deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Chmm chyba bede pionierem, cos mi sie zdaje ze kupie pentaxa 55-200 ;p
ale jestem niezdecydowany ^^
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Namówiłem siostrę na jego kupno więc szlak już lekko przetarty. Zdjęcia niestety dopiero w nocy przyleciały i jeszcze ich nie miała czasu zgrać ani przejrzeć po urlopie. Ale jak będzie wielka presja to mogę ją o coś poprosić (ale chyba tylko jpg-i robiła) żeby podesłała albo przy jakiejść sprzyjającej okazji pstryknąć według wytycznych. Z tego co trzymałem w ręku to najfajniejsza była kompaktowość tego szkła (w porównaniu do A70-210) ale też brak poczucia tandetności w budowie.
 

deeper  Dołączył: 02 Paź 2006
Ehee :D
Nonono... obaczymy
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Czy ktoś może mnie oświecić?
Przeglądałem sobie (zgodnie z tematem) dłuższe obiektywy w fotoexpercie. Rzucił mi się na oczy mający już parę latek Pentax FA* 80-200 f/2.8 i jego cena: 9790.00 PLN
Tej samej jakości obiektyw do Nikona: Nikkor 70-200mm f/2.8G ED-IF AF-S VR, w tym samym sklepie kosztuje 6299.00 PLN.
Biorąc pod uwagę fakt, iż Pentax nie posiada ultradźwiękowego silnika i optycznej slabilizacji obrazu w swoim obiektywie oraz jakość soczewek i wykonania jest na tym samym poziomie, dochodzę do wniosku, że chyba jestem idiotą, bo nie mogę zrozumieć ceny Pentaxa.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
że chyba jestem idiotą, bo nie mogę zrozumieć ceny Pentaxa

trafiles na calkiem ciekawa cene tego fa (kiedys znalazlem 2razy wieksza) :), ciezko je dostac, na ebayu uzywki czesto osiagaja cene wieksza niz sklepowa
imho marketingowa roznica miedzy P a N jest taka, ze sprzet N po prostu jest do kupienia, a pentaxowy najwyzej 'jest w ofercie' (na polkach nigdy go nie bylo, ktos tam cos moze sprowadzic za pokazny worek pln, terminy niejasne itp klimaty). Ogolnie mysle sobie, ze jesli masz stado 'wyglodzonych pentaxiarzy' to mozesz im przywalic kazda, nawet najglupsza cene za dobry, ciezko osiagalny sprzet, i tak znajdzie sie ktos, kto te niebotyczna kwote wyda...
pozdrawiam
kp
ps. co do jakosci wykonania i jakosci optycznej drozszego sprzetu z roznych stajni nie bede sie wypowiadal, ale mozna sie zdziwic;]
 
amas  Dołączył: 22 Wrz 2006
Pentagram napisał/a:
Czy ktoś może mnie oświecić?
Przeglądałem sobie (zgodnie z tematem) dłuższe obiektywy w fotoexpercie. Rzucił mi się na oczy mający już parę latek Pentax FA* 80-200 f/2.8 i jego cena: 9790.00 PLN
Tej samej jakości obiektyw do Nikona: Nikkor 70-200mm f/2.8G ED-IF AF-S VR, w tym samym sklepie kosztuje 6299.00 PLN.


Ja szukam raczej krótkiego, a wygląda to tak:
(ceny 20/2.8)
Polska 2879 PLN
Europa 499 euro (ok. 1930 PLN)
USA $499.95 (ok. 1530 PLN)

Nawet nie wiem, na kogo mam się wqr...
 
wielebny  Dołączył: 31 Sie 2006
deeper napisał/a:
Chmm chyba bede pionierem, cos mi się zdaje ze kupie pentaxa 55-200 ;p
ale jestem niezdecydowany ^^


Hmmm.. jeżeli chodzi Ci o 50-200 (ten z double kita) to ja go posiadam.
Jeżeli chcesz coś wiedzieć - pytaj, aczkolwiek zastrzegam, iż mało doświadczony ze mnie fotograf...
Pozdrawiam.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
amas napisał/a:
Ja szukam raczej krótkiego, a wygląda to tak:
(ceny 20/2.8)
Polska 2879 PLN
Europa 499 euro (ok. 1930 PLN)
USA $499.95 (ok. 1530 PLN)

Nawet nie wiem, na kogo mam się wqr...

Na nikogo. Ten obiektyw nie jest juz produkowany, wiec o ile nie bedzie sie mialo dzikiego farta na jakas koncowke magazynowa to zostaje tylko jakis eBay. Ewentualnie zastepczo dobrym wyborem jest znakomity optycznie FA 20-35/4 - chyba jest nadal produkowany, kosztuje w Niemczech jakies 600 Euro, wg niemieckiego Fotomagazin drugi optycznie (9.6 pkt na 10) po hi-endowym Nikkorze 17-35/2.8 kosztujacym 3x tyle.

[ Dodano: 2006-10-21, 11:42 ]
Pentagram napisał/a:
Czy ktoś może mnie oświecić?
Przeglądałem sobie (zgodnie z tematem) dłuższe obiektywy w fotoexpercie. Rzucił mi się na oczy mający już parę latek Pentax FA* 80-200 f/2.8 i jego cena: 9790.00 PLN
Tej samej jakości obiektyw do Nikona: Nikkor 70-200mm f/2.8G ED-IF AF-S VR, w tym samym sklepie kosztuje 6299.00 PLN.
Biorąc pod uwagę fakt, iż Pentax nie posiada ultradźwiękowego silnika i optycznej slabilizacji obrazu w swoim obiektywie oraz jakość soczewek i wykonania jest na tym samym poziomie, dochodzę do wniosku, że chyba jestem idiotą, bo nie mogę zrozumieć ceny Pentaxa.

To szklo jest od kilku lat nie produkowane a cena jest jeszcze z czasow (poczatek lat 90-tych) kiedy wszystkie tego typu szkla mialy takie ceny. Po prostu Pentax nie aktualizowal tego obiektywu wlasnie od lat 90-tych, dopiero teraz z premiera K10D wiemy, ze beda nowe, uszczelniane DA* 50-135/2.8 i 60-250/4 z silnikiem ultradzwiekowym i to kazde z nich za znacznie nizsza cene niz 80-200/2.8. Ot znak czasow ;-)
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
60-250/4

za jasne to to nie jest w porowaniu z tele konkurencji...
kp
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak, ale nie zapominajmy tez, ze ten 60-250/4 bedzie mniej wiecej 2x tanszy, mniejszy i lzejszy niz typowe 80-200/2.8... A ostatecznie mamy do wyboru znakomita Sigme EX 70-200/2.8. Swego czasu robilismy z kolega z klubu Nikona porownanie tego szkla do orginalnego Nikkora 80-200/2.8 (tego bez AF-S) i ciezko bylo zobaczyc jakas roznice jesli idzie o ostrosc, za to Sigma dawala mniejsze aberracje chromatyczne. Jakosc wykonania Sigmy moze byla nieco slabsza niz metalowego Nikona, ale i tak na wysokim poziomie. Tak wiec ja sie ciesze z 60-250/4 bo to bedzie idealne szklo jak dla mnie.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Tak, ale nie zapominajmy tez, ze ten 60-250/4 bedzie mniej wiecej 2x tanszy, mniejszy i lzejszy niz typowe 80-200/2.8... A ostatecznie mamy do wyboru znakomita Sigme EX 70-200/2.8. Swego czasu robilismy z kolega z klubu Nikona porownanie tego szkla do orginalnego Nikkora 80-200/2.8 (tego bez AF-S) i ciezko bylo zobaczyc jakas roznice jesli idzie o ostrosc, za to Sigma dawala mniejsze aberracje chromatyczne. Jakosc wykonania Sigmy moze byla nieco slabsza niz metalowego Nikona, ale i tak na wysokim poziomie. Tak wiec ja się ciesze z 60-250/4 bo to bedzie idealne szklo jak dla mnie.


a ja jestem zły. bo takie fajne szkła ale co z tego skoro DA ... :(
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja tam liczę, że 60-250/4 to będzie taki odpowiednik eLki Canonowej, 70-200/4. I cenowy i jakościowy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach