piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
web@zoner.pl napisał/a:
Drogi użytkowniku,

Dziękujemy za pobranie pliku instalacyjnego Zoner Photo Studio 8
Home. Poniżej przesyłamy unikatowy kod rejestracyjny, który pozwala
Ci na nieograniczone używanie programu Zoner Photo Studio 8 Home za
darmo
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Powiem wam, że zainteresował mnie ten program. Słyszę o nim dziś po raz pierwszy ale w teorii jest ciekawy. Chyba sobie ściągnę triala wersji pro bo zwłaszcza interesują mnie poziomy, krzywe i usuwanie szumu. ktoś ma już jakieś doświadczenia?
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
cypis czy program Microsoftu, który Ci proponowałem nie spełnia Twoich oczekiwań? Uważam, ze ma on dobre narzędzie do usuwania wszelkiego rodzaju paprochów i zbędnych na fotce małych elementów. Jednocześnie możesz otworzyć w programie zbiór fotek z foldera i kolejno je poprawiać, nie wchodząc każdorazowo w folder ze zdjęciami.
 

UAz  Dołączył: 27 Kwi 2007
W PC Format 11/2007 jest Zoner Photo Studio 9, wersja PeCeFormat - co na moje oko oznacza home. Interfejs w języku angielskim.
 

jojoko  Dołączył: 29 Mar 2007
Nie wiem co to jest warte ale można pobrać darmową wersję Ashampoo Photo Commander ze strony LINK
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
dżejpi napisał/a:
cypis czy program Microsoftu, który Ci proponowałem nie spełnia Twoich oczekiwań? Uważam, ze ma on dobre narzędzie do usuwania wszelkiego rodzaju paprochów i zbędnych na fotce małych elementów. Jednocześnie możesz otworzyć w programie zbiór fotek z foldera i kolejno je poprawiać, nie wchodząc każdorazowo w folder ze zdjęciami.


sprawdziłem to, co proponowałeś i jakoś mi nie leżało. Ściągnąłem teraz Zonera i pasuje mi. Do podstawowych korekt jest okej, "chodzi" szybko, a "przechodzenie" od zdjęcia do zdjęcia jest właśnie takie o jakie mi chodziło :-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
No więc dostałem licencje na ten program i mam pewne wnioski na gorąco...

:mrgreen: R E W E L A C J A :mrgreen:

Dzięki Fotopolis otrzymałem licencje Home, i możliwość 30 dniową testowania wersji professional (z czego jeszcze nie skorzystałem). O różnicach można przeczytać na stronie programu.

Generalnie program jest bardzo szybki i intuicyjny. W kwestii edycji zdjęć ma chyba wszystko co potrzebne nawet korektę perspektywy. Co mnie urzekło? Trzy rzeczy:

1. Możliwość tworzenia zdjęć czarno białych i to na kilka sposobów (odcienie szarości, desaturacja, i poprzez edycje kanałów RGB zarówno automatyczną, kilka stopni jak i ręczną) Super możliwość. Pozwala uzyskać zadowalające (przynajmniej mnie) efekty, a dzięki mieszaniu kanałów mam wpływ na wygląd zdjęcia.

2. Szybkość działania. Program jest po prostu szybki, otwieranie, edycja, zapis.


a trzeci najważniejszy powód to:

3. Obsługa formatu DNG :!: Nie dość że mogę sobie w tym programie otworzyć pliki DNG to program ma opcje ustawiania balansu bieli i jest szybki :!: Zapis DNG do JPEG trwa dużo krócej niż w RT i otwieranie plików DNG jest szybkie - na reszcie nie trzeba czekać.

Jestem zachwycony.

Czy pisałem już że ten program jest szybki?

:mrgreen: Polecam
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
awakqwq, ale co z szybkością działania, jest szybki, czy raczej taki sobie???
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
piotr_luk, z pewna ostrożnością i wrodzonym wstrętem do nadmiernej ekscytacji powiedziałbym że raczej szybki jest . Choć może, że nawet szybki.

Nareszcie mogę obrabiać RAWy bez denerwowania się na czas jaki trwa ich otwieranie i konwersja do jpeg. To zawsze powolność programów do wywoływania RAW odrzucała mnie od tego formatu i do używania RAW musiałem się autentycznie zmuszać. Teraz problem znikł.

Powtarzam Zoner Photo Studio 8 (ZPS8) szybki jest. ;-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
może awakqwq nie napisał tego jasno, ale Zoner to szybki program.

[ Dodano: 2007-11-07, 22:16 ]
... ale żeby nie było za słodko - PEFy z KaSetki widzi jako miniatury, ale nie otwiera ich w przeglądarce i edytorze :-? . Nie boli mnie to mocno, bo nie liczyłem na Zonera jako program do RAWów, ale jednak trochę boli. Bo poza tym to szybki program ;-) .
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Bardzo fajny, a przede wszystkim bo:
1. szybki.
2. fajne narzędzie do zmniejszania rozmiaru fotki z ustawianiem wyostrzernia i podglądem.
3. bardzo fajny i skuteczny zwalczacz aberracji.
4. narzędzia do edycji - stempel, lasso...
5. i wogóle mi sie podoba ;)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
H.M. napisał/a:
Bardzo fajny, a przede wszystkim bo:
1. szybki.
A nie mówiłem :mrgreen:
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Dzięki Wam mam też :). Bez bólu się nie obyło bo wywaliłem pocztę z Fotopolis jako spam
( tą z kodem). I musiałem odzyskiwać. Następna lekcja:( . Wersja pro działa przez 30 dni. Pobawię się jak dla mnie na razie ok . Niestety RAWów w pro nie obsługuje :(
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
awakqwq napisał/a:
Obsługa formatu DNG Nie dość że mogę sobie w tym programie otworzyć pliki DNG to program ma opcje ustawiania balansu bieli i jest szybki Zapis DNG do JPEG trwa dużo krócej niż w RT i otwieranie plików DNG jest szybkie - na reszcie nie trzeba czekać

Moje rawy z Fuji (*.raf) też czyta szybciej niż RT - niestety zauważyłem, że wynikowe jotpegi mają dużo mniejszą rozdzielczość (1600x1200 zamiast oryginalnego 9MP) i nie wiem gdzie to zmienić - jak wczytuję plik *.raf to ma on od razu taką rozdzielczość. Może takie niedopracowanie programu w tym względzie wynika ze specyficznej budowy matryc SCCD Fuji :-? - trochę inaczej się je demozaikuje niż rawy z matryc CCD.

Do wyminionych wyżej plusów mógłbym dodać, że świetnie sprawdza się w roli katalogowarki - jest czytelny i umożliwia zaawansowane, parametryczne, grupowe zmienianie nazw plików.

[ Dodano: 2007-11-10, 21:54 ]
Właśnie odkryłem kolejną zaletę - rozbudowaną funkcję wydruku - w kolejnych krokach można dokładnie umiejscowić obaz na arkuszu, a na końcu wydrukować np. do PeDeeFa.

 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Używałem go już od jakieś czasu (patrz post poprawianie balansu bieli w jpg z samsunga).
Dosyć dobry soft choć i tak moim faworytem nadal jest XnView.
Jest równie szybki i obsługuje wtyczki z PS.
Faktycznie wersja home wystarczy do codziennej zabawy a bardziej skomplikowane projekty to tylko w GIMP-ie/CinePaint.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach