dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
hamster napisał/a:
Ze 2...3 miesiące temu canon wypuścił ixusy z diamentami.

Jednak nie C****. Wprawdzie nie z diamentami ale znowu złoty obiektyw + dodatek, też złoty:
http://www.fotal.pl/artyk...939baf94879bb52
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dickkett napisał/a:
http://www.fotal.pl/artyk...939baf94879bb52
To jest własnie to szkło, do którego podawałem link zakładając ten wątek. Skoro napisali:
Cytat
Pentax zaprezentował w Korei specjalną limitowaną wersję lustrzanki Pentax LX pokrytą złotem, by uczcić 60 rocznicę wejścia na światowe rynki.
Nie wiem czy to nie jest pomyłka, przecież:
Cytat
W 1980 roku na Photokinie Pentax pokazał rewelacyjny, profesjonalny model upamiętniający 60-ta rocznicę powstania firmy – Pentax LX.
a później były wersje:
- LX Titan
- LX Limited
- LX Gold
- LX 2000
Chyba to jakaś kaczka dziennikarska...
(chociaż może ktoś odróżnia powstanie firmy od wejścia na światowe rynki)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
dickkett napisał/a:
Jednak nie C****. Wprawdzie nie z diamentami ale znowu złoty obiektyw + dodatek, też złoty: http://www.fotal.pl/artyk...939baf94879bb52

W tym linku, który podałeś napisali
"(...)a w najlepszym dla firmy roku 1981, linie produkcyjne opuściło ponad 10 milionów lustrzanek ze zmienną optyką."
Ja cię kręcę 10mln w jednym roku :mrgreen: To się chłopaki postarali, a teraz mówią, że nie nadążają z produkcją K10D, takie jest zapotrzebowanie. Rozumiem w takim razie, że zebrali przynajmniej 2 mln zamówień (jednak kiedyś to były technologie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ).
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
gebi napisał/a:
Ja cię kręcę 10mln w jednym roku
to też jest błąd - do 81 roku Pentaks jako pierwszy przekroczył liczbę 10mln wyprodukowanych lustrzanek w sumie
dokładny cytat jest taki:
1981 - Asahi Opt. Co. was the first manufacturer to produce 10 million SLR cameras.
oto link

 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Tak wiem, ale goście to tak napisali jakby Pentax był naprawdę niesamowitą potęgą. Wyobraź sobie 10mln w ciągu roku :shock: :-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Może się mylę, ale nie znalazłem żadnej info o tym, że jest nowy LX gold (musieliby wznowić produkcję). Wogóle jakieś dziwne te fakty podają. LX powstał na 60 lecie firmy (1919/20 -Asahi Kogaku Goshi Kaisha / 1980-Asahi Opical Co. LTD.)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
LX powstał na 60 lecie firmy (1919/20 -Asahi Kogaku Goshi Kaisha / 1980-Asahi Opical Co. LTD.)

aż strach pomyśleć co będzie w 2020 :shock: jak na 60lecie był LX to będzie jakiś super-hiper C
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:

- LX Titan
- LX Limited
- LX Gold
- LX 2000
Chyba to jakaś kaczka dziennikarska...
(chociaż może ktoś odróżnia powstanie firmy od wejścia na światowe rynki)


To prawda, powstaly takie wersje
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
PiotrB. napisał/a:
To prawda, powstaly takie wersje
takie były, ale nie druga wersja gold!!!
 

Planistigmat  Dołączył: 29 Wrz 2006
Wtrace sie do tej arcyciekawej dyskusji. Nie przepadam za takimi limitedami zrobionymi na sile, tzn siedzial ktos i stwierdzil, ze zrobia cos takiego zeby bylo o czym pisac w gazecie, marka byla popularniejsza, a i tak sie na tym nie straci przy cenach tych pozlacanych cacek. Natomiast lubie rzeczywiscie krotkie serie produktow, ktore ze wzgledu na swoje nietypowe przeznaczenie byly produkowane w niewielkich ilosciach jak kp Leica 250 (inna nazwa - Leica Reporter), czyli Leica pozwalajaca zalozyc film o dlugosci 250 klatek.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Panowie - wsio mozna u Dimitrowa lub na stronach AOHC znalezc...

Z p. Asahi wymienilem kilka postow, mozna zamawiac spokojowo... Moze "hurtowo" bedzie opust?? Zreszta sa tam podane rabaty leniuchy... :-P

BTW - uwazajcie z MXem - okleina jest do wersji z "filmholderem" 42mm szerokim - nie pasuje do 46mm...

Pzdr
Spinner
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Planistigmat napisał/a:
Leica 250 (inna nazwa - Leica Reporter), czyli Leica pozwalajaca zalozyc film o dlugosci 250 klatek.
nie interesowałem się Leicą, bo mnie nie stać,ale wierzę na słowo pisane :-P i musze przyznać, że robi wrażenie - to taka niecała 3GB karta do DS'a hehe, wygodne dla reportera, owszem, ale gorzej, jak prześwietlicz taki film... bezpieczniej chyba mieć kilka rolek i wprawę w zakładaniu po omacku, lewą ręką w torbie :-P
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Zdaje się, że do praktiki też była taka ścianka. Do Pentaksa aż trzy -do LXa i MXa oraz do spotmaticów, ale pasująca też do innych modeli
http://www.bdimitrov.de/kmp/
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Slava napisał/a:
Do Pentaksa aż trzy -do LXa i MXa oraz do spotmaticów, ale pasująca też do innych modeli
Robi wrażenie :mrgreen: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach