Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Michu, ja przecież bardzo rozważnie odpowiadam ;-)
Rozpatrujemy K-50, K-5 IIs oraz KF. Wszystkie posiadają matryce bardzo podobnej generacji i klasy. Pierwszy ma 16MPix i filtr dolnoprzepustowy. Drugi ma tę samą matrycę, ale bez filtra. Trzeci ma wszystkie zalety drugiego oraz dodatkowe 8MPix oferujące nadwyżkę danych do np. odszumiania na wysokim. To gorzej, czy lepiej?

Aha, KF ma jeszcze PixelShift - przy statycznym makro może być z tego dodatkowy uzysk (w szumach i rozdzielczości).

p.s. To pisze facet, który chrzani megapiksele i ostatnio robi wszystko 6-megowym CCD ;-)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Michu napisał/a:
Ale jesteś tego całkowicie pewien w odniesieniu na przykład do K-5?


niestety nie bo nie posiadałem K-5 ale względem K-3 jest minimalnie lepszy
 

leobek  Dołączył: 27 Lip 2011
adi24-78 napisał/a:
Ja Posiadam K-70 a to praktycznie ten sam aparat.


No to i ja również podjąłem decyzję i mam K-70. Zobaczymy jak się sprawdzi. Na próbę link do zdjęcia.
https://www.facebook.com/...478984092144632

Pozdrawiam
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Myślę ze będziesz zadowolony
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
leobek napisał/a:
No to i ja również podjąłem decyzję i mam K-70.


I tym zakupem zamykasz niedowiarkom usta :mrgreen:
Dobrej zabawy życzę.
 

leobek  Dołączył: 27 Lip 2011
Kuba Nowak napisał/a:
leobek napisał/a:
No to i ja również podjąłem decyzję i mam K-70.


I tym zakupem zamykasz niedowiarkom usta :mrgreen:
Dobrej zabawy życzę.


Na razie u nas ciągły "mordor" i strach wyjść na zewnątrz.

Pozdrawiam
 
slava3  Dołączył: 20 Paź 2015
Przy okazji tej dyskusji, czy orientuje się ktoś czy w KF rozwiązano w końcu problem elektromagnesu sterującego przysłoną? Rozważam KF jako następce mojego K-50, ale boję się, że prędzej czy później czeka mnie naprawa. Tak jak w K-50.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Od K-70 nie słyszałem o problemach z solenoidem. W KF zapewne nic w tym względzie nie zmieniono.
Problem w tym, że producent nigdy nie przyznał się do problemu, więc nie miał powodu do rozgłaszania o jego rozwiązaniu.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Kuba Nowak napisał/a:
Problem w tym, że producent nigdy nie przyznał się do problemu, więc nie miał powodu do rozgłaszania o jego rozwiązaniu.

Z drugiej strony, wadliwe solenoidy produkował podwykonawca. Wina Pentaxa to uporczywe pakowanie ich do własnego sprzętu, skądinąd bardzo dobrego, zamiast zmienić dostawcę.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
greentrek, wina Pentaksa, to brak zainteresowania klientami, którzy zapłacili za produkt z wadą produkcyjną, jak za sprawny. W tego typu przypadkach robi się akcję serwisową i usuwa wady, o ile to możliwe, wymienia wadliwy produkt, lub zwraca pieniądze. W najgorszym razie, rzuca się jakieś świecidełka na osłodę (marne wyjście, ale zawsze przynajmniej jakaś reakcja). W tej sytuacji Pentax - IDGAF. :-/
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
. W tego typu przypadkach robi się akcję serwisową i usuwa wady,

Jak dobitnie świadczy o tym montowanie wadliwych konstrukcji SDM po dziś dzień.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu, ja bym tak dobitnie nie stwierdzał. Dzisiaj montują kompletnie inne silniki, pierścieniowe. Tylko trefną nazwę zapomnieli zmienić, gapcie jedne :->
Kuba Nowak napisał/a:
Od K-70 nie słyszałem o problemach z solenoidem. W KF zapewne nic w tym względzie nie zmieniono.
Tak też piszą na pentaxforums - kupować albo z końcówki produkcji K-70 albo KF. I nie ma tematu.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard, piszę raczej o sprzedawanych (*) z ery K10D w oficjalnej ofercie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach