Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
[Adam Sławomir] - od czasu do czasu..
Zajęty jestem ostatnio to rzadziej odwiedzam forum.

Zapraszam do nowego albumu w mojej kolekcji na picasie:

http://picasaweb.google.com/Mad78s/Tatry

Mile widziane komentarze. Szczególnie chodzi mi o kolory bo na laptopie, na którym wywołuję mam często wątpliwości jak to powinno wyglądać.

Pozdrawiam,
Adam
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Ale te nase Tatry to pikne som Panocku!

Ino jak to łoceniać jak zeście tyle kumie fotek rombneli? :-D

[dodano]
A tu żeście coście chyba w jakowymś kompie wyczyniali?:
http://picasaweb.google.c...844485484602386

[dodano2]
No dobra, przejrzałem całość, i na poważnie: super! Znaczy: Ja bym na pewno nie zrobił takich fajnych zdjęć :-?
Może wywaliłbym pierwsze i to z wozem, bo nie pasują, a reszta malina. Najbardziej podoba mi się to niestandardowe ujęcie schroniska w Morskim Oku (tak podejrzewam, bo nie bywam w Tatrach:) http://picasaweb.google.c...847487666742786
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Adam Sławomir, picasa fajna jest, żeby zrobić zrzut z karty i podzielić się zdjęciami ze wszystkimi krewnymi i znajomymi królika. Coby sobie pozgrywali na płyty i pochowali w szuflady. Ewentualnie poszukali zdjęć z cyklu "o! tu jestem!". Ale żeby tak, o - normalnie ludziom się chwalić? Nie.... :-P
Więc po pierwsze - zrób selekcję i wybierz kilka - kilkanaście zdjęć, a po drugie pokaż "jakąś normalną" galerię. W sensie nie na Picasie itp. serwisach, gdzie ilość pierdół na stronie skutecznie zniechęca do oglądania zdjęć.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
matb, co do ilości zdjęć może faktycznie mnie troszkę poniosło, ale "zrzut z karty" to też nie jest.. Dwa dni w górach, 60 zdjęć.. To dużo (2 klisze)? A co do Picasy, to już kwestia gustu.. Tylko nie wiem gdzie ty tam widzisz tą "ilość pierdół", która zniechęca.. Jeśli interfejs Picasy uważasz za nieczytelny to ja już nie wiem .. :roll:
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Nie, no zaraz, matb, klikasz F11, klikasz 'pokaz slajdów' i masz najlepszą prezentację zdjęć jaką znam we współczesnym internecie!!
Żadne inne znane mi serwisy foto nie dorównują nawet (niedorastają nawet) góglom do pięt! Jeśli się mylę, to proszę o prezentację :-o

Adam Sławomir, nie zmieniaj serwisu ;-)
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
mumonzan, były jakieś problemy w Operze z pokazem slajdów, nie wiem czy już to poprawili. Ale generalnie wolę 100x picasę niż flashowe galerie z ładowaniem zdjęć w tempie ślimaka.. Co do zdjęć, to przyznaję, że dużo, na drugi raz zrobię głębszą selekcję.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Picasa to lekka zgroza przez to, że fotki zmieniane są przez JavaScript - nie można kliknąć 3 myszy by otworzyć po kilka w osobnych zakładkach - bardzo męczące.

Jak dla mnie najlepszą galerią dysponuje flickr - co więcej, nie zmniejsza zdjęć (tzn. zmniejsza, ale jest dostęp do wersji oryginalnych). Do tego szukanie po EXIF przydaje się.

No ale.. to już co kto lubi przecież :) Ja akurat z racji zboczenia zawodowego mam może zbyt użytkowe podejście :)

[a flasha powinni zabronić]

...
Fotkami mi przypomniałeś, że warto znów się w Tatry wybrać.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Trochę zimy póki jeszcze jest :)





Pozdrawiam,
Adam
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
ja tam też albumy Picasy, ale mniejsza z tym, bo każdy lubi co innego i możemy zabrnąć w ślepy zaułek licytując się ulubionymi i nielubianymi sposobami prezentacji fot w Sieci... Co zaś się tyczy samych fot: masz Adamie Sławomirze jakąś wyraźną miętę do przesyconych barw i to w albumie o Tatrach najbardziej mi zgrzyta, do tego stopnia, że przestałem się przy którymś zdjęciu skupiać na tym, co sfotografowałeś. W Landcapes'ach przeginałeś dużo mniej i efekty są lepsze. W ogóle zdjęć z Tatr masz za dużo. Picasa kusi ładowaniem do niej wszystkiego, co mamy na dysku, ale polecam krytyczną selekcję szczególnie, gdy w grę wchodzą powtarzające się motywy. Lepiej wsadzić 20 fot, stanowiących kwintesencję twojej wycieczki niż krok po kroku (na dodatek bez opisów) dreptać...
a z zimowych te cztery badylki skromne są najfajniejsze, dwa pozostałe zdjęcia przy nich to jakieś takie przypadkowe się wydają, jak efekt zauroczenia, którego nie udało się uchwycić.
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
pierwsze mi się bardzo podoba
ogólnie jak dla mnie za mało kontrastowe
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Dzieki Cypis za komentarz.
Co do zdjec z Tatr to juz mi zwracano tu uwage, ze duzo itp..
Jesli chodzi o kolorki, to poza zmiana kontrastow, usuwaniem CA, winiety itp. raczej niewiele zmienialem. Pogoda dopisala i kolory byly naprawde piekne i chcialem to oddac wywolujac RAWy.
Co do zimowych to niestety teraz tez mam takie wrazenie :-/ .

Pozdrawiam,
Adam

[ Dodano: 2007-11-22, 14:57 ]
blanchet napisał/a:
ogólnie jak dla mnie za mało kontrastowe


Walczylem i walczylem i nie potrafie wyciagnac wiekszych kontrastow z tych zdjec bez przepalenia czesci obrazu i wyrzucenia w czern innej czesci.

Wracajac do Tatr to juz wycialem troche zdjec..

Adam
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Adam Sławomir napisał/a:
Trochę zimy póki jeszcze jest :)


Pierwsze - wszystko co potrzebne by zadowolić miłośnika klasycznej szkoły fotografiki :-)

Drugie - motyw sam w sobie trudny, jakieś chabazie wystają ze śniegu, ale sobie conajmniej poradziłeś - miło się je ogląda, a przy tym jest dosyć "graficzne" a nie uciekają w kontraście szczegóły. A przynajmniej nie przeszkadza to.

Trzecie - tak samo, bardzo fajne - graficzne. Może bardziej bym się skupił na pierwszej górce i wystających z niej trawach. Przesunął bym aparat w lewo, żeby tylko ją złapać z całymi trawami. Szkoda, że je uciąłeś - był by "kompletny motyw"
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Ka_Seciak napisał/a:
Może bardziej bym się skupił na pierwszej górce i wystających z niej trawach.


Chciałem to uzyskać przez mniejszą GO, ale przeszkodziło duuuużo światła i brak filtra szarego.. Niestety musiałem przymknąć.. No i to jest stałka, nie mogłem czegoś nie uciąć z tej pozycji, a nie chciało mi się włazić po pas w śnieg :-D ..

Dzięki za komentarz..

[ Dodano: 2007-11-25, 19:00 ]
No to dorzucę jeszcze:

4.
5.
6.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Adam Sławomir napisał/a:
No to dorzucę jeszcze:


Trzecie bardzo ladne!! :-)
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
alkos napisał/a:
Trzecie bardzo ladne!!

Też tak uważam :-)
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Ostatnio udało mi się wyrwać na mały spacerek. Mam nadzieję, że nie za dużo.

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


TU są w troszkę lepszej jakości jakby komuś przeszkadzała ta co jest tu..

Pozdrawiam,
Adam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach