Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Lipa, niechze i ja pogratuluje! Ten pan w niemieckim mundurze i kapciach, ta pani na kanapie, ech... swietnie wyszlo!
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Stachu, Też moje gratulacje... pozdrawiam :-B :lol:

[ Dodano: 2008-05-15, 10:54 ]
Lipa, Moje GRATULACJE! Fotki świetne i dla tego jest nagroda... :lol:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Eldred napisał/a:
tak jakby go stać nie było na pietnaście takich

Tak, jakby miało to jakiekolwiek znaczenie :p

Gratulacje, Lipa!!

A mi takie fotki się podobają, jako cykl są ekstra :-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Lipa, gratulacje, pomimo tego, że nie lubie takiej formy zdjęć/eportażu.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
No i ja pogratuluję :)
Przy okazji przejrzenia starych katalogów, które są wydawane przez bielską galerię B&B z okazji każdej wystawy, dowiedziałem się, że już widziałem prace Lipy na żywo, no i że jest ziomkiem zza miedzy (ja pochodzę ze Skoczowa :-) )
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
ha, dopiero teraz wpadłem na ten wątek, a niedawno właśnie cieszyłem się, oglądając te fotki w Pałacu, który chce zburzyć Radek Sikorski...
Gratulacje Lipa! Te zdjęcia są takie... czeskie. Jak dla mnie lepsze niż, również tam pokazywane - i chyba szerzej znane - fotki z podstarzałymi cyrkowcami.
I nie zgadzam się z kręcinosami. Może forma jest modna i oczywiście można jej nie lubić, ale w TYM przypadku jest w pełni uzasadniona, nie jest zwykłym efekciarstwem.
Z drugiej strony wyobraziłem sobie teraz sesję nieco odwrotną: np. komandosów na poligonie, hutników w hucie, strażników miejskich przy parkingu ;-) , kominiarzy na dachach, polityków w Sejmie, księży na ołtarzu itp. w normalnych, cywilnych, domowych ciuchach (majty, dresy itp.) ;-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Gratuluje wygranej. Zdjęć nie komentuje ponieważ chyba się nie znam i na pewno nigdy niczego nie wygram. Pozdrawiam
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
Zdjęć nie komentuje ponieważ chyba się nie znam i na pewno nigdy niczego nie wygram


no co za straszny tekst :evil:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
alkos, ale karmazyniello właśnie skomentował zdjęcia, więc po co się czepiać ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dagio napisał/a:
ale karmazyniello właśnie skomentował zdjęcia


? czegos nie rozumiem ?
 

oscar  Dołączył: 02 Paź 2007
Dolaczam sie do gratulacji. Dzisiaj zupelnie nieswiadomie w Kinotece ogladalem i podziwialem te zdjecia, a tu przychodze do domu i prosze jakie dobre wiesci. Nie dosc ze swietne zdjecia to jeszcze czlowiek ze slusznego forum.

A wystawe polecam wszystkim, bo te zdjecia to prawdziwy majstersztyk.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos napisał:

Cytat
no co za straszny tekst :evil:


I owszem, pewnie coś w tym jest, ale ja podtrzymuję co napisałem. Szlus.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
alkos, to chcesz analize? ;-)

((
karmazyniello napisał/a:
Gratuluje wygranej. Zdjęć nie komentuje ponieważ chyba się nie znam


autor wypowiedzi w tym fragmencie wyraźnie zaniechał wypowiedzenia na głos opinii, którą przemycił w słowach "chyba się nie znam". miały one na celu wyrażenie opinii sprzecznej z jury, które uhonorowało tego typu zdjęcia. Ponieważ jury jest w tym wypadku fotograficznym autorytetem po wypowiedzi autora widać, że ma sprzeczne zdanie na temat wartości zdjęć, jednak nieśmiało się do tego przyznaje, stąd słowo "chyba".

karmazyniello napisał/a:
i na pewno nigdy niczego nie wygram.


a w tej wypowiedzi wyraźnie widać, że jej autor zdecydowanie ma inny punkt widzenia na fotografowanie w ogólności, twierdzi że takich zdjęć nigdy nie wykona choćby go zmuszali, kłócą się one z jego wewnętrzną estetyką ))

PS: wszystko co zawarte pomiędzy znacznikami (()) jest formą żartu, gry i autor całego tego posta chce, aby zostało to potraktowane z przymróżeniem oka :-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dagio, chciałbym zaoszczędzić Ci analiz (która to powyżej jest oczywiście fachowa i trafna), i w kolejnych postach wypowiedzieć się skrupulatniej, ale chyba tak nie potrafię, a i niewysoka inteligencja pozwala mi tylko na niedomówienia i życzliwość innych co bystrzejszych :-) W każdym razie, dziękuję. :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Lipa, gratuluję! Cykl iście DeeFowy. Fajnie, że cieszy Cię taka fotografia, bo np. ja wolę taką oglądać niż robić. Kurcze, widzę, ze ostro się angażujecie w konkursowo-wystawowe przedsięwzięcia - dobrze wróży na przyszłość.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Lipa, - gratulacje, choc te zdjecia zupelnie mi sie nie podobaja (sorki) i tu nawet nie chodzi mi o ustawienie ludzi, bo to jest nawet calkiem fajne - natomiast plaskie nijakie swiatlo jak dla mnie zabija te zdjecia 8-)
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Gratuluje Sukcesu i życzę kolejnych :D
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Lipa, gratuluję. fajny pomysł na cykl.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
:-) jeszce raz w swoim i Michała imieniu dziękuje za gratulacje i wszelkie opinie!!! Oczywiście świetnie zdajemy sobie sprawę, że ten typ dokumentu nie wszystkim odpowiada, my pewno też do grobowej deski tego tłuc nie będziemy! choć sam cykl cały czas pozostaje w realizacji. Jedno tylko sprostowanie: to nie jest cykl (jak piszą w Press) o rekonstrukcjach historycznych strojów tylko o wielkiej Pasjii zwykłych ludzi. Tylko to nas w tym przypadku interesowało! Spędzaliśmy z tymi ludźmi po kilka godzin wysłuch.ując cudownych opowieści o świecie w którym żyją. Tak pojawiła się koncepcja fotograficznego zderzenia ich wielkiego zaangażowania i pasji z banałem życia codziennego. No nic to! Nie ideologizuje już, niech się bronią lub nie zdjęcia! Jeszcze raz dzięki, w tym wielkie dzięki dla naszych Bohaterów!!!
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Tomku - gratulacje. A czytajacym ten wątek powiem, że Lipa robi nie tylko takie zdjęcia choć czeską szkołę wyznaje w różnych dziedzinach życia. Byłem wczoraj w kinotece z koleżanką i ona była oburzona wieloma zdjęciami. Czy np. muzułmanin życzy sobie by go pokazywać nago? Widziała sporo zdjęć pokazujących cierpienie, umieranie, żebranie o godność, wypadek samolotu i podpisy: tym zdjęciem autor wywalczył sobie taki to a taki tytuł. Z jednej strony ogrom lęku i cierpienia a z drugiej wyscig o laury. Budujące jest że można starać się o nagrody niekoniecznie pokazując ludzkie mięso. I to Lipie i jego koledze się udało. Pokazali groteskę i nie ośmieszyli ponadto. Wszyscy pewnie znają słynna fotografię gdzie na ciężarówce z której rozdaje się pomoc dla potrzeujących o miejsce walczy tłum reporterów, walczą o ładne ujęcia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach