cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
oki, odświeżyłam, już widzę
wyszłam z założenia, że sweterek był biały, a nie chciałam odbłysków zachodzącego słońca, plus analiza koloru skóry. Chciałam, żeby było ciemnawo, ale może ciut przesadziłam z chłodem i ciemnościami ;-)

Podoba mi się wersja Amasa, wersja Jarka jest dla mnie zbyt pomarańczowa, najbardziej naturalnie oczywiście - Zorżyk. I podoba mi się wyostrzenie u Micha :)
Zobaczę jeszcze w domu, jak to będzie wyglądać :)
 
amas  Dołączył: 22 Wrz 2006
Ale powychodziły różnice w kolorach.
Ja jak zwykle, Irisem próbowałem coś zdziałać, ale nie za wiele zdążyłem, ba jakieś licho mnie podkusiło i zrobiłem upgrade Wine, po czym Iris nie nadawał się do użytku. Dlatego nie robiłem wyostrzania. Zdążyłem tylko zlogarytmować, pobawić się dynamiką i kontrastem. A... i jeszcze whitebalance, oczywiście.
Ale tak porównując do reszty, widzę że powinienem nieco ocieplić zdjęcie, ale nie aż tak, jak Jarek :)
Zgadzam się z większością, że tym razem na Limiteda (wirtualnego ;) zasłużył Zorzyk.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Heh, ja nie ocieplałem, samo się zrobiło. Tzn, zobaczyłem, że na zdjęciu są elementy ludzkie, więc wrzuciłem do PPLa, zamiast do czegoś z Adobe. Ten mi pokazał tak fajnie, cieplutko (a jeszcze słabo w chacie grzali) - że postanowiłem nic nie zmieniać, zdjąłem tylko saturację i kontrast, po działce (o działkach dyskutujemy w innym wątku).

Dopiero jak zobaczyłem inne zdjęcia, to skonstatowałem (trudne słowo), że Natalia to bardzo dziwne imię jak na Indiankę.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Ja właściwie tylko użyłem ACR i może najprościej będzie jak wypiszę ustawienia jakich użyłem.
Temperatura - 6500
Tinta - +10
Ekspozycja - 0,00
Cienie - 5
Jasność - 80
Kontrast i nasycenie - 0
Dopiero jak zobaczyłem zdjęcie Zorzyka to uświadomiłem sobie, że liście w tle są za żółte.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
oglądałam w pracy, oglądam w domu. Chyba ciut polazłam w zielenie, nie będę już obrabiała w środku nocy :D

ale dzięki temu, wiem, co robić następnym razem, żeby było lepiej :)
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Informacja dla przyszlych zawodnikow :-D

Majac konto e-mail na onecie nie zalapalem sie na ten konkurs, bo moja praca nie doleciala do Jarka i nawet o tym nie wiedzialem az do finalu - przetestowalem zjawisko i zauwazylem, ze wysylane e-maile z zalacznikami sa gubione i nie dolatuja na skrzynke gmail'a. Bez zalacznikow o dziwo dochodza... lub nie. Tak wiec, lepiej zalozyc konto na gmailu, by nic nie przepadalo nic po drodze - i uwazac na onet - bo wyslanie z gmaila testowej wiadomosci na onet dalo odbicie, ze skrzynka przepelniona. Znowu gmail potrafi przekonwertowac czasami zalacznik do postaci uue...i trzeba dekodowac.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja powiem inaczej - pozbyłem się konta na onecie (@poczta.onet.pl) jakiś czas temu, mimo, że było moim "podstawowym". To była jedna z lepszych decyzji w moim życiu.

Ostatnio innej osobie ze skrzynką na op.pl maile wychodziły z dniowym (!) opóźnieniem.

Postaram się ustawić automat, żeby odsyłał Wam informację o otrzymaniu maila.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gdyby ktos chcial zaproszenie do gmaila to pw, mam jeszcze troche zparoszen, wiec nie ma problema.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No, u mnie też chyba z 90 zostało.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
panowie, chłopaki a co to za cholera ten gmail? ja coś dają na zapisy to ja poproszę :-P
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
gmail to google mail. Daja konto ponad 2GB zalaczniki po 15mb przechodza bez problemu i dziala naprawde szybko. Po www mozna nawet z telefony czy tez pda sie zalogowac i poczytac bez problemu. Mam tam kontko gdzies od roku i bardzo sobie chwale. Ponaddto jest jeszcze pare takich darmoszkowych serwisow jak chocby http://picasaweb.google.com/ zintegrowana gmailem etc.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
a i co trzeba mieć zaproszenie żeby konto założyć? jeśli tak to ja poproszę 8-)
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
daj swoj adres mailowy ;)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
MKw, poszło na PW (Politechnika Warszawska) :mrgreen:
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wyslalem, zapomnialem dodac ze maja jeszcze BARDZO skuteczny filtr anty-spamowy ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
MKw, :-B :-B :-B
8-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mozna dostać zaproszenie ? Proszę :-) Na argawen małpa aster.pl

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach