yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Poszedl za dosc dobra sumke 200zl (sam zainteresowany zaproponowal taka opcje Kup Teraz) wiec jezeli posiada matowke (a chyba tak bo w aukcji i w rozmowach mowilem, ze jest zjechana totalnie) to bedzie mial za calkiem przyzwoite pieniadze ME F ;-) Ponizej link do aukcji:
http://www.allegro.pl/ite...entax_me_f.html
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
No to gratuluję!
Przyznaję, że nie dałbym tyle.
Chyba za bardzo zawsze liczę na fart. Ale tak to jest, jak się ma limit na hobby zbliżony do zera :-) I jeszcze więcej niż jedno hobby!
Dziś mi umknął Ami2, bo 20zł to wszystko co mogłem dać a poszedł za 30zł.

Ale to się robi za mocny OT.
Jakby co, jestem na GG.

Póki co, powodzenia poza granicami!!
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
No wiec ME F historii ciag dalszy.
Osoba, ktora kupila ode mnie ten korpus miala dostac matowke od kogos znajomego. Niestety cos sie tam pokrecilo i matowki nie dostal. Szukal i szukal jednak nic z tego szukania mu przyszlo. Jednak dzis dostalem od niego wiadomosc, ktora powiem szczerze bardzo mnie ucieszyla. Czekajac na kolejna gielde, gdzie mial znowu szukac takowej matowki postanowil cos zrobic z ta popsuta. Wymontowal ulozyl na delikatnej szmatce (matowa czesc lezala na szmatce) i przeczyscil ja Pasta Polerska Do Lakierow Samochodowych !!! POMOGLO !!! Napisal, ze doczyscil ta zapuszcona matowke i smiga z nia teraz jakby problemu wogole nie bylo :mrgreen: Wspomne, ze matowka wygladala jakby ktos czyscil ja alkoholem i byla cala ciemna lekko tylko przeswitywala i niewiele mozna bylo przez nia wypatrzec. Pisze to tutaj, bo moze komus jeszcze metoda ta przyda sie w przyszlosci ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
yourNIGHTMARE napisał/a:
Pasta Polerska Do Lakierow Samochodowych !!! POMOGLO !!! Napisal, ze doczyscil ta zapuszcona matowke i smiga z nia teraz jakby problemu wogole nie bylo :mrgreen: Wspomne, ze matowka wygladala jakby ktos czyscil ja alkoholem i byla cala ciemna lekko tylko przeswitywala i niewiele mozna bylo przez nia wypatrzec. Pisze to tutaj, bo moze komus jeszcze metoda ta przyda sie w przyszlosci
najprawdopodobniej to samo miałem u siebie z Exaktą na bagnet K... :shock: ale już jest sprzedana jakiemuś kolekcjonerowi... mimo wszystko, przekażę mu
 

szycha  Dołączył: 22 Maj 2008
Niedawno nabyłem mef'a. Ogólny stan wszystko sprawne tylko matówka lekko zajechana. Najchętniej bym ją wymieniał, ale nie znalazłem (albo źle szukam) gsie mogę takową dostać.

Chciałem kupić jakiegoś me, albo me super ale nie mam pewności czy to ma sens.

Czy to jest na bank pewne, że matówki do mef są wyjątkowe :). Czy może tylko w tym serwisie coś ściemniali. Udało się już komuś to zweryfikować.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie wiem czy matowki do MEF czyms sie roznia od tych z MES, jednak ich wymiana nastrecza nieco trudnosci, jest z tym sporo zabawy...
 

szycha  Dołączył: 22 Maj 2008
No właśnie sprawa wygląda tak że w mef jest prosty demontaż i montaż matówki a jeśli pasuje z mes czy z me to raczek kupię jakiegoś uszkodzonego, żeby było taniej więc spokojnie można rozmontować na drobne.

Najgorsze jest to, że nigdzie nie znalazłem potwierdzenia jaki i zaprzeczenia czy pasują.
 
Tomator  Dołączył: 30 Kwi 2007
Gwoli pocieszenia.. (zaoszcędzę roboty...) żeby w MES wymienić matówkę, trzeba rozebrać 3/4 puszki... - włacznie z elektroniką hehe..:(
Musiałbyś więc kupić totalnego trupa MES i rozebrać go siłowo....
Ze słyszenia - powinny pasować ale głowy nie położę ...
 

szycha  Dołączył: 22 Maj 2008
:) No to chociaż iskierka nadziei. A można gdzieś dostać nówkę i jaka to kwota?


A może jest jakaś podobna matówka którą można takim podobnym partyzanckim sposobem przerobić http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Hmm, matówka w ME F nie jest mała - na pewno większa od tej z Zenita - raczej trudno będzie niedrogo dobrać coś większego do lekkiego przeszlifowania.

Nie wiem czy wielkość matówki zależy jakoś od pola krycia i powiększenia wizjera ale gdyby pole krycia było proporcjonalne do wielkości matówki - można się pokusić o analizę porównawczą danych z tabelek Dimitrova. Na pewno większą matówkę od tej z ME-F ma LX i można je kupować osobno ale nie wiem czy koszt nie byłby zbyt duży :-/ .
 

szycha  Dołączył: 22 Maj 2008
To może ktoś ma zbeszczeszczonego me super z dobrą matówką za jakieś rozsądne pieniążki?

Chyba najlepiej będzie po prostu spróbować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach