dan  Dołączył: 11 Sie 2006
plwk napisał/a:
Mi z Epsona też wychodzą szaro-szare ale to dobrze bo jest możliwość uzyskania w obróbce tego co się chce.

A korzystasz z automatycznej korekcji poziomow?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Epson przycina na końcach i trzeba poprawiać ręcznie. Lepiej wyłączyć automatykę i ustawić suwakami zakres skanowania.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
plwk napisał/a:
Epson przycina na końcach i trzeba poprawiać ręcznie. Lepiej wyłączyć automatykę i ustawić suwakami zakres skanowania.

Przycina ale u mnie nie trzeba tego poprawiac. Dzieki temu mam zglowy maske.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Co prawda to prawda, roboty trochę odpada :-) ale są klatki na których można dużo detali zgubić, szczególnie w światłach np. chmury na niebie
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
plwk napisał/a:
Szaro-szare

Wyglądają na "zdesaturyzowane".
 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
Ka_Seciak napisał/a:
plwk napisał/a:
Szaro-szare

Wyglądają na "zdesaturyzowane".

Ale to nie ma nic wspólnego z "petryfikacją" ..... ;-)
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ha! Już wiem skąd ta moja szaro-szarość... W programie graficznym miałem inne kolory/szarości niż w przeglądarce. Okazało się, że w Paint Shop'ie miałem włączoną przestrzeń kolorów - mój profil icc monitora. Przełączyłem na Adobe RGB i kolory się zrównały... Chyba muszę uzupełnić braki w wiedzy.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wawer1 napisał/a:
Ha! Już wiem skąd ta moja szaro-szarość... W programie graficznym miałem inne kolory/szarości niż w przeglądarce. Okazało się, że w Paint Shop'ie miałem włączoną przestrzeń kolorów - mój profil icc monitora. Przełączyłem na Adobe RGB i kolory się zrównały... Chyba muszę uzupełnić braki w wiedzy.


To nie powinno mieć znaczenia w przypadku grayscale...
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mojego powyższego posta nie było :oops: .
Sprawdziłem - nadal w PS widzę ciemniejsze zdjęcia (oczywiście szarości są takie same w każdym profilu kolorów), a w Firefoxie bardziej szaro-szare (?!).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wawer1 napisał/a:
Sprawdziłem - nadal w PS widzę ciemniejsze zdjęcia (oczywiście szarości są takie same w każdym profilu kolorów


Hmmm... może ustaw sobie profil szarosci na gamma 2.2 zamiast dot gain 20%... i spróbuj jeszcze view->proof setup->windows rgb + proof ON...
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Używam Paint Shop'a Pro Photo XI... i nie znalazłem tam takich opcji:/. W windozie mam standard, monitor skalibrowany zgodnie z tą stronką .
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Aha - najprawdopodobniej, jesli korzystasz z jakiegos malego programiku do regulacji gammy/jasnosci, to wplywa on tylko na windows... a paintshop omija te ustawienia i ciągnie prosto ze sterowników karty graf. Odpuść sobie zatem ten maly programik i ustaw szablon z powyższej strony za pomocą kontrolek sterowników albo po prostu OSD monitora...
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Winowajca usunięty, uff, dzięki Alkos za wytrwałą pomoc.
Ponownie skalibruję monitor, wygnę trochę bardziej krzywe i podmienię fotki.

[ Dodano: 2008-04-20, 01:11 ]
Jutro posprzątam w linkach do poprzednich fotek... bo coś namieszałem.

A tymczasem pokarzę to, co oddałem na konkurs, 4 zdjęcia zrobione tego samego dnia.

28


29


30


31

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach