sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
[quote="alkos"]
Spinner napisał/a:
Czlowiek, ktory pokazywal wszystkim jak się foci starym, porzadnym sprzetem zaczyna się bawic w plastiki...


No dobra: pokazalem. No i trzeba isc dalej, za potrzeba ;-) , nie bede się przeciez w krzyżowca plesniakow zamienial :-P

też myślałem że trzeba iść dalej [cyfrowy świat] jednak ja wolę się zatrzymać i kupić następne manualne szkło :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
No dobra: pokazalem. No i trzeba isc dalej, za potrzeba ;-) , nie bede się przeciez w krzyżowca plesniakow zamienial :-P


AF ma jedna zalete - uwaga, to bedzie odkrywcze :mrgreen: - jest szybki! :mrgreen: :-P

To sie przydaje. Ostrzenie w sytuacjach kiedy AF sie przydaje, jest rownie miodne, jak ostrzenie reczne, kiedy AF nie jest potrzebny :-P (same zlote mysli... ;-) )

Zabralem mojej lubej Canonmatica EOS 600 (nie bic :roll: ) i mialem sporo frajdy po ostatnich zabawach sprzetem manualnym.

Moim zdaniem fajnie miec cos z AF i cos manualnego. I korzystac w zaleznosci od potrzeb, humoru, kaprysu...

Prosze nie krzyczec na moja "odkrywczosc" :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dan, to pewnie nie miałeś DLa/DSa.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Dokladnie- zaleznie od potrzeb... fajnie, ze nasz system daje taka mozliwosc ;-)

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
AF ma jedna zalete - uwaga, to bedzie odkrywcze - jest szybki!


Tak, to prawda :mrgreen: :-P

Tyle ze niestety:
1. Jest jednopunktowy. Wielopunktowemu nie ufam, a manualnie przyzwyczailem sie ostrzyc w dowolnym miejscu matowki...
2. Trzyma ustawienie dopoki trzymasz palec na spuscie. Przyzwyczajony z manuala, czesto trace fajne, przyczajone momenty...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Michu napisał/a:
Dan, to pewnie nie miałeś DLa/DSa.

No nie mialem :-)

Dluzej bawilem sie ww. Canonmaticiem, D70s, D50, F90x. Dla mnie AF jest szybki :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dla mnie np. MZ5n jest wystarczajaco szybki. Jak sie ma do w/w i do DL/DSa?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Dla mnie np. MZ5n jest wystarczajaco szybki.

A o co chodzi z tym BF, o ktorym pisales, ze naprawiles? To czesta przypadlosc?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Moj ostrzyl nieco przed punktem ostrosci, jesli wiesz o co mi chodzi ;-) Szczerze - nie slyszalem zeby ktos jeszcze tak mial :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
Moj ostrzyl nieco przed punktem ostrosci, jesli wiesz o co mi chodzi ;-) Szczerze - nie slyszalem zeby ktos jeszcze tak mial :-)

Aha, to luz. Poluje dalej.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, - czyli raczej to FF bylo nie BF
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
back - z tylu, czyli blizej aparatu
front - z przodu, czyli dalej od aparatu

... zle rozumiem?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
back - z tylu, czyli blizej aparatu
front - z przodu, czyli dalej od aparatu

To sie okresla wzgledem punktu, na ktory ostrzysz.

Przed punktem - FF
Za punktem - BF
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ach, jakis taki niecyfrowy jestem ;-)

(mialem aparat 2xFF - full-frame + front-focus ;-)
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Dla potomności i aby zamknąć temat napiszę, że zakupiłem ten obiektyw. Po początkowych problemach (dzięki Canin i milo) udało się toto zapiąć do cyfry ale wymaga przeróbki.
Co do jakości to po pierwszych testach z wbudowaną lampą :-( jestem zadowolony z jakości fotek. Co do ostrości to zdecedowanie lepiej od kita, trochę lepiej od SMC-K 135/3.5 i trochę gorzej jak SMC A-50/1.7 (przy 2.8). Przy przymknięciu jest lepiej (odkrycie). Jeszcze nie wiem jak sobie radzi w plenarze i pod światło. Skala makro jest ok 1:4, ostrzy mniej niż 25 cm. Generalnie na szerokich kątach nie ma dużych skal odwzorowania. Automatyka działa.
Wątpie by w pomieszczeniach ustępował SMC A-28/2.8. Jak potestuje w plenerze to odpiszę jak się sprawują powłoki mc.
 

Wojtek.A  Dołączył: 31 Sie 2006
Niestety przegapiłem, ale może jeszcze parę 28 będzie na allegro :-) Skala odwzorowania faktycznie nierewelacyjna, są 50 ze skalą 1:1, chyba 28 ze skalą 1:2 nie powinno szczególnym wyzwaniem. Powodzenia ze szkiełkiem :-B
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Wyzwaniem dla 28mm i dużej skali jest prawidłowe oświetlenie motywu wszak przy skali 1:2 dla 28mm to ostrzenie prawie na przedniej soczewce. Widzę, że masz 50/1.7. Zakup pierścień odwrotenego mocowania M49/PK (koszt 30 zł w foto-akcesoria.com.pl) a będziesz miał dużą skalę i dobrą jakość. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Poza tym możesz zakupić pierścień M49/(twój Takumar) i masz regulowaną skalę (50 to jak soczeka 20 dioptri, tylko dużo lepsza jakość). Powyżej 100mm (Takumar) nie powinien winietować, ale to już olbrzymia skala i mała GO.
 

Wojtek.A  Dołączył: 31 Sie 2006
Już próbowałem i efekty są całkiem przyjemne, tylko mała odległość przedmiotowa trochę przeszkadza.
Zamiast pierścieni trzymałem obiektyw w łapie :-) Próbowałem kupić odwrotną redukcję filtrową żeby obiektywy ryjkami skręcić, od sprzedawcy biła wiedza i wydawało mi się, że mnie zrozumiał, dopiero w akademiku zobaczyłem, że nie do końca, no i mam teraz do sprzedania redukcję filtrową 52/49 :evil:
Niestety z racji tego, że mieszkam w akademiku wszelkie zakupy wysyłkowe odpadają, mógłbym w sumie zamówić do domu, ale nauczony doświadczeniem wolałbym mieć możliwość sprawdzenia tego na miejscu.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Wojtek.A napisał/a:
mieszkam w akademiku
kolejny naukowiec :-D polibuda, esgieh, uniwerek?
Wojtek.A napisał/a:
Próbowałem kupić odwrotną redukcję filtrową żeby obiektywy ryjkami skręcić, od sprzedawcy biła wiedza i wydawało mi się, że mnie zrozumiał, dopiero w akademiku zobaczyłem, że nie do końca, no i mam teraz do sprzedania redukcję filtrową 52/49
Tzn. pomiędzy musiałbys wkręcić jakiś łącznik. Ja takich nie widziałem w sprzedaży, nie wiem jak dostać coś podobnego. Można zrobić w jakimś warsztacie (kupienie gwintownicy rozmiaru 49/52 jest nieopłacalne-chyba, że w grę wchodzi produkcja seryjna dla całego forum :-D
 

Wojtek.A  Dołączył: 31 Sie 2006
tref napisał/a:
kolejny naukowiec :-D polibuda, esgieh, uniwerek?

Taki ze mnie naukowiec jak z koziej dupy armata ;-) To polibuda spędzała mi sen z powiek przez 6 lat, najgorsze że nie zamierza przestać, niby mam absolutorium, ale jeszcze prace trzeba napisać, a potężnie mi się nie chce :-| Na głowie robota, wykończenie mieszkania, dziewczyna, a jeszcze zdjęcia by się czasem porobiło.

tref napisał/a:

Tzn. pomiędzy musiałbys wkręcić jakiś łącznik. Ja takich nie widziałem w sprzedaży, nie wiem jak dostać coś podobnego. Można zrobić w jakimś warsztacie (kupienie gwintownicy rozmiaru 49/52 jest nieopłacalne-chyba, że w grę wchodzi produkcja seryjna dla całego forum :-D

Wyśledziłem na allegro:
linka
Z powodów akademikowych kupić nie mogę, myślałem że giełdziarze w swoich nieprzebranych zasobach rupieci wygrzebią coś odrapanego, ale działającego, niestety errare wojtek est. Jak jesteś z wawy i też zasadzasz się na coś takiego to gdybyś kupił dwa i był skłonny jeden odsprzedać to w jakiś weekend chętnie zasponsoruję browara :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach