milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Fafniak napisał/a:
milo napisał/a:
tref, ale pastwisz się nad ta 77 :)
- nie...on pastwi się nad nami.... :evil:


Ale kto sie pastwi? Ten ktorego wszyscy nie nawidza? Bo ja np zablokowalem Trefa :)

.....

A wracajac do tematu, moglbys Tref pokazac zdjecie 1gr? :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
milo napisał/a:
Ale kto się pastwi? Ten ktorego wszyscy nie nawidza? Bo ja np zablokowalem Trefa :)

... nienawidzą chciałeś napisać, tak? Jakbym był słodki to byście mnie zjedli ze smakiem, a tak (z moją 77) możecie mnie zjeść z nienawiścią :mrgreen: Koniec żartów teraz poważnie:
Cytat
A wracajac do tematu, moglbys Tref pokazac zdjecie 1gr? :)

W jakiś specjalny sposób, czy standardowo cała w kadrze? Prostopadle, pod kątem (jakim) jakieś specjalne oświetlenie? Zrobię i pokażę, tylko nie wiem co masz na myśli, nie chcę zawieść oczekiwań. Rozumiem, że ma być wykonane 77 :-P :?:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tref - najlepiej pokaż ją z żabiej perspektywy.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
tref napisał/a:
... nienawidzą chciałeś napisać, tak?


ech, wtórny analfabetyzm ...

Michu napisał/a:
Tref - najlepiej pokaż ją z żabiej perspektywy.


popieram :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
milo napisał/a:
Michu napisał/a:
Tref - najlepiej pokaż ją z żabiej perspektywy.
popieram :)

może jestem ignorantem... chyba ze statywu będzie lepiej :mrgreen: z żabiej perspektywy to chętnie zrobię zdjęcie wygrywającego kumulację w totku kuponu (uprzednio kładąc na nim łapę-dosłownie i w przenośni)
Zaraz zrobię fotkę i wrzucę, jak rozumiem wsio rawno jak przedstawię to arcydzieło sztuki monetarnej.

[ Dodano: 2006-12-18, 23:34 ]
Informacje ogólne:
- obiekt fotografowany - najniższy nominał /moneta/ będąca prawnym środkiem płatniczym w Polsce.
- data produkcji 2005 [jak widać trochę przechodzony, nie szukałem w portfelu nówki sztuki, taki lepszy]
- obiektyw 77/1.8
- lampka 35W [kiepskie oświetlenie, wiem]
- pierścienie 12+19+26
- odległość ok. 15cm
- czas 1/10s / ISO 200
- doostrzania brak (tylko oczy zawodne nieco), RAW->jpg + resize



CROP [pomniejszone do 750px]


To samo z innym oświetleniem [kiepskie oba]


CROP [pomniejszone do 750px]


CROP 100% (bez pomniejszania - uwaga 780kB -kliknij, aby powiększyć)


[ Dodano: 2006-12-19, 01:24 ]
Fafniak napisał/a:
milo napisał/a:
tref, ale pastwisz się nad ta 77 :)
- nie...on pastwi się nad nami.... :evil:

nad Wami, w sensie, że Ci się podoba? Powiedz, że tak, powiedz, Twoje zdanie w tej kwestii jest bezcenne :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Tref, z jaka to przysłoną było zrobione?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
eh, nie pamiętam zdaje się, że f4. Wieczorem podejrzę kalendarzyk, mam spisane. Exif nie działa przy pierścieniach. No i jak wrażenie? Zadowolony (z perspektywy?/wyglądu?) czy nie bardzo?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
nad Wami, w sensie, że Ci się podoba? Powiedz, że tak, powiedz, Twoje zdanie w tej kwestii jest bezcenne
- anie powiem :-P :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
- anie powiem :-P :mrgreen:
po uśmieszku rozumiem, że z przeekory nie powiesz, a nie z powodu rozczarowania. Dobrze myślę?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
to jest bez ostrzenia?? marko corko, oczy sobie pokaleczylem :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
:-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
l_uka napisał/a:
to jest bez ostrzenia?? marko corko, oczy sobie pokaleczylem :mrgreen:
jeśli posiedziałbym dłużej nad ostrzeniem, oczy miał mniej zmęczone i popracował nad oświetleniem to osiągnąłbym lepsze efekty, ale jak na szybki test uważam, że się udało.
Komentarz Fafniak'a mówi sam za siebie:
Fafniak napisał/a:
:-P
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
posiedziałbym dłużej nad ostrzeniem, oczy miał mniej zmęczone i popracował nad oświetleniem to osiągnąłbym lepsze efekty

na takie rzeczy to powinni urzedowe pozwolenia wydawac - zeby ludzi nie straszyc :-P
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Nie zgodzę się, że wygoda pracy na odwrotnym mocowaniu jest jak na M42. Mierzysz światło na roboczej (jak w M42) a potem dociskasz bagnet i masz jasno i precyzyjnie ustawiasz płaszczyznę ostrzenia. Potem puszczasz i wyzwalasz migawkę. Przy odrobinie wprawy trwa to msekundy. Więc konfot jest dużo lepszy. Oczywiście pierścienie są lepszym wyjściem (jeżeli mają przełożenie bagnetu) z tym że zwiększają trochę aberację.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jpserwis napisał/a:
a potem dociskasz bagnet i masz jasno i precyzyjnie ustawiasz płaszczyznę ostrzenia.


masz na mysli bolec, oczywiscie?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ty, jak ty się nazywasz, bo zapomniałem. Kolec, Stolec?
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
To ja też dorzucę swoje 3 grosze (tj. 2)



oczywiście lampka nocna. Wiem, że przegięcie z tą skalą.

Dla odmiany 50 odwrócona.


Widzę, że matryca do czyszczenia.

[ Dodano: 2006-12-19, 22:56 ]
no tak popychacz przysłony chciałem hmm
 
libertyn  Dołączył: 12 Gru 2006
Czytam, analizuje i czym wiecej tym glupszy jestem. Zeby tak jeszcze dla kazdego obiektywu byly zdjecia porownawcze. Moze jeszcze raz. Jaki obiektyw do zdjec makro bylby najlepszy do 1000 zl. Mam zamiar kupic K 100 D, ale nie wiem co do mojego ulubionego makra, poniewaz do tej pory foce kompaktem. Mam tu takie dwa : Sigma EX 2,8/50 Makro lub Pentax 100/3,5 Makro i jeszcze Cosina 100/3,5 Makro.
Prosze o jakies porady.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach