pn  Dołączył: 14 Wrz 2006
jacekzom napisał/a:
Najprostrzy przyklad to sklep foto na lotnisku we Frakfurcie...nic.


W sklepie na lotnisku nie bywam, ale 20km od lotniska lezy ladne miasto Wiesbaden, stolica Hesji, i w tym miescie Pentaxa jest pelno w kazdym sklepie z DSLRami.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
jacekzom, fajnie tylko ...
Chce kupic FA 43 f/1.9 AL Limited, z drugiej reki w zasadzie ich nie ma - widzialem raz.
Chce wiec kupic nowy i co ? W PLu jest 1 sklep ktory go ma a jego cena jakby to powiedziec jest bardzo nie atrakcyjna. Oczywiscie moge go ciagnac z USA. Gdyby byl w Polsce choc 1 sklep Pentaxa gdzie maja wszystko, chyba wiecej by nie bylo potrzebne do szczescia.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
MKw napisał/a:
Gdyby byl w Polsce choc 1 sklep Pentaxa gdzie maja wszystko, chyba wiecej by nie bylo potrzebne do szczescia.

ale czy to byłoby gwarancją, że ceny byłyby atrakcyjniejsze?
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Skoro w tej chwili jest jeden a powstalby drugi to juz jakas konkurencja :lol:
A poza tym w sklepie o ktorym wspomnialem nie ma NIC z DA i wogole cyfry np.
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
No wlasnie...najlepiej zeby bylo wszystko, i tanio (najtaniej). To jest niestety niemozliwe. Niby czemu w Polsce ma byc taniej? Jak ktos chce taniej to zawsze moze sobie jakos kupic w Usa. Porownywanie (i narzekanie) cen benzyny, oraz sprzetu foto do Usa jest bez sensu, bo tam te rzeczy zawsze byly tansze.

"20km od lotniska lezy ladne miasto Wiesbaden"

Nie znam niemieckiego rynku foto, byc moze tam jest lepiej, choc podczas moich krotkich tam pobytow nic szczegolnego nie zauwazylem.
 

pn  Dołączył: 14 Wrz 2006
jacekzom napisał/a:
Nie znam niemieckiego rynku foto, byc moze tam jest lepiej, choc podczas moich krotkich tam pobytow nic szczegolnego nie zauwazylem.


W Wiesbaden mozesz do Pentaxa dostac wszystko, jak nie ma, to dostaniesz na drugi dzien.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Do czego prowadzi opieszalosc wprowadzania modeli i mala dostepnosc - cytat z forum C*****:

"na wlasnym przypadku - przez ociezalosc Pentaksa. istDS mial wejsc do sprzedazy we wrzesniu 2004. bylem gotowy go kupic i nawet mialem przyklepane sciagniecie z USA...

mial wejsc, ale nie wszedl. zajelo mu to prawie do grudnia. w miedzyczasie ja nabylem sluzace do dzis 10D bo juz mialem dosc czekania..."



Pzdr
Spinner
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Musze troche zweryfikowac swoje zdanie o UK... Mam dzisiaj dzien wolny, wiec wybralem sie na spacer po "dziurze" w ktorej sie znajduje, i zaszedlem do malego Photo Shopa...a tam na polce:
K110D kit za 400 funtow.
istDL2 kit za 350
Konkurencja:
350D za 450
400D za 620
D70s za 600
Wszystko z kitami.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mały "Photo Shop" jak to określasz i "Jessops" w rogu załączonej ulotki się trochę wykluczają...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
specjalnie się dziś pofatygowałem do "salonu prasowego" i ponad godzinę poświęciłem na lekturę pism fotograficznych. Niestety stweirdzam, że z propagowaniem Pentax'manii nie jest dobrze nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Przejrzawszy ponad 20 tytułów zaledwie w 4 była jakakolwiek wzmianka o Pentax'ie. Był jakiś starszy numer wakacyjny, w którym Niemcy opisywali czyszczenie matrycy, a jako sprzęt posłużył DS (podobny jak nie identyczny artykuł był w jednym z polskich pism, więc wiadomo, że przedruk między tytułami jednego wydawcy). W jednym z następnych dwóch: Digital Camera World lub Foto magazine (już nie pamiętam) znalazłem zdjęcia 10D i 645D z krótkim artykulikiem, że średni formatma mieć 18Mpi, bla,bla ale PRZYNAJMNIEJ BYŁ. Nigdzie indziej nie. Smutna refleksja, skoro przejrzałem tyle miesięczników (a żaden z nich nie jest w całości poświęcony publikacji fotografii artystycznej, za to każdy zawiera opis róznego rodaju sprzętu używanego w fotografii) to czemu Pentax'a prawie nie znalazłem??? Dlaczego forma nie potrafi zadbać o to, by obok testów D80 i 400D znalazł się ich produkt? To smutne, że gdzie nie sięgnąć widzimy konkurencję, a mimo że można z nią walczyć na rónych zasadach nie jest to robione. Oczywiście redaktorzy nie mają obowiązku pisać o wszystkim, ale gdyby ich zachęcić np. poprzez dostarczenie sprzętu do testów, podesłać reklamówki czy choćby jakieś plotkarskie info, wtedy napisaliby, że coś się szykuje, że może będzie... byłyby spekulacje, byłoby gośno, produkt by się sam reklamował, a tu nic, cisza. Testów szkieł C*** widziałem chyba 4, N*** nie pozostawał dłużny, czemu nie ma tam Pentax'a?

Moja konkluzja jest taka - u nas coś niecoś (mało ale zawsze) w czasopismach o Pentax'ie jest, ale ludzie narzekają na sklepy. Na zachodzie Europy słyszymy, że w sklepach można dostać, tylko że chcąc coś wcześniej poczytać, to nie ma gdzie. Może firma nareszcie połączy i u nas i w reszcie UE te dwie przeciwstawne sytuacje w jedną, prostą, tanią i skuteczną akcję marketngową i przedstawi się klientom.

szkoda chyba nerwów...
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek, moze to i duza siec ten "Jessops", ale local byl raczej maly.
 

Ewa  Dołączyła: 24 Kwi 2006
Dzieki za podzielenie sie uwagami na temat dystrybucji i serwisu. Dzis wieczorem zbiore to w kupe i przetlumacze na niemiecki. Jakby ktos jeszcze mial cos do dodania to jeszcze ma szanse ;-)

[ Dodano: 2006-09-27, 17:27 ]
List po niemiecku juz mam. Bylabym wdzieczna, gdyby ktos napisal to w formie listu po angielsku. Wtedy podalabym oba listy dalej. List angielski mialby szanse na dotarcie jeszcze dalej, bo jednak glownodowodzacy w Pentaksie to Japonczycy. Kto sie oferuje na napisanie wersji angielskiej?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach