Robert  Dołączył: 19.11.2006
Zobaczymy jutro ;)

potraff  Dołączył: 22.05.2016
Robert napisał/a:
Zobaczymy jutro ;)

Ja odpuściłem, o tydzień. Chyba, że w środę będzie słońce...może...

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
jutro już będzie wiosennie (marzec - trójka) ;-)
IMGP2471 by Grzesiek T, on Flickr

Co to za Bieszczady nam do poważnego wątku wrzucasz :-P

Wracając do gór, muszę jakiś plecak do 28 l kupić, bo stary się rozsypuje. Ciężka sprawa, typowo wspinaczkowe mają za mało kieszeni, turystyczne wystają nad ramiona.

Osprey

Aleś się rozpisał, marka OK, ale żaden model do końca mi nie dopasował, już coś miałem brać, chyba od Gregory, ale pasek piersiowy miał na suwanych plastikach, już kiedyś to zgubiłem.

Rivelv  Dołączył: 17.08.2008
28 litrów to na lekko i raczej malutki :) - ostatnio gdzieś się pałętając spodobał mi się McKinley Kinetic z uwagi jego lekkości i możliwości spakowania. ale to chyba mniej niż 28 :(

Na jednodniowe ataki w górach wysokich ;). 34 mam, ale wbrew pozorom to już inna przydatność w takich górach.

Plecak przetestowany w krainie skał i przepaści.

bogdanm  Dołączył: 01.03.2007
Chyba w krainie bram i zamków :-B

To też ;)

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Cosik ni moge podlinkować foty z gugledisku

Kolorowy wczorajszy poranek:

i dostrzeżone Tatry:

foto  Dołączył: 03.05.2013
Karpacz 2014

[ Dodano: 2019-02-13, 15:31 ]

pazuzu88  Dołączył: 14.04.2011
W tym roku planuję Aply Julijskie w Słoweni. Jakieś porady, sugestie? Polecane noclegi, trasy? Jadę autem, spać planowałbym w jednym miejscu. Przydałoby się kilka propozycji z łatwiejszymi trasami.

Jaki standard noclegów? Kampingi są tam popularne, ale leżą nisko. Trzeba podjechać autem np. na przełęcz Vrsic, z której jest kilka ciekawych szlaków, np. łatwy na bardzo widokową Slemenovą Szpicę.
Można poszukać pokoju w Bovecu i wjeżdżać na górę kolejką. Wjechać płatną drogą pod Mangart i połazić w okolicy. Jeśli wejścia mają być na konkretniejsze górki, to często trzeba iść ferratami, opisów w necie jest dużo. Warto też spłynąć Soczą, mnóstwo firm na miejscu organizuje, albo chociaż pójść szlakiem wzdłuż rzeki, odwiedzić jej źródła.

JacekK  Dołączył: 08.09.2008
foto,
To trzecie zdjęcie - czy kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich? Z 10 lat temu tam byłem, ale dawno. Jakby to.

Robert napisał/a:
Trzeba podjechać autem np. na przełęcz Vrsic, z której jest kilka ciekawych szlaków, np. łatwy na bardzo widokową Slemenovą Szpicę.

A coś jeszcze polecisz? Też, prawdopodobnie będę w Klagenfurcie, trochę w Chorwacji, ale właśnie z Austrii coś chciałbym urobić, ale lekkiego (z żoną, ona słabo chodzi po górach, ja słabo się dogaduje po niepolsku ;-) ), a to będzie mój pierwszy urlop poza PL.

Skocz do: