Poza tym po to w bezlustrach jest ruchomy ekran, żeby nie patrzeć w wizjer (a ten sam w sobie nie jest zły).

espresso napisał/a:
Lepszy dobry KIT niż taka sobie 55/1,4.

Zwłaszcza w portrecie, w okolicach F 2,0.

Kuba Nowak  Dołączył: 12.05.2010
jedrus68 napisał/a:
...tiaa

Nie wierzysz w "moje zdanie", rozwiniesz swoją myśl? ;-)

no ale co tu rozwijać - obraz większy niż w K1, to co widzisz w wizjerze to masz na zdjęciu, powiększenie 100% i więcej, ostrzenie z ręki - bajka, histogram, wszystkie parametry przed okiem. Gdy na koncercie używam jednocześnie K1 i bezlustra, to powrót do K1 jest... "dość niekomfortowy" :-)

Michu  Dołączył: 18.04.2006
Oczywiście wszystko jest kwestią indywidualną. Po dłuższym użytkowaniu wizjera elektronicznego wracam do optycznego. Na dłuższą metę elektroniczny jest po prostu męczący. Część argumentów Jędrusa68 jest jak najbardziej zasadna, ale z drugiej strony nadmiar danych przeszkadza w kadrowaniu, przy opanowanym pomiarze punktowym nie mam problemu z ekspozycją. Ostrzenie manualne z lupką i focus peakingiem to niepodważalne zalety. Tym niemniej osobiście gdybym miał wybierać - stanowczo optyczny. To chyba jest dla mnie najważniejszy czynnik hamujący przed całkowitą przesiadką na bezlusterkowce.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Cytat
Zwłaszcza w portrecie, w okolicach F 2,0.
zwłaszcza do portretu są lepsze obiektywy niż 55.

[ Dodano: 2018-07-16, 16:21 ]
Cytat
miałeś do czynienia z fuji?
miałem i miewam. Gdybym na dziś decydował się na wybór systemu to byłby to Fuji.
Kuba Nowak napisał/a:
Moim zdaniem albo wizjer optyczny, albo żaden, szkoda się męczyć.
Dla mnie rybka... Wizjera nie używam do podziwiania świata. Wyłącznie do kadrowania. W wizjerze elektronicznym jest sporo miłych cech. Są też coraz doskonałe.

espresso napisał/a:
Dla mnie rybka... Wizjera nie używam do podziwiania świata. Wyłącznie do kadrowania. W wizjerze elektronicznym jest sporo miłych cech. Są też coraz doskonałe.

A ja się zastanawiałem jak to w prosty sposób napisać :-D Dla mnie w punkt :-)
ale wracając do pytania :
obrzydliwy napisał/a:
W grę wchodzą k3 (lub k3II) albo hipsterki fuji xt2. Problem jest taki, że zdjęcia robię głównie swoim pociechom i zestaw k5 + 55* 1.4 ma problemy z szybkością i skutecznością ostrzenia...Jak trafi to bajka ale w 50 procentach nie trafia. Czy ktoś jest w stanie napisać mi czy K3 II ma dużo lepszy autofocus? Szybszy, celniejszy? Fuji kusi, rozmiarami i ładną szklarnią ze światłem 2.0 w rozsądnych cenach, ale pozbywanie się mojej gwiazdki jest bolesne :)
Dajcie mi jakąś radę bo z domu mnie wyganiają...Dodam, że w fuji stać mnie by było na razie tylko na body plus kit....2.8-4 ale zawsze kit....

Miałem przy oku tego fuji i pamiętam ogromny wizjer z obrazem o bardzo fajnej jakości. Jednak pamiętam też, że do szybko poruszających się dzieciaków bardzo fajnie sprawdzał się AF dotykowy na ekranie. To było naprawdę szybkie i celne. - przerabiałem to na samsungu i działało super - teraz to już tylko olympus i panasonic i chyba najnowszy fuji.

Prakticant  Dołączył: 12.12.2014
Enzo napisał/a:
chester napisał/a:
Zauważyłem nietypowe działanie lampy - zdjęcie nie wykonuje się błyskawicznie po wciśnięciu spustu, ale jakiś ułamek sekundy później.
O ile mnie pamięć nie myli, to ten typ tak ma.
I to jest po prostu tragedia :-( .
Obchodzicie to jakoś? Ustawiając korpus lub lampę w inny tryb?

cube007  Dołączył: 12.03.2009
jedrus68 napisał/a:
do szybko poruszających się dzieciaków bardzo fajnie sprawdzał się AF dotykowy na ekranie.
To raczej w X-T20, a nie X-T2 ;-)

kerad  Dołączył: 02.08.2006
jedrus68 napisał/a:
no ale co tu rozwijać - obraz większy niż w K1, to co widzisz w wizjerze to masz na zdjęciu, powiększenie 100% i więcej, ostrzenie z ręki - bajka, histogram, wszystkie parametry przed okiem. Gdy na koncercie używam jednocześnie K1 i bezlustra, to powrót do K1 jest... "dość niekomfortowy" :-)

Które konkretnie bezlustro jest tak komfortowe? Pamiętam też, że w specyfikacji jakiegoś aparatu z evf (chyba sony rx100) było napisane, że więcej zdjęć można zrobić korzystając z ekranu niż z wizjera. Byłem przekonany, że wizjer z racji tego że jest mniejszy potrzebuje mniej prądu :?:

kerad, Użytkuję Sony A7III. Bateria wystarcza na ponad 1400 zdjęć (tak, sprawdzałem) z przeglądaniem przez wizjer (najwygodnej) ekran - nie ma znaczenia. Zamienniek Newell też jakoś zauważalnie nie odstaje. Być może, jakiś wpływ na ilość fot ma tryb seryjny, ale tego nie wiem.

Michu  Dołączył: 18.04.2006
To nie jest kwestia wielkości, tylko rozdzielczości - wizjer ma większą, niż ekran.

Skocz do: