rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
max shreck napisał/a:
Twoje "rychu" o wiele bardziej ostre.

Boć to przecie SMC-FA 28-70/4 AL :mrgreen:
Cytat
Czerwieni pozbyć się przez redukcję kontrastu czy ostudzić temperaturę barw?

Pobaw się poziomami i kanałami barw - np. w kierunku cyjanu -30 w półcieniach i światłach
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
Dzięki Rychu. Pokombinuje trochę.
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
[max shreck] BW na razie bez ziarna :-)
Cześć,
wrzucam kilka fotek pozbawionych koloru. nawet ich jeszcze nie kadrowałem, bo brak czasu na obróbkę :-( . zdjęcia wykonałem moim ukochanym obiektywem petri 135 2,8 w Poznaniu i Gdańsku. Na razie siedem bo to moja liczba ulubiona...
1

2

3

4

5

6

7


Pozdrawiam.
Kuba
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
max shreck napisał/a:
bo brak czasu na obróbkę



chyba jednak by sie troche obrobki przydalo - albo to moj monitor albo siakies takie szaro-sare
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
w weekend podkręcę kontrasty...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
3 i 4 są ok :-D

Natomiast przez takie zdjęcia jak nr 5 mamy wszechobecne zakazy fotografowania! Schować, nie pokazywać, nie drażnić. Zdjęcie nie mówi nic, a tylko udowadnia, że aparat to narzędzie, a raczej broń, która może ranić.

No i kontrast...
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
Hmm, co do 5tki to mam całą serię ludzi jedzących fast-foody oraz całą serię z palaczami...
próbuje też pstrykać ludzi na mallach podczas zakupów i oglądania ale np wczoraj mnie wyproszono z Gdańskiego Madisona, choć muszę przyznać bardzo kulturalnie. Co ciekawe, w Poznaniu ludzie z kolei przychodzili i pytali z zaciekawieniem po co te zdjęcia i czy mogą zobaczyć, no cóż, co kraj to obyczaj ;-)
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
tref napisał/a:

Natomiast przez takie zdjęcia jak nr 5 mamy wszechobecne zakazy fotografowania! Schować, nie pokazywać, nie drażnić. Zdjęcie nie mówi nic, a tylko udowadnia, że aparat to narzędzie, a raczej broń, która może ranić.

Focić wszystko na ulicy, ale lepiej szkłem max. 50mm na cyfrze. Oglądając te zdjęcia trudno oprzeć się wrażeniu podglądania. Selekcja też potrzebna.
Świadomość, że podobne kadry mogą być pokazywane publicznie straszy potencjalne modele, to fakt. W konsekwencji ludzie nie ufają fotografom.
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
[max shreck] dźwięki wiosny
Cześć,
oto kilka prób fotograficznych robionych głównie petri 135 f 2.0
1

2

3

4

5

5
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
max shreck, czy ten muzyk na zdjeciu nr 2 to czlonek zespolu Kroke?
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
tak Dan, panowie odwiedzili nasz krzyżacki gród ostatniej niedzieli i aż wstyd przyznać - bilety były po 15 zł a sala w połowie pusta. dali naprawdę ostrą dawkę duchowej amunicji. niestety kultura zdycha na prowincji bo ludzie wolą polsat. pozdrowienia Kuba.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jestes pewien, ze w niedziele? ;-) Bo ja tez bylem w niedziele na ich koncercie :-D Grali w Miejskim Osrodku Kultury w Jozefowie, sala zapelniona do ostatniego miejsca, bilety rozeszly sie blyskawicznie :-) Koncert byl swietny! Panowie grali dlugo i dwa razy bisowali :-) Zrobilem nawet jakies fotki Kievem, ale niestety zapomnialem wziac Sonnara i mialem tylko 80-ke. Jeszcze nie wywolalem..
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
:-D To była oczywiście sobota, hmm, za dużo się browarów piło za młodu i komórki mózgowe już nie te co dawniej :mrgreen:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
max shreck, a i browar trzeba było kiedyś przez kołnierzyk cedzić
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
Piotr, dlatego właśnie przerzuciłem się na dziewiczą krew tętniczą. Niestety, od ponad stu lat głoduje, bo towar to deficytowy, co pokazali już Andy Warhol z Paulem Morrisey'em w filmie "Blood for Dracula" :-D Ok, idę po browar i zabieram się za kończenie napoczętego wczoraj "Serpico". Pozdrawiam wszystkie komputerowo-pentaxowe wampiry.
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
[max shreck] warsztaty tańca
Dobry wieczór,
wrzucam kilka fotek z warsztatów tańca w Poznaniu. Liczę na jakieś uwagi odnośnie kompozycji, światła i emocji.
Pozdr.
Kuba
1

2

3

4

5

6

7

8

9
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Bardzo, bardzo udana seria, podoba mi się; uwag niewiele.

W 2. trochę szkoda ucięcia ważnego fragmentu ciała tancerza; 3. fajna, 5. super, 6. super, 7. super.

Chyba lepiej podjąć decyzję, czy 8. czy 9., niż pokazywać oba - ja stawiam na 8.
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
A mnie powaliły żółte skarpety...
Cała seria jest na prawdę dobra... Ale to zdjęcie ze skarpetami - miodzio. Możliwe, że pozostawiając to zdjęcie w kolorze - tym bardziej zostało podkreślone.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Czujny bądź jak Roman Bratny...

Chyba twardy? ;-)
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
Dzięki za oceny. Co do produkowania nowych wątków to przyrzekam, że będę już grzeczny. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach